Atvirų durų diena

Parašyta: 2016-01-25 | Kategorija: Naujienos, Teismas, Trakai |

prod13588_0124205748_maxi

Trakų rajono apylinkės teisme 2015 m. gruodžio mėnesį visi norintys galėjo dalyvauti atvirų durų dienoje, susitikti su teisėju, pasižvalgyti po teismo pastatus. Su teismų veikla ir teisėjų darbu panoro susipažinti Trakų r. Paluknio vidurinės mokyklos ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai.

Moksleiviai buvo supažindinti ne tik su teismų istorija, Trakų teismo istorija, teisėjo darbu, bet ir aprodytos Trakų rajono apylinkės teismo patalpos: klaidūs teismo požeminiai koridoriai, muziejus – biblioteka. Moksleiviai turėjo progą pabuvoti teismo salėje, pasėdėti tiek teisėjo kėdėje, tiek kaltinamojo vietoje. Įdomiausia vieta teisme – patalpos, kuriose teismo posėdžio laukia jau nuteisti asmenys, pristatyti iš įkalinimo įstaigų.

Moksleiviai domėjosi teisėjų darbo užmokesčiu, reikalavimais, norint tapti teisėju, taip pat klausė, kaip jaučiasi teisėjas, priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį. Su moksleiviais bendravusi teisėja maloniai dalinosi patirtimi ir asmeniniais išgyvenimais, taip pat netgi pakvietė moksleivius į teismo posėdžių salę, kurioje jau darbui ruošėsi advokatai.

Nors moksleiviai nurodė, kad nei vienas neketina rinktis teisės studijų, tačiau susitikimas visiems buvo įdomus ir naudingas.

www.vat.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite