Kelionė po kvapų pasaulį su Aisčiu Mickevičiumi Trakų viešojoje bibliotekoje

Parašyta: 2023-10-02 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Nuotraukoje (iš kairės): parfumerijos edukatorė, autorinių kvepalų prekės ženklų prodiuserė Edita Vigelytė, akrtorius, knygos „Kvepalai. Olfaktorinės istorijos“ autorius Aistis Mickevičius, Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja Kristina Serapinienė

Trakų viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su Aisčiu Mickevičiumi, kuris pristatė savo knygą „Kvepalai. Olfaktorinės istorijos“, pasidalijo parfumerijos pasaulio naujienomis, sensacijomis, aktualijomis ir mitais bei atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Knygos įžangoje stilistė ir mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė apie Aistį Mickevičių rašo taip: „tai parfumeris, aktorius, o dabar jau ir rašytojas! Tačiau, visų pirma, jis pats tikriausias žmogus, toks, koks yra: jautrus, tačiau drąsiai nepataikaujantis nei aplinkai, nei tos aplinkos dažnai primetamiems kompromisams, nei kartais atšiauriam vietiniam kultūriniam klimatui. Jis žmogus, atradęs tikrąjį pašaukimą ir jautriai einantis savo visada ypatingai kvepiančiu gyvenimo keliu.“

Visi, dalyvavę susitikime, sužinojome, kada ir kaip Aisčio gyvenime atsirado kvepalai. Kaip gimė mintis parašyti knygą. Koks yra Aisčio įsimintiniausias vaikystės kvapas. Sužinojome, kokios yra kvepalų mados. Kaip reikia išsirinkti sau tinkamus kvepalus. Taip pat supratome, kad kvepalų skirstymas į vyriškus ir moteriškus yra mitas. Pasirodo, kad tai yra tas pats, kaip įvairius patiekalus skirstyti į vyriškus ir moteriškus. Susitikimo metu kalbėjomės apie tai, kas jungia teatrą ir parfumeriją. Taipogi, visi susirinkusieji išgirdo, kas jungia biblioteką ir parfumeriją. Bibliotekose yra vykdomi garsiniai skaitymai – tai veikla, tiesiogiai susijusi su viena pagrindinių bibliotekos funkcijų – skaitymo skatinimu. Jie būna pritaikyti ir vyresnio amžiaus, demencija sergantiems žmonėms. Viena iš pagalbinių priemonių šiems skaitymams vykdyti yra prisiminimų dėžutės, į kurių sudėtį įeina ir kvepalai, kurie geba sukelti ypač gyvus prisiminimus.

Renginio metu vyko ir kvepalų degustacija, kurią pravedė parfumerijos edukatorė, autorinių kvepalų prekės ženklų prodiuserė, FUMparFUM / created by Aistis Mickevičius prezentacijų vadybininkė Edita Vigelytė.

Gyvas nuoširdus pokalbis ir jaukus laikas prabėgo nejučia, suteikdamas progą susirinkusiems dalyviams pakeliauti po nuostabų kvapų pasaulį.

Kristina Serapinienė

Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite