ESF projektas „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ didinabrandaus amžiaus asmenų užimtumo galimybes

Parašyta: 2016-03-21 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

darbo_birzaVilniaus teritorinė darbo birža nuo 2015 m. sausio 1 d. kaip Lietuvos darbo biržos projekto partneris įgyvendina  Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, kuris suteikia papildomas galimybes darbo neturintiems 55 metų ir vyresniems bedarbiams sugrįžti į darbo rinką.

Vyresnio amžiaus žmonėms, dėl įvairių priežasčių praradusiems darbą, grįžti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti be darbo biržos teikiamos finansinės paramos būtų gerokai sunkiau. Projekto metu nekvalifikuoti arba turintys nepaklausias darbo rinkoje profesijas asmenys gali  įgyti naujas kvalifikacijas ar patobulinti jau turimas. Nerandantys darbo asmenys yra  motyvuojami pasinaudoti bedarbių teritorinio judrumo rėmimo priemone, kuri skatina teritorinį mobilumą, o susiradusiems darbą ne gyvenamojoje  vietovėje yra kompensuojamos kelionės  ar apgyvendinimo išlaidos. Siekiant padėti įsitvirtinti darbo rinkoje, yra remiamas  vyresnio amžiaus asmenų įdarbinimas pastoviam darbui, darbdaviams mokant darbo užmokesčio subsidijas.

Planuojama, kad projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus suteikta galimybė 95 asmenims, registruotiems  Vilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyriuje, įgyti  kvalifikaciją ar kompetenciją, 113 asmenų sudarytos sąlygos sugrįžti į darbo rinką, darbdaviams mokant subsidiją darbo užmokesčiui, 22 asmenis  dalyvaus bedarbių teritorinio judrumo rėmimo priemonėje.

Nuo projekto pradžios darbo rinkai reikalingų profesijų jau ryžosi mokytis 22 Vilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyriaus įregistruotų vyresnių kaip 55 metai bedarbių. Vyresnio amžiaus bedarbiai, norintys įgyti profesiją ar kompetenciją, gali patys pasirinkti mokymo įstaigas ir mokymo programas iš daugiau kaip 3,9 tūkst. formaliojo ir 3,5 tūkst. neformaliojo mokymo programų, kurios yra paskelbtos Lietuvos darbo biržos internetiniame puslapyje. Mokymosi metu projekto dalyviams mokama stipendija,  kompensuojamos sveikatos patikrinimo, kelionės ir apgyvendinimo išlaidos. 2015 m. bedarbiai dažniausiai rinkosi vairuotojų, krautuvų vairuotojų,  santechniko, kasininko pardavėjo, virėjo mokymo programas.

 Dalyvaujantys kitoje projekto veikloje –   įdarbinimas subsidijuojant – yra įtraukti į aktyvią veiklą ir turi visas galimybes pademonstruoti darbdaviams savo sukauptas žinias, darbo patirtį, darbo motyvaciją, atsakomybę ir įsitvirtinti įmonėse, kuriose buvo įdarbinti. Teikiant finansinę paramą  darbdaviams, į įdarbinimo subsidijuojant priemonę 2015 m. buvo nusiusta 56 asmenis. Darbdaviai, įdarbindami vyresnio amžiaus bedarbius, ne tik suranda trūkstamus darbuotojus, bet ir už kiekvieną įdarbintą asmenį numatytą laikotarpį gauna subsidiją darbo užmokesčiui.

Keturi vyresni bedarbiai, gyvenantys atokesnėse vietovėse, dalyvavo teritorinio judrumo rėmimo priemonėje ir įsidarbinę darbo vietose, nutolusiose daugiau kaip 30 kilometrų nuo jų gyvenamosios vietos, 3 mėnesius gavo   kompensaciją už kelionę į darbą ir atgal.

Darbo birža kviečia bedarbius rinktis paklausias specialybes, kurių trūksta darbo rinkoje. Tai padeda ne tik greičiau susirasti darbo vietą, bet ir aprūpinti darbdavius reikiamais darbuotojais.

Projektas vyks iki 2017 m. birželio 30 d.

Kviečiame vyresnio amžiaus bedarbius Trakų  ir Elektrėnų regiono darbdavius aktyviai dalyvauti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamo projekto „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ veiklose. 

Visą informaciją apie projektą rasite http://www.ldb.lt arba kreipkitės į Vilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyriaus ir Elektrėnų poskyrio specialistus – Oksaną Vičkačkienę, Genovaitę Nasutavičiūtę ir Tamarą Visnevską  tel. (8  528) 55 470 ir Mariją Subačienę tel. (8 528) 28 350.

 

Vilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyriaus inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite