,,Krembliai“ išplėtė geografiją – patirtis Lenkijos grybavimo čempionatuose

Parašyta: 2022-09-21 | Kategorija: Gamta, Kelionės, Naujienos, Trakai |

Po Lenkijoje, Venglinco miesto apylinkėse vykusio Europos individualaus grybavimo čempionato ,,Krembliai“ susiruošė į Lisės kaimą  Lenkijos šiaurės rytuose, Viškų valsčiuje, Bielsko apskrityje, Palenkės vaivadijoje apylinkes. Kuo komandą patraukė ta Lisė? Ogi tuo, kad joje pirmąsyk surengtas ir komandinis Lenkijos grybavimo čempionatas, ne tik individualios varžybos.

Būtent todėl  į Lisę iš Pščynos, miestelio prie Lenkijos – Vokietijos sienos atvyko ir Europos grybavimo čempiono Rodislavo Kubiš komanda, kuriai kelionė buvo gerokai ilgesnė, negu lietuviams. Komandinei rungčiai registravosi ,,Kremblių“  ketveriukė – kapitonas Vytenis Daugudis, nariai Vytautas Gustas ir  Mečislovas Grudinskis su sūnumi Danieliu, o individualioms rungtynėms – Leonora Daugudienė, Odeta Makaveckaitė ir Kazys Godlauskas.

Rugsėjo 17-ąją, šeštadienį, prasidėjusiame čempionate buvo leista rinkti visus valgomus grybus, bet ir komandos, ir individualai jų atnešė nedaug  – Lisės miškai buvo tušti kaip Lietuvoje. Žinoma, pirmavo ,,Krembliai“, o R. Kubiš neužėmė net 3-osios vietos…

Po sveikinimų ir bendravimo su čempionato organizatoriais lietuviai išsiruošė į rugsėjo 18 dieną, sekmadienį Vielbarko (Vielbark yra miestas Ščitno apskrityje, Varmijos Mozūrų vaivadijoje, šiaurės Lenkijoje)  grybavimo čempionatą. Į jį  „Kremblių“ kapitonas  registravo tik vyrus, bet Leonora su Odeta irgi vyko.

Turistinis autobusas dalyvius vežė į mišką apie 10 min,  grybauta vos 2 valandas. Vielbarko miškai taipogi buvo tušti, todėl ir čia  rinkti visi valgomi grybai, o apdovanota už trijų kategorijų didžiausius rastus grybus. Individualiai grybavę ,,Kremblių“ nariai rado nemažai visų kategorijų grybų, bet nė vienas jų nebuvo didžiausias savo kategorijoje, net kapitono rastasis raukšlius.  Tik tai nebuvo svarbiausia.  Šiame čempionate svarbiausia buvo ekologija.

Komanda nugalėjo rungtyje grybai + šiukšlės  tokiu skirtumu, kad net neregistruotos dalyvauti čempionate „Kremblių“ moterys buvo apdovanotos čempionato marškinėliais, o komandai įteiktas įspūdingas prizas, kurį net į automobilį buvo sunku įtalpinti. Jis atiteko jauniausiam „Kremblių“ komandos nariui Danieliui.  Taigi, kapitono Vytenio žodžiais, komanda nepasišiukšlino. O ruduo tai dar tik prasideda…

Leonora Daugudienė,

„Kremblių“ komandos narė

Nuotraukos autorės ir Odetos Makaveckaitės


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite