Svajonės pildosi po truputį…

Parašyta: 2016-01-11 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
 PVŠC direktorė Loreta Bologovaitė

PVŠC direktorė Loreta Bologovaitė

Gruodžio 22 d. Mikniškių kaime esančiame Paramos šeimai ir vaikams centre (PŠVC) vyko kalėdinė šventė, susijusi su visoje Lietuvoje vykstančioje vaikų, augančių nepasiturinčiose šeimose, svajonių išsipildymo ir išpildymo akcija (www.vaikusvajones.lt). Prieš metus atsidariusiame dienos centre gyvena 5 šeimos, po pamokų atvyksta 23 vaikai. Šventėje dalyvavo centro gyventojai, mažieji lankytojai, socialiniai pedagogai, PŠVC direktorė Loreta Bologovaitė, pavaduotoja Aušra Lučinskaite, Kalėdų Senelis, kilniais tikslais užsuko ir merės patarėja Dominyka Dubauskaitė.

Šventėje – spektaklis
ir dovanos

Paramos šeimai ir vaikams centre mažieji ir didieji žiūrovai susėdę ant kėdučių nedidelėje salėje laukė pasirodymo. Aplink zujo šventiškai pasidabinusios socialinės darbuotojos, sveikinimo žodį tarė „trobelės šeimininkė” Loreta Bologovaitė. „Kodėl verta svajoti?” – klausė direktorė vaikų. „Todėl, kad svajonės pildosi!” Netruko ir išsipildyti, bet pirmiausia vaikai parodė šešėlių spektaklį „Stebuk­lų medis”. Paskui atbėgo Snaigė ir Pūga, pasiruošusios klausimų apie Kalėdas, Kalėdų Senelis su savo palydovais Zuikiu bei Vilku, nešinas kupinu maišu svajonių. Kiekvienas gavo, ko troško: Simona – gitarą (labai nori išmokti groti), Tomas – žaidimą „Monopolis” (jį išbandys su savo broliuku ir sesutėmis), Benediktas – naują kamuolį (senąjį, pasirodo, sudraskė jo šuo). O štai tarp žiūrovų sėdėjo mama liūdnomis akimis su trimis nedideliais „pipirais”. Pasakojo gyvenanti šiame centre jau tris mėnesius, paklausta, ar čia patinka, atsakė –
taip. Nori atgauti savo namus, bandys tvarkyti dokumentus. Pas gimines lyg ir nežada glaustis, nes ten ir taip pilnas namas. Tik va, mažieji „pipiriukai” dovanų negavo! Bet, žinoma, paskui Snaigė ir Pūga dovanas atrado, nes jos tikriausiai pasiklydo tarp kitų svajonių, kurios užtvindė pastatą kalėdiniu laikotarpiu.

Sveikinimas

Sveikinimas

Svajonių įgyvendinimas

Pavaduotoja Aušra Lučinskaitė pasakojo, kad vaikai pasisakė savo svajones, o socialiniai darbuotojai įdėjo į internetinį puslapį. Kiekviena organizacija, dažniausiai pagal savo veiklos pobūdį, dovanojo jiems dovanų. Tinklapyje užpildoma forma, kur galima pasirinkti, ar nori dovaną perduoti per socialinį darbuotoją, ar įteikti patys. Jei per socialinį darbuotoją, tai tuomet vyksta Kalėdų Senelis kartu su Zuikiu. „Ką daryti, jei svajonė gana brangi?” – klausiame Aušros. „Yra limitas,58-60 eurų. Vaikai dažniausiai nori telefonų, bet pasiteiraujame šeimoje, galbūt reikia ko nors praktiškesnio – striukės ar batų… Svajonės pildosi ir kitose seniūnijose – Paluknyje, Aukštadvaryje. Į renginį užsukusi merės pavaduotoja Dominyka Dubauskaitė pasakojo, kad bendradarbiauja su Šeimos ir vaiko paramos centru, šįvakar atvežė keliolika patalynių komplektų ir dar kitų daiktų. Pati koordinuoja kitą akciją „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas”, prieš du metus įsteigtą Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės. Pasak D. Dubauskaitės, kalėdiniu laikotarpiu žmonės atviresni ir prisideda prie gerumo akcijų.

Darbas su globėjais ir probacijos tarnyba

Tačiau gerumas reikalingas ne tik per šv. Kalėdas. Klausiame centro direktorės Loretos Bologovaitės, ką pavyko įveikti ir nuveikti 2015 m. Lygindama su veiklos pradžia, direktorė padarė išvadą, kad darbas jau įsibėgėjo, jaučianti daugiau užtikrintumo. 2016 metams paruošta globėjų programa, cent­ras, pasitelkdamas specialistus, pradės dirbti su globėjais. Taip pat pradedama bendradarbiauti su probacijos tarnyba. Teko susidurti su situacija, kai visapusiškai buvo padedama nuo smurto nukentėjusiai šeimai, bet liko smurto priežastis. Bendradarbiaujant su probacijos tarnyba, pasikviestas ir smurtautojas – dirbama su psichologu taikant elgesio korekcijos metodą. L. Bologovaitė džiaugiasi ir mažais rezultatais –
jei po apsilankymo šeimoje randa, kad motina negirta, kad centre vaikas pamėgo skaityti knygas, paruošia čia pamokas. Palaikomi ryšiai su iš centro jau išvykusia jauna mama, socialiniai darbuotojai lanko ją namuose.
Paramos šeimai ir vaikams centru susidomėjo specialistai iš Olandijos – trakiečiai buvo pakviesti į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją pasidalinti su svečiais ir ministerijos darbuotojais socialinio darbo nauja kryptimi plėtote. Kitą dieną po šventės įvyko susitikimas su Trakų rajono savivaldybės atstovais, aptarti metų rezultatai bei išsamiau pristatyta centro veikla.

Rūta SUCHODOLSKYTĖ
Autorės nuotr.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *