Būkime dėkingi šeimos gydytojams

Parašyta: 2017-05-02 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Didžiausias žmogaus turtas – sveikata. Laikui bėgant vis dažniau kreipiamės į medicinos darbuotojus, prašydami vienos ar kitos pagalbos. Kartais minime buvusius ar esamus gydytojus,  diskutuojame apie jų darbą.

Gydytoja Aušrinė Tamošaitienė

Tarptautinės medicinos darbuotojo dienos proga turiu paminėti ilgametį savo šeimos gydytoją, Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) terapeutą a. a. Vytautą Gumbaragį. Tai buvo puikus žmogus, geras savo specialybės žinovas. Vizito metu dažnai jis netingėdavo pacientams nors trumpai papasakoti apie atskirų žmogaus organų darbą ir patarti, kaip išvengti jų ligų.
Nelengva buvo V. Gumbaragio jaunystė. Būdamas žemesnių klasių mokiniu, kartu su šeima buvo ištremtas į Sibirą. Sunkiomis gyvenimo sąlygomis baigė vidurinę mokyklą, aukštąjį mokslą ir įgijo medicinos gydytojo terapeuto diplomą. Grįžęs į Lietuvą dirbo Trakų poliklinikoje. Matyt, tremtis į Sibirą turėjo įtakos sveikatai. Po sunkios ligos eidamas 76-uosius metus, deja, Vytautas Gumbaragis mirė.
Turėjau pasirinkti naują šeimos gydytoją. Trakų PSPC registratūroje iš man išvardytų specialistų aš pasirinkau šeimos gydytoją Aušrinę Tamošaitienę. Apie jos darbą girdėjau vien gerus atsiliepimus, o vėliau ir pats galėjau tuo įsitikinti.
Greita ir teisinga mano susirgimų diagnozė ir tinkamų vaistų parinkimas, nuotaikingas bendravimas su pacientu visada duodavo teigiamų rezultatų. Bendraudamas su gydytoja paprašiau, kad ji papasakotų apie save – kaip tapo medike, apie naujoves medicinos srityje. Gydytoja mielai sutiko pasidalyti kai kuriomis savo gyvenimo detalėmis.
„Gimiau Jurbarke. Mama ir sesuo irgi medikės, todėl nenuostabu, kad potraukis medicinai buvo jau nuo mažens. Dažnai užsukdavau pas mamą į darbą, – pradėjo pasakojimą A. Tamošaitienė. – Man mano darbas labai patinka, nors ir yra sunkus. Apie pacientus tenka galvoti ir grįžus namo. Norėtųsi daugiau laiko skirti kiekvienam ligoniui, deja, tam yra skirta vos 15 minučių. Dirbant tokį darbą tenka nuolat gilinti medicinos žinias, nes medicina keičiasi, tobulėja ir techninės galimybės, pvz., pradėjo veikti elektroninė sveikatos sistema. Taip siekiama pagreitinti sveikatos įstaigų darbą, pagerinti aptarnavimo kokybę, trumpinti pacientų eiles, neatsilikti nuo naujausių technologijų pažangos pasaulyje.
Žinoma, iš pradžių sunku, nes dažnai stringa elektroninė sistema, tačiau tikime, kad vėliau bus lengviau ir sklandžiai rašysime elektroninius vaistų receptus, prašymus ir t. t., atsisakydami popierinių variantų.
Trakuose šeimos gydytoja dirbu jau 16 metų. Man didžiausias įvertinimas – 2016 metų gydytojo nominacija Trakų rajone. Ačiū visiems!“

Malonu, kai žmonės patenkinti savo darbais, suteikia džiaugsmo kitiems. Tarptautinės medicinos darbuotojo dienos proga sveikinu savo šeimos gydytoją Aušrinę TAMOŠAITIENĘ ir jos padėjėją, ilgametę slaugytoją Valentiną DEKTERIOVĄ. Ačiū Jums!

Antonas PAVLOVIČIUS,
Trakai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite