Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo tvarka

Parašyta: 2016-01-29 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai, Žemės Ūkis |

katinas-ir-suo-62176561

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. gruodžio 9 d. nutarimas Nr. 1268 „Dėl gyvūnų augintinių registro įsteigimo, jo nuostatų patvirtinimo ir registro veiklos pradžios nustatymo“ sukėlė didelį nerimą gyventojams, tačiau reikia pripažinti, jog ši naujovė atneš naudą augintinių šeimininkams. Šunų, kačių ir šeškų ženklinimas ir registracija padės užtikrinti šių gyvūnų atsekamumą, atpažinti pabėgusius ar paklydusius augintinius, taip pat registro pagalba bus galima sekti nuo pasiutligės ar kitų infekcinių ligų atliekamų vakcinacijų terminus.
Nuo šių metų sausio 1 d. privaloma ženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre šunis, kates ir šeškus. Šiuos gyvūnus ženklina ir registruoja leidimus ir galimybes minėtosioms procedūroms atlikti turintys veterinarijos gydytojai. Poodinė mikroschema įterpiama šunims, katėms ir šeškams tarp menčių, tai neskausminga, keletą minučių trunkanti veterinarinė procedūra. Nemokamą paženk­lintų gyvūnų registraciją Gyvūnų augintinų registre vykdo Trakų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba norėtų priminti Trakų rajono gyventojams, jog Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 3D-959 „Dėl gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisyklių patvirtinimo“, nurodo, jog visi iki 2015 m. gruodžio 31 d. atvesti ir paženklinti šunys, katės ir šeškai turi būti registruojami ar pakartotinai perženklinami (jei paženklintų gyvūnų augintinių poodinių mikroschemų numerių negalima nustatyti) iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki jų perdavimo kitiems asmenims. Visų šunų, kačių ar šeškų, atvestų po 2016 m. sausio 1 d., savininkai per 4 mėnesius nuo augintinio atvedimo, turi kreiptis į veterinarijos gydytojus dėl gyvūno ženklinimo, o po 2016 m. sausio 1 d. paženklinti šunys, katės ir šeškai turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre ne vėliau kaip per 7 dienas nuo jų paženklinimo mikroschema. Iš kitų šalių į Lietuvos Respubliką atvežti gyvūnai turi būti įregistruoti per 14 dienų nuo jų atvežimo.
Šunų, kačių ir šeškų, paženklintų mikroschema iki 2015 m. gruodžio 31 d., savininkams kreipiantis dėl nemokamo įregistravimo Gyvūnų augintinių registre į teritorinį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skyrių reikia pateikti prašymą dėl ženklinimo ir registravimo (2 egzempliorius) ir veterinarijos gydytojo išduotą pažymą apie gyvūno ženklinimą, o norint užregistruoti po 2016 m. sausio 1 d. paženklintą augintinį, savininkams tereikia pateikti prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo (2 egzempliorius).
Dėl kilusių klausimų ir išsamesnės informacijos kviečiame kreiptis į Trakų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos gyvūnų ženklinimo skyrių telefonu (8528) 55649.

Lina LAPĖNAITĖ,
Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
vyriausioji veterinarijos
gydytoja-inspektorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite