Daktare, mums skauda

Parašyta: 2018-08-10 | Kategorija: Naujienos, Socialdemokratų partija, Sveikata, Trakai |

Valdantieji teigia, kad rajoninių ligoninių pertvarka prasidės po savivaldybių tarybų rinkimų 2019-ųjų kovą. Seimo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad „bus siekiama ne uždaryti, o ,,gelbėti“ rajonines ligonines.

Trakų ligoninė

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įpareigojo Valstybinę ligonių kasą pagal atrinktus kriterijus parengti šalies rajoninių ligoninių veiklos ir būklės bei teikiamų paslaugų kokybės ataskaitą. Esą tuomet ir buvo duotas nurodymas atrinkti sąrašą įstaigų, kurių ateities perspektyvoms uždegta raudona šviesa. Ir nors tokios ataskaitos rezultatai iki šiol yra kruopščiai slepiami, DELFI pirmieji skelbia rajoninių ligoninių sąrašą, virš kurių, tikėtina, jau pakibęs Damoklo kardas. Į „juodąjį sąrašą“ patenka Lazdijų, Šilutės, Tauragės, Joniškio, Pasvalio, Raseinių, Utenos, Šakių, Radviliškio, Rokiškio, Visagino bei Trakų ligoninės (skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/iki-siol-neskelbtas-juodasis-ligoniniu-sarasas-kodel-i-tas-istaigas-geriau-nepatekti.d?id=78704645).
Įdomus pastebėjimas: liepos 30 d. Valstybinės mokesčių inspekcijos paskelbtais valstybės (savivaldybių) valdomų viešųjų įstaigų vadovų turto ir pajamų deklaracijų duomenimis, Antanas Česnulevičius, šiuo metu einantis VšĮ „Trakų ligoninė“ direktoriaus pareigas, yra antras pagal sukauptus turtus visoje Lietuvoje. Jo deklaruoto turto vertė – 796 tūkst. eurų, iš jų 343 tūkst. eurų – NT vertė, 171 tūkst. eurų – žemė, 138 tūkst. eurų – pinigai, dar 122 tūkstančiai eurų – akcijos.
Už savąjį išlikimą, kaip jie tai vadina, kovojantys savivaldybėms priklausančių rajoninių ligoninių vadovai ir juos palaikantys politikai uoliai slepia ir išpūstus įstaigų etatus, ir čia dirbančio personalo atlyginimų dydžius. Slepia ir tai, kad nesugeba savosiose įstaigose užtikrinti pacientams teikiamų paslaugų kokybės.
Kodėl ligoninė skursta, o vadovas turtėja, skaitykite kitame laikraščio numeryje.

LSDP Trakų skyriaus
informacija,
parengta pagal www.delfi.lt

Užs. Nr. 503


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite