Kur tvarkyti savo finansinius reikalus?

Parašyta: 2023-11-17 | Kategorija: Ekonomika, Komentarai, Lietuva, Naujienos, Trakai |

Kredito unijos „Neris“ projektų vadovė Jūratė Skrebutėnienė

Nors bankai iš Trakų traukiasi, miesto bei rajono gyventojai gali būti ramūs – yra ir kitų finansinių paslaugų teikėjų, kur galima patogiai sutvarkyti savo piniginius reikalus. Tai – lietuviško kapitalo įmonės – kredito unijos.

Lietuvoje šiuo metu veikia 59 kredito unijos, siūlančios daugumą tokių pačių finansinių paslaugų kaip ir bankai. Gerai žinodami kiekvienos vietos privalumus ir juos palyginę tarpusavyje, galėsite lengviau išsirinkti ir priimti sau palankesnį sprendimą. Norėtume išskirti keletą svarbių aspektų kodėl tiek gyventojams, tiek verslams gali būti patrauklu naudotis kredito unijos paslaugomis. Konsultuoja Kredito unijos „Neris“ projektų vadovė, besirūpinanti Trakų skyriaus veikla, Jūratė Skrebutėnienė.

Kuo kredito unija skiriasi nuo banko?

Kredito unija yra kooperatyvinė bendrovė, t.y. teikia savo paslaugas savo nariams. Kredito unijos veikimo principas – rinkti indėlius ir juos išskolinti. Norint gauti paskolą ar pasidėti indėlį, pirmiausiai turite tapti nariu. Narystė sudaroma įnešus pajų. Tai yra kaip ir narystės mokestis, kurį atgaunate, jeigu savo narystę unijoje nutraukiate. Taip pat, narystė suteikia teisę dalyvauti unijos veikloje. Pavyzdžiui, kasmet rengiami visuotiniai narių susirinkimai, kurių metų kiekvienas narys turi balso teisę ir tokiu būdu dalyvauja priimant unijai svarbius sprendimus. Kitaip tariant, esminis skirtumas nuo banko –  esate ne tik klientas, bet ir dalyvis.

Kokiomis elektroninėmis paslaugomis gali naudotis kredito unijos klientai?

Kredito unijos kaip bankinių paslaugų teikėjos vis dar ne itin populiarios tarp jaunimo. Visgi, tam nėra pagrindo, nes tikrai neatsiliekame nuo šiandienos. Kaip ir bankų, taip ir kredito unijos klientai naudojasi elektronine bankininkyste, prie kurios galima prisijungti per unijos svetainę, o taip pat yra sukurta patogi naudojimui mobili programėlė. Daugelį reikalų galima susitvarkyti savarankiškai internetu. Vis dėlto, pastebime, kaip klientai ypatingai vertina tai, kad unijoje galima gyvai bendrauti su darbuotoju, todėl skiriame ypatingą dėmesį asmeniškam ryšiui ir darbui su klientu.

O kaip dėl mokėjimo kortelių?

Kadangi vis dažniau prekybos vietose prekybininkai prašo atsiskaityti kortele, norime užtikrinti, kad mokėjimo korteles taip pat išduodame. Sąskaitos turėjimas unijoje – ne tik patogu, bet ir praktiška. Atlyginimą, stipendiją, pensiją, socialines išmokas ir kitas lėšas galima saugiai laikyti savo unijos sąskaitoje, o nusiimti ar atlikti mokėjimą parduotuvėje ar internete, galite kortele. Tai patikima ir saugu. Klientams siūlome ir debetinę, ir kreditinę korteles. Su kredito unijos „Neris“ kortele pinigus vienodomis sąlygomis galėsite išsigryninti visuose Lietuvos bankomatuose, nepriklausomai nuo to, kuriam bankui ar tinklui jie priklauso, taip pat ir „Perlo“ bei Medaus terminaluose. Papildomai šiuose terminaluose galite pinigus ir įnešti į savo unijos sąskaitą.

Kreditinės kortelės turėtojai atsiskaitymui gali naudoti nuosavas lėšas arba suteiktą kredito limitą. Patrauklu dar ir tai, kad už nepanaudotą kredito limitą palūkanų mokėti nereikia. Be to, jeigu turite unijos kredito kortelę, jums nemokamai priklauso ir kelionių draudimas, į kurį įeina medicininių išlaidų, civilinės atsakomybės ir nelaimingų atsitikimų išlaidų kompensavimas. Du zuikiai vienu šūviu.

Lengva išsigryninti savo pinigus

Nepaisant drastiškai sumažėjusių grynųjų pinigų atsiėmimo vietų, grynųjų pinigų atsiėmimas nuolat auga. Remiantis Lietuvos banko parengta Grynųjų pinigų prieinamumo Lietuvoje apžvalga, 2022 m. grynųjų pinigų poreikis buvo didesnis nei 2021 m., ir jis beveik pasiekė priešpandeminį lygį. Naudojantis Lietuvoje išduotomis mokėjimo kortelėmis iš šalyje esančių bankomatų, kortelių skaitytuvų ir klientų aptarnavimo vietų pasiimta 7 proc. daugiau lėšų ir atlikta 6 proc. daugiau pasiėmimo operacijų nei 2021 m. Kredito unijoje laikomus pinigus galite išsigryninti aukščiau minėtuose bankomatuose arba tiesiog pačioje unijoje. Kai kurie kredito unijos įkainiai, pavyzdžiui, grynųjų pinigų operacijų, yra patrauklesni nei bankuose. Išsamesnę informaciją galite rasti mūsų interneto svetainėje, arba tiesiog užsukę į uniją.

Kokie kredito unijos privalumai lyginant su banku? Kokias papildomas paslaugas žmogus čia gali gauti?

Unijoje galima gauti tokias pačias paslaugas, kaip ir banke: būsto paskolas, vartojimo kreditus, taip pat atlikti grynųjų pinigų operacijas. Mūsų privalumas palyginti su banku – visada ieškome geriausių sprendimų asmenims, kurių situacija nestandartinė. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate ir dirbate užsienyje (bankams dažnai netinka užsienio pajamos), jūsų pajamos yra nepastovios, nes dirbate pagal individualią veiklą, taip pat lanksčiau nei bankai vertiname amžiaus ribą (vyresnio amžiaus asmenims bankas nelinkęs skolinti).

Kredito unijos „Neris“ Trakų skyrius siūlo dar vieną papildomą paslaugą – nemokamą komunalinių mokesčių aptarnavimą. Tai ypač vertina miesto senjorai.

Taip pat teikiame ir seifų nuomos paslaugą, tad pas mus galite saugoti savo vertingus daiktus, dokumentus, meno dirbinius ir kt.

Dabar – geriausias laikas taupyti

Nors infliacija stipriai jaučiasi, t.y. pinigai nuvertėjo, bet svarbu suvokti, kad reikia ieškoti bent tų kelių procentų, kur gali atsidėti pinigus. Kad ir keliasdešimt ar pora šimtų eurų per metus vis tiek yra pinigai.

Didelis kredito unijos pranašumas, palyginti su bankais – mokamos palūkanos už indėlius. Jos gerokai didesnės ir išmokamos geresnėmis sąlygomis. Šiuo metu unijoje galima pasidėti terminuotąjį arba taupomąjį indėlį. Pirmasis labiau tinka tiems, kas gali ilgesniam laikui padėti pinigus, jų neatsiimdami ir taip uždirbti aukštesnes palūkanas, o antrasis – tiems kas nori pastoviai (nuolat?) įnešinėti pinigus į sąskaitą, prireikus nusiimti, o kol pinigų nereikia – pinigai uždirba palūkanas. Terminuotas indėlis yra taupomosios sąskaitos rūšis, kuri paprastai siūlo aukštesnę palūkanų normą nei įprasta taupomoji sąskaita. Pasirinkus šį indėlį, įneštos į sąskaitą lėšos yra laikomos fiksuotą laiką. Kredito unijoje „Neris“ trumpiausias siūlomas terminas yra 3 mėnesiai, o ilgiausias – 60 mėnesių. Šiuo laikotarpiu sąskaitos savininkas negali išimti ar pridėti  pinigų. Nors sąlygos yra mažiau lanksčios, palyginus su kitais taupomaisiais indėliais, tačiau vartotojas gauna didesnes palūkanas.

Jeigu nusprendėte taupyti – kviečiame susisiekti su mumis asmeniškai, pasiūlysime geriausias sąlygas rinkoje.

Visada skatiname klientus taupyti, labai svarbu savo taupymo pavyzdžiu mokyti ir vaikus, nes šie įgūdžiai gyvenime visada pravers. Taip pat noriu akcentuoti, kad mūsų kredito unijoje tvarkyti finansinius reikalus ne tik patogu, bet ir saugu. Jūsų pinigai (indėliai) indėliai iki 100 tūkst. eurų yra draudžiami valstybės.

Ką dar reikėtų priminti besidomintiems kredito unijos paslaugomis?

Kredito unija „Neris“ yra Lietuvos centrinės kredito unijos grupės narė, atsiskaitome Lietuvos centriniam bankui ir Lietuvos centrinei kredito unijai, savo veiklą griežtai ir atidžiai prižiūrime – kas savaitę vyksta valdybos susirinkimai ir paskolų komiteto posėdžiai, kurių metu aptariami veiklos rezultatai, teisinės aktualijos, analizuojami į Lietuvos centrinės kredito unijos reikalavimai ir rekomendacijos, priimami paskolų išdavimo sprendimai.

Neretai žmonės atidėlioja finansinių reikalų tvarkymą, nes bijo sugaišti daug laiko, jaudinasi, kad nesupras, ką aiškina konsultantas, neteisingai pasirinks. Jei turite bet kokių finansinių klausimų, tačiau vis nerandate laiko ar drąsos juos spręsti, kviečiame užsukti. Mes pakonsultuosime, paaiškinsime, ieškosime jums geriausio sprendimo.

Laukiame Jūsų Trakuose, Vytauto g. 55. tel: +370 66 55 2001

DARBO LAIKAS I-V 9:00 – 17:00, pietų pertrauka 12:00 – 12:45.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite