Lovos Ukrainos fronto kariams

Parašyta: 2023-02-20 | Kategorija: Kvietimai, Lietuva, Naujienos, pagalba, Politika, Trakai |

Poilsis po apkasų lietuviškose lovose

Jie – mūsų sodybos kaimynai. Trakų rajone, Karaliūnų kaime įsikūrusių verslininkų Vytauto Liudžiaus, Jurgos Liudžiuvienės ir Laimio Kvedaravičius iniciatyva sukurtas „LITUA kartu“ fondas, padedantis gaminti modulines lovas Ukrainos kariams. Lovų segmentus galima sunerti, nenaudojant varžtų.

Taip atrodo modulinė lova

Termovizoriai, radarai, dronai, visureigiai,  haubicos, tankai – Europa ir Amerika siunčia į Ukrainą ką gali ir ko negali. Tikslas vienas – Ukrainos pergalė! Tačiau norint ją pasiekti, reikia pasirūpinti kariais, poilsio valandą miegančiais ant žemės, karo ligoninėmis, kur po operacijų sužeistam kariui po nugara geriausiu atveju paklojamos  kartono atraižos.

Pirmosios modulinės lovos Ukrainos karius pasiekė vasarą

„Prasidėjus karui Ukrainoje, mes, inžinierių, technologų komanda iš Lietuvos, bendradarbiaudami su Vilnius TECH universiteto pramoninio dizaino katedra išvystėme naują idėją – sukurti, suprojektuoti ir pagaminti  surenkamas lovas, kurias galėtume tiekti kaip pagalbą nuo karo kenčiantiems žmonėms. Manevrinį karą Ukrainoje pakeitus poziciniam (apkasų) karui, šios šalies herojai dienas leidžia apkasuose, o naktis – ant šaltos ir sustingusios tėvynės žemės, tad šios, rankomis surenkamos lovos, galinčios virsti ir stalu bent šiek tiek palengvins ypač sunkią jų kasdienybę“, – sakė verslininkas, UAB „DUV“ vadovas Vytas Liudžius.

Projekto vadovas Laimis Kvedaravičius kariui demonstruoja lovos surinkimą

Karą išgyvena visi: ne tik Ukrainos kariai, bet ir paprasti žmonės – ligoniai, moterys, vaikai, kurie, praradę savo namus, slepiasi rūsiuose, požeminėse metro stotyse ar gydosi ligoninėse. Modulinės lovos puikiai atlieka savo pareigą. „Dar liepos mėnesį mes, patys nuvykę į Ukrainą ir į jos frontą tiesiogiai nugabenę neperšaunamų liemenių ir ką tik pagamintų 15 lovų, į Lietuvą parsivežėme naują oficialų poreikį iš Ukrainos gynybos ministerijos, – trisdešimt tūkstančių! modulinių lovų,“ – sakė projekto vadovas Laimis Kvedaravičius ir pridūrė, kad  skaičius gali padvigubėti karui pasibaigus. – Kadangi mūsų gaminamos lovos pasitarnautų ir šalies atstatymo darbuose, ir gyvenimą iš naujo kuriančių ukrainiečių namuose. Tad šią akimirką kiekvieno iš mūsų pareiga – pagelbėti šaliai, kiekvieną dieną kovojančiai ne tik už savo, bet ir už mūsų laisvę“.

Modulinę lovą išbandė ir Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas

Kartu su mūsų komandos, projekto partnerių ir visuomenės pagalba šiai dienai į Ukrainą pristatėme jau 265 lovas ir šiuo metu sunkiai dirbame tam, kad į frontą kuo greičiau iškeliautų dar 323 vnt.

Į fondo „Litua kartu“ veiklą įsijungė ir Latvijos verslininkai

Kadangi pradinis mūsų projekto tikslas – 30 000 vnt. – yra milžiniškas ir reikalaujantis daug resursų, prašome Jūsų remti “LITUA kartu” fondą ir padėti mums įgyvendinti bendrą tikslą!

 

Laikinas ukrainiečio kario prieglobstis

Prisidėti galite: paskambinę telefonu 1408 – 5€ ar bankiniu pavedimu. Brangus kiekvienas Jūsų paaukotas euras.

Gavėjo pavadinimas: Všį LITUA Fondas

Sąskaitos numeris: LT31 7300 0101 7451 2586

Mokėjimo paskirtis: parama, el. paštas.

Įmonės kodas: 306148304

Daugiau informacijos rasite mūsų tinklapyje https://www.lituakartu.lt

Kartu iki pergalės!

Vasario 24 d. 18 val. kviečiame Trakų gyventojus bei svečius atvykti į Lentvario kultūros rūmus ir pamatyti gyvai kaip atrodo ir kaip surenkamos lovos Ukrainos fronto kariams. Bus demonstruojamas žurnalisto Rimo Bružo sukurtas filmas „Karys“.

Laikinas ukrainiečio kario prieglobstis ant sustingusios žemės

 

LNK televizija rengia reportažą apie modulinių lovų gamybą

 

Lilija Valatkienė

Laimio Kvedaravičiaus nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite