Kaip pasidaryti kompresorių iš šaldytuvo variklio?

Parašyta: 2023-09-18 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai, Ūkis |

Šaldytuvai veikia naudodami kompresorių, kuris šaldymo sistemoje cirkuliuoja šaltnešį. Šie kompresoriai iš esmės yra elektros varikliai, sukuriantys aukšto slėgio aplinką, stumiantys šaltnešį per ritinius, kur jis sugeria šilumą ir vėsina vidų.

Jei kada nors pagalvojote, ar galėtumėte nebenaudojamą arba seną šaldytuvo variklį pritaikyti savarankiškam kompresoriui, atsakymas – taip. Pateikiame vadovą, kaip tai padaryti.

Pirmiausia saugumas

Prieš pradėdami nepamirškite, kad darbas su elektros komponentais visada susijęs su rizika. Įsitikinkite, kad elektros maitinimas yra atjungtas, ir saugokitės šaltnešio, kuris gali būti kenksmingas įkvėpus arba patekęs į aplinką. Labai rekomenduojama mūvėti apsaugines pirštines ir dėvėti apsauginius akinius.

Reikalingos medžiagos ir įrankiai

  • Senas šaldytuvas su veikiančiu varikliu
  • Kompresoriaus bakas arba oro bakas
  • Slėgio matuokliai
  • Slėgio jungiklis
  • Žarnos ir jungtys
  • Pagrindiniai rankiniai įrankiai, tokie kaip veržliarakčiai, atsuktuvai ir replės

Šaldytuvo išmontavimas

Pirmasis ir esminis proceso etapas – saugus šaldytuvo išmontavimas, kad būtų galima prieiti prie jo variklio. Dirbant su senesniais modeliais, pavyzdžiui, kai kuriais „Gorenje“ šaldytuvais, būtina būti atsargiems dėl jų unikalios konfigūracijos. Pradėkite nuo įrenginio atjungimo nuo elektros tinklo ir įsitikinkite, kad jame nėra elektros krūvio likučių. Užtikrinę saugumą, pradėkite šalinti galinį skydelį arba pagrindą, kuriame paprastai būna variklis. Tai darydami, tvarkingai laikykite visus varžtus ir komponentus, nes kai kurie jų gali praversti vėlesniuose projekto etapuose.

Prijungimas prie oro rezervuaro

Sėkmingai ištraukus variklį, kitas etapas – jo prijungimas prie oro arba kompresoriaus bako. Šis bakas yra labai svarbus, nes jis yra variklio sukuriamo suslėgto oro rezervuaras. Rinkdamiesi baką atsižvelkite į jo dydį ir talpą. Kai kurių modelių atveju prijungimo procesas gali būti nesudėtingas, tačiau jei dirbate su tokių prekės ženklų, kaip Gorenje šaldytuvai, dalimis, jums gali tekti kūrybiškai pažvelgti į šį procesą, atsižvelgiant į unikalius jų dizaino elementus.

Slėgio matuoklių integravimas

Prie kompresoriaus sąrankos būtina prijungti manometrus. Šie prietaisai realiuoju laiku pateikia duomenis apie vidinį oro bako slėgį ir užtikrina, kad niekada neviršytumėte saugaus lygio. Įrengdami manometrus, pasirūpinkite, kad jie būtų lengvai įskaitomi ir įrengti tokioje vietoje, kur jie nebus fiziškai pažeisti. Jei kada nors matėte kai kurių „Gorenje“ šaldytuvų vidinę sąrangą, pastebėsite, kad juose taip pat naudojami įvairių funkcijų manometrai ir jutikliai, pabrėžiantys tikslumo svarbą prietaiso veikloje.

Slėgio jungiklio nustatymas

Slėgio jungiklis yra esminis šio pertvarkymo komponentas. Jis automatiškai išjungs variklį, kai bus pasiektas tam tikras slėgis, taip užkirsdamas kelią per dideliam slėgiui ir galimai žalai. Prijunkite šį jungiklį pagal jo specifikacijas, užtikrindami, kad jis būtų tokioje vietoje, kur galėtų tiksliai matuoti sistemos slėgį.

Priežiūra ir priežiūra

Kaip ir bet kokią įrangą, jūsų savos gamybos kompresorių reikės reguliariai tikrinti ir prižiūrėti. Užtikrinkite, kad žarnos ir jungtys būtų sandarios, ir reguliariai apžiūrėkite, ar nėra nusidėvėjimo ar pažeidimo požymių. Švarus ir nedulkėtas variklis taip pat gali prailginti jo tarnavimo laiką.

Išvada

Šaldytuvo variklio perdarymas į kompresorių yra kasdienių prietaisų universalumo įrodymas. Šis projektas ne tik pabrėžia perdirbimo ir tvarumo principus, bet ir siūlo praktišką sprendimą tiems, kurie ieško „pasidaryk pats“ kompresoriaus. Tačiau visada pirmenybę teikite saugumui, o jei abejojate, kreipkitės į ekspertą ar techniką. Jei norite ištirti pažangias šaldymo technologijas arba turite klausimų, susijusių su buitiniais prietaisais, Varle.lt specialistai visada pasirengę jums padėti.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite