Vilma Puišienė: „Trakų miestas gražėja, bet reikia ir Jūsų pagalbos, mieli gyventojai“

Parašyta: 2020-10-19 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Sutvarkytas Šv. Jono Nepomuko koplytstulpis

Atėjus rudeniui, krentant medžių lapams, vis praūžiant vėtroms, daugėja tvarkymo miesto gatvėse, šluojant ir valant šaligatvius, daugiabučių namų kiemus. Šį darbą, kaip ir daugelį kitų miesto valymo darbų, Trakuose atlieka UAB „Trakų paslaugos“. Vis dažniau tampa malonu praeiti pro švarią konteinerinę aikštelę prie „Iki“ parduotuvės, kuri seniūnijos ir „Trakų paslaugų“ bei pačių gyventojų pastangomis tampa vis švaresnė. Ačiū!

Visame Trakų mieste ruošiamės kirsti ir genėti medžius, ardyti paukščių lizdus, sukrautus senojoje alėjoje Bernardinų ežero pakrantėje ir Vytauto gatvėje, priešais parduotuvę „Iki“.

Kaimiškose seniūnijos vietovėse greideriuojami ir žvyruojami keliai. Mieli gyventojai, jeigu šiuo klausimu turite pastabų ir pasiūlymų, kviečiu kreiptis į seniūniją telefonu 8 528 55730, el. p.: adresu vilma.puisiene@trakai.lt, trakai@trakai.lt arba užsukti pas mus (žinoma, su kaukėmis; jei neturite – duosime) – kartu ir kalio jodido tabletes pasiimsite.

Smagu, kad prasidėjo asfaltavimo darbai Salkininkuose, Gėlių g., prasideda parengiamieji Žaizdrių g. pėsčiųjų ir dviračių tako darbai, savo eilės laukia dar keletas gatvių mieste ir kaimiškose vietovėse. Šiuo metu vyksta dar trijų pėsčiųjų takų – Gedimino g., Aukštadvario g. bei Totoriškių ežero pakrante besidriekiančio pėsčiųjų tako įrengimo darbai. Malonu, kad miestas tvarkosi ir puošiasi!

Mes, seniūnijos darbuotojai, džiaugiamės, kad itin greit prigijo pakabinami suoliukai, vadinamos Meilės sūpynės skverelyje prie įvažiavimo į Trakus. Gera, kad turime dar vieną vietą poilsiui Trakuose.

Noriu padėkoti seniūnijos specialistams, rangovams, kolegoms savivaldybėje, kad puikiai pavyko sutvarkyti miesto simbolį – Šv. Jono Nepomuko koplytstulpį, kuris tikrai ilgai atrodė liūdnai. Norėtųsi jį dar ir apšviesti. Bandysime ir šią idėją įgyvendinti.

Senose katalikų kapinėse įrengtos net dvi vandens kolonėlės

Planuodami ir atlikdami darbus, dėmesį skiriame visoms seniūnijos teritorijoms – ne tik pačiame mieste, kaimuose, bet ir seniūnijos kapinėse. Trakų miesto kapinėse pavyko įrengti vandens kolonėles – stačiatikių (krikščionių ortodoksų) kapinėse įrengta viena, o senosiose katalikų kapinėse jos yra dvi. Kviečiame naudotis.

Po truputį tvarkome prie daugiabučių namų esančius šaligatvius, pėsčiųjų takus, įvažiavimus. Pertvarkyta Birutės g. 43 ir 45 namų kieme esanti aikštelė, įrengtas patogesnis įvažiavimas gyventojams bei atliekas išvežantiems automobiliams. Čia atsirado daugiau vietų statyti automobilius ir, tikiuosi, sumažės avaringumas.

Gera girdėti, kad gėlės Trakuose nuostabios! Vasarą džiaugėmės spalvingais rododendrų krūmais, o puikūs gėlynai prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio, S. Firkovičiaus skverelyje, Totorių skvere prie savivaldybės, nuostabios svyrančios gėlės ant stulpų bei gėlinėse ir dabar džiugina akis. Apmaudu tik dėl gėlyno prie įvažiavimo į miestą, kurį puoselėjome, tręšėme, laistėme, bet vis tiek nepavyko jo išlaikyti gražaus nors iki rudens. Ta vieta nuolat yra saulės atokaitoje, jokio pavėsio, todėl net ir dedant daug pastangų, pripažįstame, kad nepavyko. Dėl šios vietos šįmet pasimokėme, kitąmet ieškosime kitų gėlių, dar atsparesnių saulei, karščiui, vėjui.

Dar turime nusimatę daug darbų, kuriuos šiemet tikimės įgyvendinti siekiant pagerinti trakiečių gyvenimo kokybę ir gerinant Trakų miesto įvaizdį. Čia reikia ir Jūsų pagalbos, mieli gyventojai. Kviečiu būti atsakingais, rūpestingais ir tvarkingais miesto šeimininkais – juk tai mūsų miestas, mūsų namai. Nepalikime atliekų prie konteinerių, tvarkingai jas sumeskime. Nemeskime šiukšlės bet kur, pakelkim ją jei matom. Tikiu žmonių bendruomeniškumu – visi kartu siekiame gražaus ir švaraus miesto. Dėkoju už aktyvumą ir bendrystę į bendras veiklas įsijungusiems seniūnaičiams ir bendruomenėms, gyventojams už pagalbą ir patarimus, kolegoms – už komandinį darbą. Puiku, kiek daug galime pasiekti dirbdami kartu.

Vilma PUIŠIENĖ, Trakų seniūnijos seniūnė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *