Trakų viešojoje bibliotekoje Povilo Šorio skulptūrinių žvakių paroda

Parašyta: 2015-03-10 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

afisa

Kovo 7 d. (šeštadienį) 15.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje bus atidaryta naivisto Povilo Šorio skulptūrinių žvakių paroda „Cargo Culte“.

Povilas išsilavinimą įgijo Vilniaus Gedimino technikos universitete. Architektūros studijose jį labiausiai sudomino du reiškiniai: architektūrinis scenarijus bei semantinis architektūrinės idėjos sluoksnis. Panašiai yra ir su skulptūra: šioje srityje jį labiau domina ne forma, mastelis ar faktūrų dermė, o kūriniu papasakota istorija arba perteikta emocija. Taip pat jam patinka abstrakcijos. Tačiau, dėl vengimo fokusuoti dėmesį į formą, jis lipdo gana natūralistinius objektus. Tai įpročio dalykas, nes lipdo nuo vaikų darželio laikų, kai svarbiausia buvo kažką atkartoti, pamėgdžioti. Dabar jis stengiasi atkartoti muzikos kūrimo džiaugsmą.

Pasak autoriaus, „Cargo Culte“ yra Serge‘o Gainsbourg‘o dainos pavadinimas. Tai aliuzija į įdomų reiškinį, kurio paralelė būtent ir yra mano kūryba. Angl. „Cargo Cult“ (krovinių kultas) buvo judėjimas, kilęs keliose Melanezijos salynų čiabuvių gentyse. Akcentuotina tai, kad čiabuviai pradėjo statyti lėktuvų skulptūras iš medžių šakų, šiaudų, lapų ir kitokių vietinių medžiagų, nes, be kita ko, jie stebėjosi danguje regimu stebuklu (tikraisiais lėktuvais, gabenančius įvairiausių gėrybių) ir tą nuostabą išreiškė imituodami atvaizdus. Melaneziečių lėktuvai, aišku, niekada niekur neišskrido. Kaip ir mano vaškiniai muzikos instrumentai galbūt niekada neužgros, nulipdyti žmonės neuždainuos, o aš nerašau muzikos. Tačiau mano nuostaba įvairių žmonių ar genčių, ar tautų pasakišku muzikalumu prašo lipdyti tai, kas eksponuojama parodoje.

Kviečiame apsilankyti!

Paroda veiks iki kovo 28 dienos.

Trakų viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *