Pozityvi vietos bendruomenė Trakų gyventojus ir svečius ragina atsisakyti plastiko

Parašyta: 2019-08-17 | Kategorija: Gamta, Naujienos, Trakai |

Trakai jungiasi prie ekologijos bangos, atsiritusios iš Neringos, kuri užsimojo mažinti vienkartinių plastiko gaminių naudojimą. „Vienkartinis. Ačiū, ne!“ Tokia akcija per Žolinę Trakuose visuomenę paragino atkreipti dėmesį į vienkartinių plastikinių gaminių naudojimo keliamas problemas.

Trakų miesto gyventojų ir svečių dėmesį traukė  bendruomenės „Pozityvūs Trakai“ nariai, kurie surengė teatralizuotą eiseną, kalbino praeivius, dalijo daugkartinio naudojimo maišelius, rinko šiukšles. Prie socialinės akcijos bendruomenės nariai prisijungė drauge su savo vaikais.

„Prašome visuomenės atkreipti dėmesį, kokiomis šiukšlėmis dažniausiais teršiamas miestas bei ežerų pakrantės, ir kaip šią situaciją galime pakeisti kiekvienas iš mūsų – sąmoningai atsisakyti vienkartinių plastikinių indų, šiaudelių, plastikinių maišelių ir pakeisti juos savaime suyrančiais arba dar geriau – daugkartinio naudojimo“, – kalbėjo viena akcijos iniciatorių bendruomenės „Pozityvūs Trakai“ narė fotografė Dana Buinickaitė.

Akcijai besiruošdama D. Buinickaitė pati pasiuvo daugiau nei pusantro šimto medžiaginių maišelių, kuriuos akcijos dalyviai išdalijo praeiviams. Maišeliais džiaugėsi ir mamos su mažais vaikais, ir motociklus apžergę vyrai.

Bendruomenė „Pozityvūs Trakai“  elgtis atsakingai ir mažinti plastikinių šiukšlių kiekį paragino ir vietos verslą – aplankė per dešimt kavinių ir restoranų. Dauguma verslininkų šią idėją sutiko palankiai, tačiau buvo ir tokių, kurie nesileido į diskusiją ir žadėjo laukti oficialios datos – 2021 m., kai vienkartiniai indai bus uždrausti ES direktyvos.

„Tiek bendruomenei, tiek verslui reikia vietos valdžios palaikymo ir iniciatyvų. Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė pažadėjoieškoti galimybių per miesto šventes  naudoti daugkartinio naudojimo indus arba padėti verslui sukurti depozitinę indų keitimo sistemą. Tad tikimės ir laukiame gerų pokyčių“, – sakė trakietė Akvilė Budreckytė,  mokymosi namų „Patirčių slėnis“ vadovė.

Beata BUKONTAITĖ,

bendruomenė „Pozityvūs Trakai“

Danos Buinickaitės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *