Žymus jaunasis muzikas Algirdas Šochas – koncertų cikle „Iuvenes art“

Parašyta: 2013-09-27 | Kategorija: Kultūra, Kvietimai, Naujienos, Skelbimai |

Algirdas__ochas2013 m. rugsėjo 28 d. (šeštadienis), 17 val. Užutrakio dvaro sodyboje (Trakų r.) įvyks pirmasis renginių ciklo „Iuvenes art“ koncertas, kurį pradės žymus jaunasis smuikininkas, tarptautinių konkursų laureatas bei „Oscar und Vera Ritter“ fondo stipendininkas – Algirdas Šochas. Jam talkins profesionali muzikė, fortepijono meistrė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja Jonė Punytė. Šis startinis dvejetukas įves klausytojus į jaunųjų menininkų pasaulį, leis susipažinti su jų kūrybos ir atlikimo tendencijomis iš arčiau.

Kaip teigia projekto „Iuvenes art“ vadovė Ieva Tijūnėlienė, dauguma jaunų, talentingų, muzikalių žmonių savo kūrybą vysto didžiuosiuose miestuose, vien dėl ten „verdančio“ aktyvaus kultūrinio gyvenimo. Tuo tarpu regionų gyventojai turi mažesnes galimybes išgirsti jų kuriamą muziką – ji tampa tik fragmentiška. Pasak idėjos autorės, projekto ašis – populiarinti jaunųjų menininkų kūrybą regionuose – šį kartą – Trakų rajone.

Vienas iš pirmųjų koncertų ciklo dalyvių – smuikininkas A. Šochas. Kaip teigė pats atlikėjas, groti jį paskatino tėvai, vien todėl, kad tuo metu jis buvo dar per mažas daryti sprendimus ir suvokti savo gabumus. Po sėkmingo bandymo muziką išgauti mažu smuikeliu jo tėvai suprato, jog jam vertėtų pabandyti mokytis groti šiuo muzikos instrumentu. Galiausiai grojimas smuiku tapo rimtu darbu ir gyvenimo būdu. Lietuvoje A. Šochas baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, mokytojos-ekspertės Beatos Vasiliauskaitės-Šmidtienės smuiko klasę. Šiuo metu smuikininkas studijuoja Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro akademijoje (Vokietija), žymios profesorės Tanjos Becker-Bender klasėje. Kaip 22 metų atlikėjui, A. Šocho pasiekimai itin aukšti – muzikas yra įvairių Lietuvos ir užsienio konkursų laureatas, tarptautinių festivalių dalyvis („Maskva sutinka draugus“ (Rusija), „Alternatyvos“ (Lietuva) ir kt.). Jaunasis smuikininkas buvo M. Rostropovičiaus fondo stipendininkas, apdovanotas prezidento Valdo Adamkaus bei karalienės Mortos premijomis. Sunku nustatyti ir miestų, kuriuose A. Šochas koncertavo kaip solistas, skaičių. Jo kuriama muzika mėgavosi ne tik kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Baltarusijos gyventojai, bet ir Vokietijos, Rusijos, Azerbaidžiano, Prancūzijos, Austrijos, Olandijos, Belgijos šalių publika.

Paklaustas, kodėl studijas pasirinko Vokietijoje, jaunasis menininkas prasitarė norintis pažinti užsienio muzikos kultūrą bei praplėsti muzikinį akiratį. Taip pat ne paslaptis, kad Vokietija – viena didžiausių klasikinės muzikos rinkų. Vis dėl to perspektyvūs atlikėjai orientuojasi į didesnes nei Lietuvos rinkas, kurios finansine prasme užtikrina stabilias pajamas. Muziko duona šiuo metu yra skalsesnė užsienyje, o ir pats muzikas žymiai labiau vertinamas ir gerbiamas. A. Šochas džiaugiasi savo dalyvavimu projekte „Iuvenes art“. Koncertai gimtinėje jam išties svarbūs ir prasmingi. Atlikėjas tikisi, kad į Užutrakio dvaro sodybą žmonės atvyks ne kaip į akademinį koncertą, o kaip į malonų muzikos vakarą. Renginiai nemokami.

Organizatorius – Trakų krašto vietos veiklos grupė (VVG).

Projekto vadovė – Ieva Tijūnėlienė.

Partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija

Pagrindinis rėmėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Informaciniai rėmėjai – Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, Lentvario miesto laikraštis „Klevų alėja“.

 

Evelina KISLYCH,

žurnalistė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *