Diskusija „Trakai – antras svarbiausias miestas Lietuvos istorijoje. Ar tikrai?“

Parašyta: 2022-06-03 | Kategorija: Istorija, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Jau birželio 3 dieną 700-ąjį jubiliejų švenčiančių Trakų gyventojus ir svečius gyvoms diskusijoms kvies žiūrovų pamilto TV projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai su prof. Alfredu Bumblausku priešakyje.

„Nacionalinės ekspedicijos“ komanda, didžiausiomis Europos upėmis apiplaukusi senąsias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdas, šiemet grįžta į Lietuvą. Upeiviai, vadovaujami charizmatiškojo istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko, vasarą leisis į kelionę Nerimi per keturias Lietuvos sostines: Vilnių, Kernavę, Trakus ir Kauną.

„Džiaugiamės, kad šiemet jubiliejinė, 30-oji miesto šventė bus praturtinta vienu iš Trakų 700-ojo jubiliejaus šventės renginių – diskusija su „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviais. Pirmąjį kartą istorijoje švęsdami savo miesto jubiliejų Trakų gyventojai turės puikią galimybę pažvelgti ir iš naujo atrasti savo turtingą, daugiakultūrinę, daugiasluoksnę istoriją“, – sakė Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius.

700-ojo jubiliejaus šventės dalimi tapsiančios diskusijos suksis apie istorinę Trakų reikšmę Lietuvai. Diskusijai „Trakai – antras svarbiausias miestas Lietuvos istorijoje. Ar tikrai?“ kvies pranešimą skaitysiantis dr. Darius Baronas, dr. Barbara Stankiewicz, dr. Saulius Žukas ir prof. Alfredas Bumblauskas.

Antrosios diskusijos dalyviai dr. Loreta Skurvydaitė, dr. Genutė Kirkienė, prof. Alfredas Bumblauskas ir pranešimą skaitysiantis prof. Rimvydas Petrauskas kvies domėtis Vytautu Didžiuoju. Diskusijos tema: „Vytauto sėkmės istorija. Kaip Trakų kunigaikštis tapo Lietuvos valdovu?“

„Pokalbiai apie istoriją su ekspedicijos dalyviais kaskart užverda natūraliai, atvykus filmuoti į bet kurį miestą ar miestelį. Nuoširdus žmonių susidomėjimas ir paskatino galvoti apie atskirą formatą – viešas diskusijas“, – sako idėjos autorius prodiuseris Edmundas Jakilaitis. Susitikimų metu žiūrovai gyvai įsilies į pokalbius – galės ne tik klausyti, bet ir klausti bei pareikšti savo nuomonę.

Birželio 3 dieną ekspedicijos dalyviai Trakų gyventojų ir svečių lauks 18 val. Apžvalgos aikštėje priešais Trakų Salos pilį.

„Nacionalinės ekspedicijos” ir Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite