Grendavės biliotekoje lankėsi vaikų rašytojas Paulius Juodišius

Parašyta: 2022-06-21 | Kategorija: Grendavė, Kultūra, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Menininkas vaikams vedė išradingas vaizduotės lavinimo dirbtuves – „Išminkyk savo mintis“.

Birželis Grendavės bibliotekai prasidėjo nuotaikingu rytmečiu, nes mūsų laukė susitikimas su vaikų rašytoju, dailininku ir muzikaliu edukatoriumi Pauliumi Juodišiumi. Drauge su Rūdiškių gimnazijos 3 klasės moksleiviais dalyvavome išradingose vaizduotės lavinimo kūrybinėse dirbtuvėse – „Išminkyk savo mintis“ – kūrėme įvairias išgalvotas būtybes, kurias rašytojas atvaizdavo piešdamas ant lentos. Suteikėme joms veiksmo, pagyvindami skambiais ir išradingais muzikiniais garsais.

Kūrybingasis svečias paragino mokinius sukurti nebūtą istoriją su pačių vaikų išgalvotais stebuklingais veikėjais. Taip atsirado monstras Gauročius, krečiantis įvairias išdaigas ir gyvenantis kalnuose, neprieinamoje uoloje, o taip pat jo draugas Maišytuvas, kuris spjaudėsi cukraus sirupu ir dainavo smagią dainą: „Maišytuvas piktas eina ir riaumoja baisią dainą, ką tiktai jis pamatys, cukraus sirupu aptaškys.“

Pradinukai kūrybinių dirbtuvių metu  tikrai „minkė“ savo mintis, galvojo, fantazavo, kūrė, linksmai dainavo. Paaiškėjo, kad kurti pasaką yra visai nesunku, ypač drauge su smagiu kolektyvu, o kūrimo procesas labai malonus ir įtraukiantis užsiėmimas.

Vaikų rašytojas P. Juodišius bibliotekai padovanojo naujausią savo kūrybos knygą „Man nereikia tūkstančio varpelių“, kurioje ieškoma atsakymų į vaikams rūpimus klausimus: kodėl nenorime būti savimi? Kodėl patogumas mums svarbiau už kūrybą? Kodėl nemokame džiugtis tuo, ką turime?         Grendavės bibliotekoje galima rasti  ir P. Juodišiaus knygelę vaikams „Stebuklinga slyva“, kuri žaismingu būdu gali tapti puikiu užsienio kalbos pradžiamoksliu, nes tai originali pasaka, parašyta lietuvių ir anglų kalbomis. Spalvinga knyga iliustruota paties autoriaus.

Besidomintys Pauliaus Juodišiaus darbais ir kūryba gali apsilankyti rašytojo internetinėje svetainėje, kurioje dosniai dalijamasi patarimais, kaip tapti kūrėju, siūloma paskaityti pasakų, kurios sukurtos išvykų su vaikais metu, paties rašytojo pasakų ir daug visokių kitokių įdomių dalykų.

Autorinės kūrybinės dirbtuvės „Išminkyk savo mintis“ Grendavės bibliotekoje buvo skirtos Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

Už smagiai praleistą laiką, įdomias kūrybines užduotis bei bibliotekai padovanotą knygą dėkojame rašytojui, Rūdiškių gimnazijos 3-ios klasės moksleiviams ir jų auklėtojai L. Butkevičienei.

Regina Karpičienė

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės filialo vyr. bibliotekininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite