Apie Akušerijos skyrių Trakuose

Parašyta: 2022-04-29 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

VšĮ Trakų ligoninė nuotr.

Trakų ligoninės Akušerijos skyriaus uždarymas nėra susijęs su planuojama Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma. Nuo gegužės 1 d. skyrius nebeteiks paslaugų dėl galiojančio 2014 m. LR Vyriausybės nutarimo „Dėl privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sąlygų sąrašo patvirtinimo“, kuriame aiškiai nustatyti Akušerijos paslaugų finansavimo užtikrinimo kriterijai.

Trakų ligoninės Akušerijos skyriuje 2021-aisiais buvo mažiau nei 300 gimdymų (gimė 213 vaikų), ligoninė nutolusi mažiau nei 50 km iki artimiausios gimdymus priimančios įstaigos, taip pat – baigtas projektas pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą.

Tam, kad išlaikyti gimdymus savo rajone Trakų rajono savivaldybė savo ruožtu ir savo kompetencijos ribose atliko visus įmanomus veiksmus – susitiko su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, siekiant pasiekti rodiklius siūlė gimdymo paslaugas praplėsti Vilniaus gimdymo namams, įsteigiant filialą ir perimant visą turimą infrastruktūrą.

Savivaldybės pozicija yra išlaikyti Trakų ligoninę, kaip juridinį vienetą. Turime algoritmą ir planus, kaip pagerinti paslaugų kokybę – kai kuriuose skyriuose užtikrinti dienos stacionaro paslaugas, stiprinti Chirurgijos skyrių plečiant paslaugų spektrą. Matome, kad Trakų ligoninė galėtų palengvinti sostinės gydymo įstaigoms tenkantį krūvį – atsižvelgiant į didžiosiose ligoninėse susidariusią eilę Trakų ligoninėje atsirastų vietos ir planinėms operacijoms.

Trakų rajono savivaldybė pateikė ministerijai planuojamų pokyčių ir investicijų planą, kuriame yra aiški vizija – stiprinti pirmojo sveikatos paslaugų lygį ir išlaikyti antro lygio paslaugas Trakų rajone.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite