A. Anušauskas: dėl Rusijos paskelbtos karinės mobilizacijos Lietuvos greitojo reagavimo pajėgose pakeltas budrumo lygis

Parašyta: 2022-09-21 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

„Kadangi Rusijos karinė mobilizacija bus vykdoma ir Kaliningrado srityje, t.y. mūsų kaimynystėje, tai Lietuva negali vien tik stebėti“, – savo FB paskyroje rašo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Mūsų greitojo reagavimo pajėgose pakeliamas budrumo lygis, kad užkirsti kelią bet kokioms provokacijoms iš Rusijos pusės.
Taip pat svarstome, kaip Ukrainai dar padidinti paramą ir kviečiame visus mūsų sąjungininkus šios paramos srautą dar padidinti. Rusijos agresija turi būti sustabdyta Ukrainoje.

Rusijos mobilizacinė desperacija rodo, kad ji neturi kitų galimybių išsaugoti okupuotas Ukrainos teritorijas ir griebiasi paskutinio šiaudo“.

LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas:

Putinui paskelbus mobilizaciją dėl karo Ukrainoje ir dar kartą pagrasinus branduolinio ginklo panaudojimu, Kremlius priėmė sprendimą eiti va bank. Tai galima laikyt lūžiniu momentu kare. Dabar jau tikėtina spręsis nebe V.Putino režimo, o pačios Rusijos likimas.

Mano nuomone, šiandien svarbu susikoncentruoti į visapusišką karinę techninę, finansinę, humanitarinę ir kitą pagalbą Ukrainai. Padėti Ukrainai pasiekti pergalę, o Rusijai triuškinančiai pralaimėti.
Vakarai neturi pasiduoti Kremliaus gąsdinimams, turime į šiuos sprendimus žiūrėti šaltai, atsakingai ir ryžtingai.

Rusijos sprendimas reiškia, kad karas gali tęstis toliau dideliu mastu, prasideda antra jo fazė. Šįkart labai svarbu laiku išgirsti Ukrainą: ko ir kada jai reikia, visų pirma kalbant apie ginkluotę. Ir į šiuos Ukrainos poreikius reaguoti iškart.

Lietuvos kariuomenė:

Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, įskaitant ir Kaliningrado sritį, kuri, kaip žinia, ribojasi su Lietuva, Lietuvos kariuomenėje veiklos ritmas nesikeičia – tiek mes, tiek mūsų sąjungininkai Lietuvoje ir toliau dalyvaujame pratybose, treniruojamės, ką ir darėme pastaruosius trisdešimt metų. Ir toliau saugome valstybės sieną su Rusijos federacija ir Baltarusija, o mūsų Greitojo reagavimo pajėgos budi 24/7 nuo 2014 metų karo Ukrainoje pradžios ir yra pasiruošę reaguoti į bet kokias iškilusias grėsmes.

Greitojo reagavimo pajėgose šiandien budi apie 1000 karių iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir kitų vienetų, kovos mašinos “Vilkas” – reaguoti galime nedelsiant.
Ukrainos kovos dvasia ir veiksmai mūšio lauke kalba patys už save. Mūsų patarimas nei per žingsnį nesikeičia – išlikime ramūs ir budrūs, kritiškai vertinkime informaciją, dirbkime savo įprastus darbus ir nenustokime remti Ukrainos.
Įrašai iš A.Anušausko, L.Kasčiūno ir Lietuvos kariuomenės FB paskyrų 2022 09 21

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite