Aukštadvariečių kelionė po Suvalkiją

Parašyta: 2023-09-27 | Kategorija: Kelionės, Lietuva, Naujienos, Seniūnijos, Trakai |

Janinos Žebrauskaitės nuotraukose – akimirkos iš kelionių po Suvalkiją

Asociacija „Aukštadvario žiburiai“ LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pilotinio  projekto „Asociacijos narių ir partnerių bendravimo ir bendradarbiavimo bei partnerystės stiprinimas“ lėšomis, šių metų rugsėjo 22-23 dienomis keliavo po Suvalkiją. Kartu su asociacijos nariais į kelionę 50 vietų autobusu pakvietėme ir grupelę narių iš Trakų senjorų klubo „Bočiai“ (klubo vadovė Vanda Paškevičienė).

     Labai svetingai mus pasitiko Marijampolės rajono Liudvinavo seniūnijos Liudvinavo, Buktos ir Želsvos bendruomenės, su kuriomis ir toliau bus tęsiamos bendradarbiavimo pažintys. Minėtų bendruomenių lyderiai  mielai supažindino asociacijos narius su jų projektine veikla. Grožėjomės  įrengtais parkais, fontanais, skulptūromis, poilsio takeliais, Želsvos kaimo bendruomenės  bendruomeninių namų įkurtuvėmis.  Marijampolės rajono  savivaldybėje vien tik  Liudvinavo seniūnijoje yra aktyviai veikiančių 14 bendruomenių. Asociacija „Aukštadvario žiburiai“, teikiant šį projektą, jau yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Želsvos kaimo bendruomene (bendruomenės tarybos pirmininkė Judita Liudvinaitienė).

      Nuoširdžiai dėkojame Marijampolės rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistei, buvusiai Liudvinavo seniūnijos seniūnei, Buktos bendruomenės sielai Jolantai Maceikienei, Liudvinavo bendruomenės pirmininkei Vilmai Isodienei, Želsvos bendruomenės pirmininkei Juditai Liudvinaitienei už tokį šiltą ir malonų priėmimą, už nepaprastai skanią naminę duoną, kurią parsivežėme į Aukštadvarį. Esame labai sužavėti suvalkiečių vaišingumu ir pasikvietėme juos visus atsakomajam vizitui į Aukštadvario kraštą.

    Keliaujant po gražiąją Suvalkiją, aplankėme Kudirkos Naumiestyje esantį Lietuvos tautinės giesmės autoriaus Vinco Kudirkos kapą, Vytauto Didžiojo paminklą, Baltaragio malūną, kuris pastatytas Kazio Borutos „Baltaragio malūnas“ autoriaus tėviškėje, Kudirkos Naumiestyje esantį Bulvių muziejų, Suvalkijos perlą – Paežerių dvarą, kuriame regėjome Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, nukeliančius į 18-jį amžių. Toliau keliavome į Ožkabalius, kurioje gražiai yra saugomas mūsų tautos patriarcho Jono Basanavičiaus atminimas. Muziejuje esantys eksponatai pasakojo apie lietuvių tautinio atgimimo pradininko, gydytojo, kultūros ir visuomenės veikėjo Jono Basanavičiaus gyvenimą ir veiklą. Toliau vykome į Vištytį, aplankėme Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą, Vištyčio vėjo malūną, akimis apžvelgėme Vištyčio ežerą, kuris yra padalintas į Lietuvos ir Rusijos federacijos sudėtį.

Didžiuodamiesi savo Tėvyne, aktyviais Suvalkijos bendruomenių lyderiais, grįžome į namus su didele kraite patirties ir gerųjų įspūdžių.

Jadvyga Dzencevičienė

Asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ tarybos pirmininkė 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite