Laisvės gynėjų diena „Medeinoje“

Parašyta: 2023-01-16 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Paluknys, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Pirmąkart donoru tapo abiturientas D. Jurkevičius. Stanislovo Samosionoko nuotr.

Paluknio „Medeinos“ gimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva minėjo Laisvės gynėjų dieną. Pirmiausia – visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ ir pilietiškumo pamoka, skirta 1991 m. sausio 13 d. įvykiams prisiminti. Šių veiklų organizavimu rūpinosi istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas ir praktikantė Lina Buchoveckaja.

Vėliau vyko kraujo donorystės akcija, įprasminanti gražų gimnazijos ir Nacionalinio kraujo centro (NKC) bendradarbiavimą nuo 2014 m. (akcijos sumanytojas – mokytojas Dainius Kuchanauskas). Šį kartą su NKC dėl akcijos organizavimo tarėsi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vitalija Dovydėnienė. Džiugu, kad palukniečiai buvo aktyvūs. Per keletą valandų kraujo paaukojo net 28 piliečiai – gimnazijos ir Paluknio kaimo bendruomenių nariai. Tarp donorų – ir seniūnė Jolanta Gardžiulienė bei pirmą kartą kraujo davę abiturientai Deividas Jurkevičius, Emilijus Kvošis ir Diana Mickevič. Gimnazijos direktorius Vytautas Gustas ne tik pats aukojo kraujo, bet aktyviai kvietė tai daryti ir kitus. Gimnazija dėkinga NKC komandai ir Donorystės organizavimo skyriaus donorų organizatorei Ievai Samulėnei už sėkmingai atnaujintą prasmingą bendradarbiavimą.

Šeimų sporto šventės atidarymo akimirka. Stanislovo Samosionoko nuotr.

Paskutinis, daugiausia emocijų sukėlęs Laisvės gynėjų dienos renginys – vakare vykusi Šeimų sporto šventė. Jos organizatoriai – direktorius Vytautas Gustas ir fizinio ugdymo mokytoja Kristina Ludavičiūtė.

Gimnazijos sporto salėje susirinko didelis būrys norinčių aktyviai praleisti laiką ir pasivaržyti tarpusavyje. Susirinkusiuosius pasveikino gimnazijos direktorius Vytautas Gustas. Sveikinimo žodį tarė ir Paluknio seniūnė Jolanta Gardžiulienė, kartu pasidžiaugusi tądien vykusia kraujo donorystės akcija ir padėkojusi geros valios žmonėms. Vėliau vyko įvairios estafetės, tinklinio varžybos, kuriose nuotaikingai rungtyniavo įvairaus amžiaus vaikai, jų tėveliai, mokytojai. Šventės pabaigoje visiems laimėtojams buvo įteikti prizai.

Kraujo duoda mokytoja A. Lysenko. Stanislovo Samosionoko nuotr.

Ši įvykių ir įspūdžių kupina diena sustiprino palukniečių bendrystę ir suvokimą, kad LAISVĘ turime branginti.

Vitalija Dovydėnienė,

Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite