Trakų ansambliui „Zabava“ 10 metų

Parašyta: 2022-01-14 | Kategorija: Kultūra, Renginiai, Trakai |

Tatjana Maškevič ir šeimos gydytoja Tatjana Makaršina (dešinėje)

Sausio 8 d., antrąją Rytų krikščionių Kalėdų dieną, Trakų kultūros rūmuose skambėjo rusų dainų ansamblio „Zabava“ balsai, kurie jau 10 metų džiugina žiūrovus savo išskirtinai spalvingais ir nuotaikingais pasirodymais. Koncerto metu buvo atliekamos ne tik rusų liaudies dainos ir romansai, bet ir populiariosios dainos.

Į jubiliejinį koncertą pilnais glėbiais gražiausių žiedų susirinko gausus žiūrovų būrys. Visiems susirinkusiems ansamblis „Zabava“ dovanojo beveik dvi valandas trukusią šventinę koncertinę programą. Jubiliejaus proga ansambliečius sveikino Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, LR Seimo nariai Edita Rudelienė bei Kęstutis Vilkauskas, Rusijos ambasados patarėjas Andrey Gasyuk, Lietuvos lenkų sąjungos pirmininko pavaduotojas Jaroslav Narkevič, taip pat savo scenos bičiulius pasveikino meno kolektyvai „Troczanie“ ir folkloro ansamblio „Radasta“ atstovai.

Ansamblio „Zabava“ kūrybinis kelias prasidėjo 2011 m., kuomet trakietės šeimos gydytojos Tatjanos Makaršinos iniciatyva bei nemažomis pastangomis buvo suburtas Trakų rajono rusų bendruomenės narių būrys į vieną gražų kolektyvą, puoselėjantį rusų liaudies meną ir tradicijas. Ansamblio atlikėjai – tai Trakų krašto tautinių bendrijų ir mažumų bendruomenių iš Lentvario, Rūdiškių, Senųjų Trakų ir Trakų, įvairių profesijų atstovai, gerbiantys protėvių papročius ir puoselėjantys savo tautos kultūrą. Ansamblis šiltai priima visus, norinčius dainuoti ir šokti, tad nenuostabu, kad atlikėjų amžius siekia nuo 5 iki 85 metų. Šiuo metu kolektyvą sudaro 25 nariai. Pirmąja ansamblio „Zabava“ vadove buvo Natalija Šumskienė, vėliau menine programa bei kolektyvo veikla rūpinosi Dariuš Nedveckis. Pastaruosius metus, kūrybiškai vadovaujant kolektyvo vadovei Natalijai Jefimovai, kuriamos naujos koncertinės programos, plečiamas repertuaras.

Nuo pat įsikūrimo dienos ansamblis savo pasirodymais papuošė ne vieną renginį ir aktyviai dalyvavo organizuojamose šventėse. Ansamblio repertuare – rusų, baltarusų, ukrainiečių liaudies dainos, romansai ir autorinės dainos. „Zabava“ aktyviai dalyvauja rajono kultūriniame gyvenime (miesto šventėse:  „Čia mūsų gimtinė – čia mūsų namai“, Užgavėnės, Joninės), dalyvavo festivaliuose – „Protėvių dvasia gyvena mūsų širdyse“, „Skambėk, daina“, „Grok, armonika“, „Lietuvoje gyvenančių tautų žvaigždynas“,  „Chastushkiu ir jumoristinių dainų festivalis“, Mindaugo karūnavimo šventėje „Tautų vaivorykštė“, pirmajame Trakų krašto kolektyvų festivalyje „Pas susiedus!“, Baltarusijos Respublikos Nepriklausomybės šventėje Lydos mieste, pasirodė  LRT laidoje „Duokim garo“, dalyvavo Turmanto miesto 230-ties metų jubiliejaus šventėje, rusų kultūros festivaliuose Vilniuje, Latvijos Respublikos Ekabpilso mieste  stačiatikių šventėje Pokrovas, šventėje „Švęskime kartu Lietuvos Valstybės atkūrimą“.

Trakų kultūros rūmų inf.

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *