Kaip išrinkti dviratį vaikui?

Parašyta: 2018-05-17 | Kategorija: Naujienos, Pramogos |

PR

Kažkada buvo populiaru dviratį savo vaikui dovanoti Kalėdų arba gimtadienio proga. Tendencijos keičiasi, ir į dviratį žiūrima ne į kaip dovaną, o kaip į priemonę aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį. Todėl įsibėgėjant sezonui reikėtų apsvarstyti, ar ne laikas nupirkti ar atnaujinti dviratį Jūsų vaikui. Tinkamo dviračio paieška gali užtrukti, jeigu nežinote, kaip išsirinkti. Pradėjus paieškas kiekvienam kyla šie klausimai: rėmo dydis, padangų tipas (protektoriaus gylis), rankiniai ar diskiniai stabdžiai, vidutinės klasės ar brangesnis modelis ir kt. Internetinės parduotuvės b-a.eu, prekiaujančios dviračiais, atstovas M. Meliešius pateikia kelis patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią dviratį jūsų vaikui.

Dviratį vaikui rinkite protingai

Prieš rinkdamiesi dviratį vaikui ar vaikams, labai gerai apsvarstykite, kur Jūsų atžala važinėsis. Tai padės apsispręsti, kokį dviračio tipą pasirinkti – su pavaromis ir rankiniais stabdžiais, ar pavyzdžiui, su viena pavara ir diskiniais stabdžiais. Kai kurie dviračiai turi abi sistemas. Viena iš priežasčių, dėl ko nerimauja tėvai, kad naudojant rankinius stabdžius ir staigiai stabdant vaikas nuskries nuo dviračio. Šioje vietoje bijoti nereikėtų, kadangi vaikai yra imlūs ir gana greitai išmoksta naudotis rankiniais stabdžiais. Jeigu planuojate leistis į šeimos išvykas dviračiais, tuomet net nereikėtų svarstyti. Tinkamiausias dviratis tokioms išvykoms yra dviratis su rankiniais stabdžiais ir pavaromis. Jeigu vaikas važinėsis tik po kiemą, tuomet svarstytini kiti, paprastesni, variantai. Panaši taisyklė galioja ir padangoms. Jeigu bus važiuojama miško takeliais, reikėtų rinktis gilesnį protektorių. Jeigu važinėjama tik šaligatviu ar asfaltu – galima rinktis ne tokio gilaus protektoriaus padangas.

Dviračio dydis – esminis faktorius, lemiantis dviračio pasirinkimą. Dviratį rinkitės ne pagal vaiko amžių, bet pagal ūgį. Rėmas turi atitikti vaiko ūgį. Taip pat įvertinkite, kad vaikas auga. Gamintojai ir internetinės parduotuvės visuomet pateikia nemažai papildomos informacijos ir skaičiuoklių, kurios padeda išsirinkti tinkamiausio dydžio dviratį. Rinkdamiesi dydį, nepamiškite ir apie svorį. Rinkitės lengviausią dviratį kokį tik galite sau leisti. Tai padės išvengti netikėtumų kelionės metu, kuomet reikės dviratį perkelti per kliūtį ar panešti. Taip pat reikėtų atsargiai žiūrėti į labai pigius dviračius. Taip, vaikas dviratį išaugs, bet jeigu dviratis bus prastos kokybės, vaiko patirtys gali būti neigiamos, ir po to jau niekuomet nebeįtikinsite vaiko ir toliau važinėtis dviračiu.

Venkite dviračių su papildomas atraminiais ratukais. Šie dviračiai skirti išmokti minti pedalus, o po to jau lavina pusiausvyrą. Pastaruoju metu itin populiarūs balansiniai dviračiai priešingai – pirmiausia lavina pusiausvyros laikymą. Balansinis dviratis neturi pedalų, todėl vaiko kojos turi judėti žeme, norint kad toks dviratis važiuotų. Išmokus laikyti pusiausvyrą galima iš karto persėsti ant standartinio dviračio su pedalais. Papildomų ratukų tokiu atveju net neprireiks.

Kaip tinkamai prižiūrėti vaiko dviratį?

Subliuškusi arba kiaura padanga tikriausiai yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių dviračių gedimų. Rekomenduojama kiekvieną savaitę patikrinti padangų slėgį ir jeigu yra poreikis jas pripūsti. Būtų gerai namuose turėti padangų oro slėgio matuoklį ir pompą. Pastebėję, kad slėgis yra nukritęs, galėsite iš karto pripūsti padangą ir dviračiu vėl bus galima naudotis. Taip pat reikėtų turėti ir atsarginę kamerą, kuri pravers, jeigu Jūsų vaikas pradūrė dviračio padangą.

Dviračio profilaktiką reikėtų atlikti bent kartą per metus. Geriausia tai daryti pavasarį, prieš prasidedant naujam sezonui. Ištraukę dviratį iš garažo ar sandėliuko nuvežkite jį į remonto dirbtuves profesionalams, kad atliktų profilaktiką: suteptų grandinę, patikrintų, ar visi mazgai gerai suvaržyti, atliktų smulkų remontą. Tokia kasmetinė profilaktika padės išvengti rimtų gedimų ir užtikrins dviračio ilgaamžiškumą.

Dviračiai vaikams internetu

Internetinėje parduotuvėje b-a.eu siūloma daugiau nei 150 skirtingų dviračių vaikams variantų, kurie tinkami įvairaus amžiaus bei sudėjimo vaikams. Čia galima rasti ir triračių, skirtų patiems mažiausiems, kainuojančių nuo 50 Eur, tiek kokybiškų dviračių vyresniems, jau mokyklinio amžiaus vaikams, kurių kainos paprastai siekia 200 – 400 Eur. Pagrindiniai privalumai perkant dviratį internetu – patraukli kaina ir galimybė prekę gauti tiesiai į namus bet kurioje šalies vietoje.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite