Aktuali informacija kiaulių augintojams

Parašyta: 2022-08-09 | Kategorija: Naujienos, Trakai, Žemės Ūkis |

Afrikinis kiaulių maras – mirtina virusinė liga, kuria serga naminės kiaulės ir šernai. Virusas nekenksmingas žmonėms, tačiau pasireiškus šiai ligai galima netekti visų ūkyje auginamų kiaulių. Vakcinos nuo šios ligos nėra, todėl kilus protrūkiui tenka paskersti daugybę ūkiuose auginamų kiaulių.

Primename, kad vasara yra ypač didelio pavojaus AKM virusui plisti laikotarpis, ypač tose vietovėse, kur rastiems gaišusiems šernams nustatytas AKM. Per pastarąjį laikotarpį Lietuvoje užfiksuoti du AKM protrūkiai naminėms kiaulėms. Trakų rajone AKM fiksuotas tiktai šernuose: Semeliškių ir Onuškio savivaldybių medžiotojų būrelio plotuose. Trakų rajone nėra komercinių kiaulių ūkių, tačiau yra smulkių kiaulių augintojų, kurie augina kiaules savo reikmėms. Kiaulių laikymas yra leidžiamas tik gavus Vilniaus departamento Trakų skyriaus inspektorių leidimą. Tikrinant ūkius, buvo nustatyta, kad kai kurie ūkininkai laikė kiaules nelegaliai.

Vasaros laikotarpiu, grybaujant ir uogaujant miškuose, yra didėlė tikimybė, parsinešti užkratą su avalyne bei rūbais ir taip užkrėsti laikomas kiaules. Primename, kad yra nemokama išmoka- 30 eurų- už rastą šerno gaišeną, taip padedant stabdyti viruso plitimą.

Vykdant patikrinimus, buvo pastebėta, jog ne visose ūkiuose buvo užtikrinta biosauga, todėl VMVT specialistai ragina kiaulių augintojus nuolat griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų, norint apsisaugoti nuo AKM. Būtina saugoti savo auginamus gyvulius nuo galimo kontakto su pašaliniais asmenimis, kitais gyvūnais, nešerti kiaulių šviežiai nušienauta žole, taip pat ir patiems einant į tvartą ar medžiojant laikytis biologinio saugumo reikalavimų.

Būkite atsakingi ir saugokite savo gyvūnus!

Vilniaus departamento Trakų skyriaus vedėja- Valstybinė vyr. vet. gydytoja V. Svečiulienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite