2 000 km per 19 dienų!

Parašyta: 2022-07-22 | Kategorija: Kelionės, Naujienos, Trakai |

Trakietis Edvinas Narkevič dviračiu keliauja iš Prancūzijos į Slovakiją

Liepos 11 d. trakietis Edvinas Narkevič pradėjo vasaros kelionę dviračiu iš Prancūzijos (Les Cabannes miesto). Iki rugpjūčio 1 d. jis turi pasiekti Slovakiją (Bratislavą).

Trakietis, Vilnius Tech universiteto studentas Edvinas Narkevič mėgsta aktyvų laisvalaikį. Viena iš jo aistrų – keliavimas dviračiu. Prieš dvejus metus vaikinas liepos 6 d. pajudėjo iš Lietuvos šia ratuota priemone ir per 33 dienas aplankė Baltijos šalis1. Šiemet jis dviračiu yra pasiryžęs įveikti per 2 000 km, kad iš Prancūzijos nuvyktų į Slovakiją, kur jam prasidės su universitetu susijusi 2 mėn. praktika. EuroVelo maršrutas driekiasi ne per vieną Europos šalį – Prancūziją, Šveicariją, Lichtenšteiną, Vokietiją, Austriją ir galutinė stotelė bus Slovakijoje. „Keliausiu vienas kaip laisvas paukštis, rinksiuosi savo tempą, o naktį praleisiu palapinėje. Esu pasiruošęs nakvoti bet kokiose vietose ir nesvarbu, koks bebūtų oras“, – dar prieš išvykdamas sakė Edvinas Narkevič.

Edvino kelionė prasidėjo birželio 30 d. Jis iš Lietuvos pajudėjo kartu su pusbroliu Aivaru ir jo vairuojamu vilkiku.

Pirmą dieną abu pusbroliai pasiekė Lenkijos sostinę Varšuvą, antrą dieną – Berlyną (Vokietiją), trečią dieną (šeštadienį) tranzitu kirto Vokietiją ir sustojo ties Olandijos siena. Kadangi buvo sekmadienis, sunkvežimiais važiuoti buvo draudžiama, tad teko ilsėtis. Žinoma, Edvinas pasinaudojo šia galimybe ir dviračiu numynė į Olandiją. Taip per dieną jis įveikė apie 68 km. Pirmadienį jam teko laukti, kol vilkikas bus iškrautas Olandijoje ir vėlei sugrįžti į Vokietiją vėl pasikrauti – taip atsirado viltis, kad pavyks nusigauti iki Les Cabannes miesto, nes vilkikas turi būti iškrautas Prancūzijoje. Į Les Cabannes Edvinas Narkevič keliavo, nes norėjo sudalyvauti uolų laipiojimo stovykloje.

Liepos 5 d., antradienį, pusbroliai Edvinas ir Aivaras atvyko iki Liono miesto, kur vyko vilkiko iškrovimo darbai, o vėliau, kiek pavažiavus, pasikrovimas. Tada Aivaro vairuojamas vilkikas pajudėjo Bordo miesto link, o Edvinas jau kurpė planą, kaip jam patogiau pasiekti išsvajotąjį Les Cabannes miestą ir ten vyksiančią uolų laipiojimo stovyklą. Galiausiai liepos 7 d., ketvirtadienį, vaikinas randa tinkamą traukinio maršrutą (Lomoges–Les Cabannes) ir jau vienas traukiniu juda tikslo link. Nuvykus ten stovyklos nariai dienos metu buvo išvykę laipioti ant uolų – jų buvo dvi grupės. Edvinas prisijungė prie tos, kuri buvo arčiau Les Cabannes miestelio, kita grupė laipiojo kiek toliau. Liepos 8 d.,
penktadienį, Edvinas turėjo progą laipioti su 3 instruktoriais.

Edvinas Narkevič – Prancūzijos kalnuose

Kelionės akimirkomis ir įspūdžiais vaikinas dalijasi socialiniame tinkle „Facebook“ esančioje savo paskyroje. Liepos 15 d., penktadienį, jis buvo jau Montelimaro mieste. „Karštis – taip būtų galima apibūdinti kiekvieną minimo dieną Prancūzijoje. Keliuosi anksti ryte ir kai dar vėsu bandau minti iki pietų. Vis dėlto karštis kerta jau nuo pat 10 val. ryto. Prieš kelias dienas pasiekiau Viduržemio jūrą, visą dieną miniau pakrante, o nuo vakar dienos įvažiavau į europinį dviračių kelią EuroVelo 17, kuris veda nuo Viduržemio jūros iki Šveicarijos vidurio. Šiuo keliu ir pats laikysiuosi iki pat Šveicarijos. Sutinku nemažai keliaujančių dviračiais, taip pat – su vaikais, kas yra labai smagu ir pagirtina. Dar keletas dienų ir, tikėtina, išminsiu iš Prancūzijos ir įvažiuosiu į Šveicarijos Alpes“, – taip liepos 15 d. vaikinas rašė savo socialinėje paskyroje.

Edvinas taip pat džiaugiasi prancūzų ūkininkų svetingumu – jie jį lepina (nors ir pats nusiskina) vaisiais. Kelyje jis randa ir kriaušių, ir persikų, ir obuolių, ir vynuogių…

Linkime Edvinui geros likusios kelionės, kurios akimirkas dar pristatysime mūsų skaitytojams.

Parengė

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Nuotr. iš asmeninio Edvino Narkevič archyvo

1        Žr. Jolanta Zakarevičiūtė, Irma Stadalnykaitė, „Baltijos šalys – per 33 dienas“, in: Trakų žemė, 2020 m. rugpjūčio 14 d., Nr. 33 (1135), p. 1 ir 5.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite