Aukštadvario krašto kulinarinis paveldas

Parašyta: 2023-11-29 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Aukštadvario kraštas – tai Dzūkijos perlas,  išsiskiriantis gamtos, istorijos ir kultūros  paveldu, savo papročiais ir tradicijomis. Šį kraštą  garsina mėlynieji ežerai, grybingi miškai, nuostabus kraštovaizdis, aktyvios seniūnijos bendruomenės, vietinių   meninių kolektyvų gausa ir  kulinarinis paveldas.

Nuo seno patys skaniausi Aukštadvario  krašto patiekalai, kurie buvo gaminami kiekvienoje sodyboje, tvirtai tikiu, kad  bus gaminami ir ateityje:  naminė duona, kepama ant ajerų,  kokorai, bulvinės bandos ant kopūstų lapų, mielinis pyragas, močiutės bandelės, pyragėliai su grybais, raugintų burokėlių rasalas  ir naminė kmynų gira.

    Asociacija „Aukštadvario žiburiai“ laimėjo projektą „Aukštadvario krašto kulinarinis paveldas“. Šio projekto lėšomis yra pagaminta 500 vnt. 2024 m. sieninių kalendorių su   Aukštadvario kraštui būdingu kulinariniu paveldu.   Laimėtas  projektas suteikia galimybę apjungti  tradicinių verslų puoselėtojus, valgių gamintojus, šio krašto ūkininkus, jaunimą,  svečius ir kraštiečius  į vieningą  nenutrūkstamą sūkurį. O svarbiausia, leis išsaugoti šio krašto etnokultūrinį savitumą, verslumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, išskirtinį dėmesį skiriant kulinariniam paveldui.

 Dėkojame Trakų rajono savivaldybei už projektui skirtas  lėšas, šio  projekto rėmėjams – LR Seimo nariui Kęstučiui Vilkauskui, kraštiečiams – profesoriui Mečislovui Rondomanskui ir Raimondui Charževskiui.

    Tvirtai tikiu, kad jaunoji aukštadvariečių  karta,  pažinusi tėvų ir senelių tradicijas, pasisėmusi žinių apie sentėvių išmonę, jų gyvenimo būdą, papročius ir šiame krašte  būdingus tradicinius valgius, tęs  nuo seno susiformavusias tradicijas ir saugos Aukštadvario krašto  kulinarinį paveldą.  Tuo mūsų kraštas  yra  išskirtinis, toks jis išliks ir ateityje.

Jadvyga Dzencevičienė

Asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ tarybos pirmininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite