Izraelio kinas atkeliauja į Trakus

Parašyta: 2023-08-09 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvoje prasideda projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Viena iš stotelių – Trakai, kadangi Izraelio ambasadą ir Trakų rajono savivaldybės viešąją biblioteką sieja glaudus, ne vienerius metus trunkantis bendradarbiavimas. Izraelio kinas ypač populiarus tarp bibliotekos kinomanų. Filmai, turintys išliekamąją meninę ir emocinę vertę, kupini psichologinio gylio, skatinantys permąstyti vertybes ir prioritetus, ugdantys empatiją, kaskart Trakų bibliotekoje atrasdavo savo žiūrovą.

Taigi, po trumpos pertraukos, Izraelio kinas grįžta į Trakus ir šiemet žiūrovams padovanos tris skirtingais laikotarpiais sukurtus filmus – „Blaumilcho kanalas“, „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ bei „Abulelė“.

Retrospektyvą Trakuose rugpjūčio 16 d., trečiadienį, 21 val. atidarys filmas „Blaumilcho kanalas“ (rež. Ephraim Kishon). 1969-aisiais sukurta komedija – kultinis Izraelio kino filmas, pašiepiantis biurokratiją ir kasdienio gyvenimo beprotybę. Kino seansas vyks kiemelyje prie Trakų viešosios bibliotekos (Vytauto g. 69), retrospektyvą pristatys Izraelio ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas Erez Golan.

Rugpjūčio 19 d., šeštadienį, 12 val. Trakų viešosios bibliotekos skaitykloje žiūrovai galės išvysti fantastinį filmą visai šeimai „Abulelė“ (rež. Jonathan Geva, 2015) apie berniuko ir mistinės būtybės draugystę. Juk kiekvienam vaikui reikia tikro draugo.

Romantinių dramų mėgėjai rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 21 val. kiemelyje prie Trakų viešosios bibliotekos kviečiami į keturis apdovanojimus Izraelio ir tarptautiniuose festivaliuose pelniusį filmą „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ (rež. Avi Nesher, 2004). Kino juosta pasakoja apie dviejų į Izraelį atvykusių merginų, indės ir prancūzės, draugystę bei meilės romaną. Filme taip pat nagrinėjami sunkumai ir netikėtumai, kylantys integruojantis šeimoms iš skirtingų etninių terpių, jų kova su imigracija ir prietarais.

„Izraelio kinas – vienas mūsų vertingiausių eksportų, kurį labai myli ir vertina Lietuvos auditorija. Ankstesniais metais Izraelio filmus pamatė tūkstančiai žiūrovų skirtinguose, net atokiausiuose Lietuvos kampeliuose. Tikimės, kad naujasis paketas iš Izraelio kino aukso fondo sudomins ne tik pamilusius tradicija tapusias filmų peržiūras, bet ir pritrauks dar platesnę kino mėgėjų auditoriją“, – sako Izraelio ambasadorės pavaduotojas Erez Golan.

Izraelio ambasada, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis ir švęsdama daugiau nei 30 metų trunkančius Lietuvos ir Izraelio diplomatinius santykius, daugiau nei trisdešimtyje miestų ir miestelių surengs nemokamus Izraelio filmų seansus.

Filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Linkime malonių įspūdžių!

Lauko kino seansai, esant blogoms oro sąlygoms, bus rodomi Trakų viešosios bibliotekos skaitykloje.

 

Trakų viešosios bibliotekos ir Izraelio ambasados informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite