Dvi Trakų krepšinio klubo komandos – vienas vardas?

Parašyta: 2023-01-20 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Paneigimai-atitaisymai, Sportas, Trakai |

Krepšinio klubo „Trakai“ žaidėjai ir treneris Marius Pavlovskis

Š. m. sausio 13 d. laikraštyje  „Trakų žemė“ (Nr. 2 (1260), p. 1 ir 3 p.) buvo atspausdintas straipsnis „Trakuose atgimęs krepšinio klubas“, kurį redakcijai pateikė Kšištof Narkevič. Pirmadienį gavome krepšinio klubo „Trakai“ vadovo Šarūno ŪSO laišką, kurį žemiau ir spausdiname.

„Perskaitęs straipsnį apie Trakuose „atgimusį“ krepšinio klubą, labai nustebau ir nusivyliau. Iš pradžių prašau viešai paneigti klaidingą informaciją po nuotrauka, kurioje įvardijama, kad tai krepšinio klubas „Trakai“, nes tai nėra tiesa ir ši komanda ar klubas neturi nieko bendro su krepšinio klubu „Trakai“, kurio steigėju ir vadovu esu aš.

Drąsiai galiu teigti, kad straipsnyje aprašyta komanda neturi nieko bendro su Trakais, išskyrus tai, kad namų rungtynes žaidžia Lietuvos sporto centro Trakų bazės salėje ir per rungtynes budi med. seselė trakietė. Daugiau jokio trakietiško kvapo. Žaidėjai, tarp kurių nėra nei vieno trakiečio, jau ne pirmos jaunystės, kuriems jau jokio tramplino į aukštesnį lygį nebereikia. Tiesa, komandoje yra du žaidėjai vilniečiai Linas Valatkevičius (2011–2012 m. sezonas) ir Simonas Lekys (2011–2015 m. sezonai), kurie būdami jauni garbingai atstovavo KK „Trakai“ Regionų ir Nacionalinėje krepšinio lygose.

Štai tikrasis KK „Trakai“, kurį 2008 m. įsteigėme kartu su Alvydu Pundziumi ir Kęstučiu Biekša, visada buvo tramplinas į aukštesnį lygį ir perspektyvas ne tik žaidėjams, bet ir krepšinio, fizinio pasirengimo treneriams, netgi spaudos atstovams. Mūsų klube pirmosios kaip trenerės duonos paragavo legendinė krepšininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, pirmasis trenerio darbas buvo kitam gerai žinomam krepšininkui Andriui Šležui, būtent mūsų klube atsiskleidė, buvo pastebėtas ir įvertintas Erikas Kučiauskas. Mūsų klubo spaudos atstovu buvęs Donatas Urbonas dabar yra vienas geriausių krepšinio žurnalistų, o fizinio pasirengimo trenerio karjerą pas mus pradėjęs Darius Aučyna jau daug metų šį darbą dirba viename stipriausių LKL Panevėžio „Lietkabelio“ klube. Dviejų rankų pirštų neužtektų išvardyti žaidėjus, kurie dabar žaidžia ne tik Lietuvos krepšinio lygoje, bet ir užsienio klubuose. KK „Trakai“ sportiniu principu nuo Vilniaus miesto mėgėjų lygos įveikdamas visus laiptelius pasiekė Nacionalinės krepšinio lygos finalą.

Ir dabar KK „Trakai“ kartu su Kūno kultūros ir sporto centru bei puikiu ir fanatiškai šiam sportui atsidavusiu vietiniu treneriu Mariumi Pavlovskiu, kurį reguliariai kalbina ir bando prisivilioti Vilniaus krepšinio mokyklos, aktyviai augina vietinį ir ne tik jaunimą (apie 50 vaikų ir jaunuolių trijose amžiaus grupėse), kuris solidžiai žaidžia moksleivių krepšinio lygoje bei įvairiuose bendraamžių turnyruose, patys organizuojame tokius turnyrus ir esu įsitikinęs, kad būtent šis klubas ir šio jaunimo pagrindu sudaryta komanda su savivaldybės ir kitų rėmėjų pagalba artimoje ateityje garbingai atstovaus Trakams Regionų krepšinio lygoje treniruodamasi ir priimdama varžovus naujai statomoje Trakų gimnazijos salėje.“

Remdamiesi LR visuomenės priemonių informavimo įstatymu spausdiname ir atsakomąją nuomonę, kurią atsiuntė Kšištof NARKEVIČ.

„Po krepšinio klubo pristatymo „Trakų žemės“ laikraštyje, straipsnyje „Trakuose atgimęs krepšinio klubas“, iš krepšinio mylėtojų sulaukėme daugybės teigiamų nuomonių ir pritarimo dėl mūsų idėjos atgaivinti Trakų krepšinį bei pakelti jį į aukštesnį lygį. Apgailestaujame, kad tai patiko ne visiems. Iš karto po straipsnio pasirodymo, Trakų rajono gyventojas Šarūnas Ūsas kreipėsi į „Trakų žemės“ redakciją, pateikdamas savo neigiamą požiūrį šiuo klausimu. Gerbdami oponento nuomonę, negalime nepastebėti, kad jo nuomonė yra tendencinga ir subjektyvi. Susidaro įspūdis, kad Šarūnas nelabai atidžiai perskaitė mūsų straipsnį, vadovaujasi emocijomis ir nesugeba ar nenori objektyviai įvertinti mūsų tikslų ir siekių. Manome, kad šioje situacijoje reikalinga platesnė diskusija su visuomene, bet iš pradžių norėtume atsakyti į Šarūno Ūso išreikštus nuogąstavimus.

Dėl klubo pavadinimo. Klubo įregistravimas įvyko vadovaujantis LR galiojančiais įstatymas ir teisės aktais. Siekdami aukščiausių tikslų ir galimos perspektyvos krepšinio klubui dalyvauti tarptautinėje arenoje, įregistravome savo klubą pavadinimu BC „Trakai“ (Basketball Club „Trakai“). Apgailestaujame, kad pateikiant klubo pristatymą laikraštyje „Trakų žemė“, po komandos nuotrauka per klaidą nebuvo parašytas visas klubo pavadinimas, buvo praleistas trumpinys BC. Tokiu būdu skaitytojas galėjo mūsų klubą supainioti su Trakuose jau esamu Šarūno Ūso vadovaujamu KK „Trakai“ (krepšinio klubas „Trakai“). Pabrėžtina, kad tai buvo tik žmogiško faktoriaus klaida. Mūsų klubo steigimas neturi nieko bendro su klubu KK „Trakai“ ir nepretenduoja į šio klubo praeities nuopelnus. Atsiprašome už netikslumus ir pažadame ateityje būti atidesni. Tuo pačiu pabrėžiame, kad Lietuvos Regionų krepšinio lygoje (RKL) ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iki 2018 m. Trakams atstovavo skirtingų pavadinimų komandos Trakų „Tony resort-Altitudė“, „Trakų „Tony resort“ ir KK „Trakai“, o oponentas apie tai neužsimena.

Dėl komandos sąsajų su Trakais. Paaiškiname, kad Šarūno Ūso teiginys, kad „Ta komanda neturi nieko bendro su Trakais…“ neatitinka tikrovės, kadangi klubą BC „Trakai“ įsteigė Trakų ir Trakų rajono gyventojai, kurie yra gerai žinomi krepšinio pasaulyje. Džiaugiamės, kad klubui padeda trakietė, profesionali medicinos specialistė, tačiau vertiname jos sugebėjimus ne pagal tai, kur ji gyvena, o pagal jos daugiametę patirtį ir profesionalumą. Esame įsitikinę, kad jeigu Trakuose neatsirastų profesionalios medikės (kas, žinoma, neįmanoma), pasitelktume profesionalę iš kitur, nes svarbiausia žaidėjų sveikata, o ne ten, kur medikė gyvena.

Trakuose nuo seno puoselėjamos krepšinio tradicijos. Vyresnio amžiaus žmonės prisimena, kad dar sovietmečiu Trakų krepšinio komanda „Galvė“ sėkmingai dalyvavo respublikinėje laikraščio „Sportas“ taurės varžybose. Vėliau mokytojo ir trenerio Rimanto Janušausko buvo įsteigtas veteranų krepšinio klubas, kuris ir dabar dalyvauja įvairiausio lygio varžybose, krepšinio klubo „Polonus“ krepšininkai nuo 2000 m. garsina Trakų vardą Pasaulio lenkų žaidynėse, buvo šių žaidynių nugalėtojai ir prizininkai. Trakuose nestinga krepšinio entuziastų. Vienas jų Šarūno Ūso minėtas Marius Pavlovskis, kuris negailėdamas jėgų pagal savo galimybes dirba su Trakų jaunaisiais krepšininkais. Tačiau dabar, norint Trakuose turėti aukščiausio lygio komandą, neužtenka būti jaunam ar būti Trakų gyventoju. Reikia turėti ateities viziją, profesionalius ir turinčius patirties vadovus bei trenerius ir meistriškai žaidžiančius žaidėjus. Todėl ir subūrėme komandą pagal šiuos kriterijus. Susimastykime, ar Lietuvos krepšinio grandai Kauno „Žalgiris“ ar Vilniaus „Rytas“ pasiektų tokių įspūdingų rezultatų, jeigu remtųsi tik savo išaugintais žaidėjais, tik kauniečiais ar vilniečiais? Ar galėtų BC „Barcelona“ pasiekti puikių rezultatų, jeigu vadovautųsi nuostata, kad komandos treneris turi būti tik iš Barselonos?

Manome, kad ateityje bendrai susitelkę jėgas, galėsime išugdyti jaunimą, kuris galės įsilieti į mūsų komandą ir žaisti aukščiausiame lygyje. Apie tai ir rašėme savo straipsnyje. Tačiau Šarūnas Ūsas, matyt, ne visiškai atidžiai skaitė.

Dėl KK „Trakai“, Trakų „Tony resort-Altitudė“, „Trakų Tony resort“ komandų dalyvavimo RKL ir NKL. Su visa pagarba dabartiniam KK „Trakai“ treneriui, negalima nepastebėti, kad didžiausi laimėjimai RKL ir NKL (2012–2015 m.) pasiekti, kai komandoms vadovavo patyrę treneriai Gintautas Vileita, Andrius Šležas ir Erikas Kučiauskas, o komandų sudėtyje buvo ne M. Pavlovskio jaunimas, o patyrę įvairių miestų žaidėjai, kurių gretose buvo tik vienas kitas trakietis. Pažymėtina ir tai, kad nuo 2018 m. Trakų krepšininkai nedalyvavo nei RKL, nei NKL pirmenybėse. Nepaisant visų KK „Trakai“ pastangų, per daug metų Trakuose nepavyko atrasti ar išugdyti bent vieno jauno krepšininko, kuris galėtų žaisti aukščiausiame lygyje. Būtent šie faktai paskatino mus imtis veiksmų ir atgaivinti aukščiausio lygio krepšinį Trakuose.

Šarūno Ūso nuogąstavimai mums nesuprantami ir dėl to, kad prieš RKL čempionatą komandos vadovas Rolandas Jarutis asmeniškai kalbėjosi su juo ir kvietė bendradarbiauti bei prisidėti prie komandos kūrimo. Tačiau Šarūno Ūso pageidavimai (komandos vadovo postas ir atlyginimas) neatitiko komandos steigėjų dabartinės vizijos, nes šiuo metu dirbame iš idėjos ir negauname už tai jokio atlygio, nebent moralinį pasitenkinimą.

Pabaigai norime pasakyti, kad apie BC „Trakai“ komandos sukūrimą ir jos perspektyvas kalbėjomės su Trakų rajono savivaldybės meru gerb. Andriumi Šatevičiumi, kuris entuziastingai palaikė mūsų idėją. Džiaugiamės, kad Trakams vadovauja jaunas, veiklus ir sportui neabejingas meras. Dėkojame, kad rajono savivaldybė pagal galimybes suteikia transporto priemonę nuvykti į išvykos varžybas. Manome, kad tik visi susitelkę jėgas padarysime, kad Trakai taps garsūs ne tik pilimi, kibinais ar irklavimu, bet ir aukščiausio lygio krepšiniu. To visiems ir linkime.“

Pagarbiai

 BC „Trakai“

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite