Diena su knyga – vasaros pramoga!

Parašyta: 2023-07-27 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Vasarai jau įpusėjus, prie arbatos puodelio susitikome su skaitytojų klubo „Skaityk, dalinkis, atrask“ dalyvėmis.

Pabendravome ir susipažinome su knygų skaitymo iššūkiu „Vasara su knyga“ bei jo užduotimis. Dalyviai turi įveikti penkias skaitymo užduotis: perskaityti knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis; fantastinę knygą; negrožinę knygą; knygą apie laisvę ir knygą, kuri buvo ekranizuota. Susitikimo metu vyko šių metų temų aptarimas ir jau perskaitytų leidinių pristatymas. Dalyvės gali pasigirti, kad jau ne pirmus metus dalyvauja šioje šaunioje akcijoje. Kai kurios viešnios jau perskaitė ir atliko dalį užduočių, kažkam liko tik viena knyga iki finalo… Kitos dar tik užsiregistravo renginio metu, nes dar turi laiko iki rugsėjo 1 d. atlikti penkias skaitymo užduotis ir sudalyvauti iššūkyje. Viešnios viena kitai rekomendavo paskaityti vieną ar kitą knygą, prie kai kurių leidinių jau ir eilė nusidriekė. Ypač susidomėjimo sulaukė knyga apie Lietuvos grafus – Tiškevičius ir kitus mūsų krašte gyvenusius kilminguosius. Apie tai galima sužinoti daug naujo ir įdomaus perskaičius Eimanto Gudo knygą „Mėlynas kraujas“.

Vėliau visos dar kartą žaidė smagų ir populiarų kritinio mąstymo stalo žaidimą „Populistas“ bei išmoko atpažinti logines klaidas. Žaidimas klubo narėms sukėlė daug emocijų, klausimų ir diskusijų. Buvo smagu spėlioti, ar tai tiesa, ar ne, ir kas šiuo atveju teisus.

Tai – žaidimas, kuris skatina mąstyti, kritiškai vertinti ir abejoti informacija, su kuria susiduriame socialinėse medijose ir kitose žiniasklaidos bei informavimo priemonėse. Anot kūrėjo ir specialistų, „šis žaidimas naudingas ne tik jaunimui, bet ir suaugusiesiems, kurie nori geriau išmanyti medijų ir informacinio raštingumo subtilybes, taip pat tiems, kurie stengiasi išmokti kritiškai vertinti gaunamą informaciją. Žaidimo pagrindinė ašis – citatos, kurias renkant buvo siekiama užtikrinti temų įvairovę, todėl žaidime rasite citatų, susijusių su sveika gyvensena, pop kultūra, donoryste, žmogaus teisėmis, migracija, ekonomika, politika ir dar daug kitų temų.“ Populistai bandė įpiršti savo nuomonę, o piliečiai ją apginti. Žaidimas vyko smagiai ir emocingai.

Renginio laikas kartu prabėgo labai greitai. Lauksime kitų susitikimų, kitų perskaitytų knygų aptarimų ir smagaus laiko drauge…

Rūta Minkevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite