E. Zingeris: čia yra pagrindiniai žodžiai – jie turi teisę gintis

Parašyta: 2023-10-12 | Kategorija: Komentarai, Lietuva, Naujienos, Pasaulis, Politika, Trakai |

E. Zingeris. Asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusį savaitgalį „Hamas“ pradėtos beatodairiškos atakos sukrėtė visą demokratinį pasaulį. Reaguodamas į tai, Lietuvos parlamentas vienas pirmųjų vieningai priėmė rezoliuciją dėl teroristinių išpuolių ir agresijos prieš Izraelio valstybę, kuria griežtai pasmerkė Irano remiamos tarptautinės teroristinės grupuotės „Hamas“, perėmusios valdžią Gazos Ruože 2005 m., pastarųjų dienų kruvinus neišprovokuotus išpuolius bei pareiškė nuoširdžią užuojautą Izraelio žmonėms dėl žuvusių aukų.

„Seimas, pabrėždamas, kad Lietuvą ir žydų tautą sieja šimtametė kultūrinė, socialinė ir politinė bendrystė, o Izraelio Valstybė yra svarbiausias Lietuvos demokratinis partneris Artimųjų Rytų regione, reiškia solidarumą žydų tautai ir Izraelio Valstybei“, – rašoma dokumente, kurio teikėjai – Seimo nariai Emanuelis Zingeris ir Žygimantas Pavilionis.

Jame pabrėžiama, kad įkaitais paimti Izraelio žmonės – tiek civiliai, tiek kariai – turi būti nedelsiant paleisti. Lietuvos parlamentas pasveikino Izraelio visuomenės susitelkimą neišprovokuoto karo akivaizdoje, taip pat palaiko Izraelio gynybinius veiksmus, nukreiptus prieš šiuo metu vykstančias teroristinės organizacijos  „Hezbollah“  karines provokacijas, remia Izraelio kovą su Irano politinės ir karinės įtakos plitimu Irake ir Sirijoje.

„Raginame užsienio vyriausybes, kuriose yra oficialių teroristinės organizacijos „Hamas“ atstovų, išsiųsti iš šalies jų personalą. Taip pat raginame Europos Sąjungos įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borelį sutikti su Europos Parlamento Rezoliucijoje išreikštu reikalavimu pripažinti revoliucinę Islamo gvardiją – tarptautine teroristine organizacija“, – informuoja vienas iš rezoliucijos bendraautorių ir teikėjų E. Zingeris.

Dokumente rašoma, kad autoritariniams režimams neturi būti leista destabilizuoti geopolitinės padėties Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir kituose regionuose, o demokratinių valstybių solidarumas ir pagalba tautoms, kovojančioms prieš autoritarinius ir teroristinius režimus, pirmiausiai Ukrainoje ir Izraelyje, yra kertinė priemonė atkuriant taiką ir stabilumą.

„Mes, būdama nedidelė valstybė, bandome pareikšti kitai nedidelei valstybei, kad ji turi teisę gintis. Čia yra pagrindiniai žodžiai – jie turi teisę gintis“, − Seimo posėdyje sakė šios rezoliucijos iniciatorius, Seimo narys E. Zingeris.

Pasak jo, tai yra antpuolis prieš demokratinį pasaulį ir žmonių teisę gyventi ir turėti savo valstybę.

Už šią Seimo rezoliuciją vieningai balsavo 108 Seimo nariai.

lrs.lt inform.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite