LR Seimo narės Editos Rudelienės savaitės įvykių apžvalga

Parašyta: 2021-07-02 | Kategorija: Naujienos, Seimas, Trakai |

LR Seimo narė Edita Rudelienė

Birželio 28 d.

Dvi dienas oficialiu vizitu Lietuvoje viešėjo Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek).

Susitikimo metu aptarėme pandemijos sukeltus padarinius – kaip ji palietė abiejų šalių verslininkus, švietimo, sveikatos ir turizmo sektorius, investicijas. Žinoma, susitikimas nepraėjo be geopolitinės situacijos aptarimo. Nuolat besikeičianti politinė situacija pasaulyje reikalauja kiek įmanoma glaudesnio Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje. Pripažinkime, Baltarusijos režimas tampa vis agresyvesnis kaimyninių valstybių, aktyviai reiškiančių paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, atžvilgiu. Tad tampresnis ir pasitikėjimo grįstas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas taptų vienu iš mūsų saugumo garantu.

Iš tiesų, abiejų valstybių dvišaliai santykiai yra puikūs ir tai džiugina. Visai neseniai tiek Varšuva, tiek Vilnius paminėjo Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos 230-ąsias metines ir įrodė, kad mums rūpi bendra istorija. Rūpi ir dvišaliai santykiai, pandemijos suvaldymas ir svarbios būsimos sukaktys, geopolitinė situacija ir iššūkiai.

Artimiausiu metu mūsų laukia svarbūs renginiai – š. m. rugsėjį švęsime diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį, o spalį drauge pagerbsime Abiejų Tautų tarpusavio įžado sukaktį. Na, o jau kitąmet švęsime Lietuvos–Lenkijos strateginės partnerystės 25-ąjį jubiliejų.

Seimo Maršalkai Elžbietai Vitek šis oficialus vizitas Lietuvoje – pirmasis. Ryt ji pasisakys Seimo plenariniame posėdyje bei susitiks su šalies vadovais.

Birželio 29 d.

Tikrai nuoširdžiai manau, kad jaunimas yra ir mūsų dabartis, ir mūsų ateitis. Džiaugiuosi, kad taip pat galvoja dar 87 Seimo nariai, kurie pritarė Konstitucijos pataisai, kad būtų sumažinta amžiaus riba kandidatavimui į Seimą. 21 metų jaunimas – veržlus ir, manau, kad yra pasirengęs kurti valstybę ir priiminėti įstatymus.

Dabar reikia sulaukti rudens ir tikėtis dar daugiau balsų, kad šis sprendimas nugultų Konstitucijoje. Bendra atmosfera dėliojasi taip, kad palaikymas tikrai bus!

Beje, visuomet maniau, kad tikrai ne gimimo data, įrašyta pase, apibrėžia žmogaus gebėjimus ir galimybes.

Birželio 30 d.

Pasibaigė pirmoji mano Seimo pavasario sesija. Įspūdžių buvo labai daug, tačiau net ir per tokį trumpą laiką su kolegomis pavyko inicijuoti ne vieną įstatymo projektą, registruoti pasiūlymus teisės aktų projektams. Džiaugiuosi savo Liberalų frakcija, Švietimo komiteto nariais, kurie nesunkiai ir kolegiškai įtraukė mane į bendrą darbą Lietuvos gyventojų labui.

Svarbių sesijos darbų ir priimtų sprendimų buvo daug. Daugiausiai šurmulio ir diskusijų sukėlė teiktas Partnerystės įstatymo projektas. Inicijuotos dvi konstitucijos pataisos – dėl tiesioginių merų rinkimų ir dėl amžiaus cenzo kandidatuojant į Seimą nuo 21 metų. Tačiau, manau, kad svarbiausias priimtas sprendimas – patikslinto valstybės biudžeto patvirtinimas – Lietuvos ekonomika privalo atsigauti ir kuo efektyviau išeiti iš pandeminio sūkurio.

Galiu teigti, kad šis laikotarpis buvo labai darbingas ir, nors pavasario sesija ir pasibaigė, mano darbai tęsiasi – visą liepos mėnesį susitikinėsiu su Trakų rajono savivaldybės gyventojais. Noriu išgirsti, kokiomis nuotaikomis jie gyvena, kuo galiu būti naudinga savo rajono žmonėms. Registruokitės, dalyvaukite. Kalbėkimės!

Edita RUDELIENĖ,

LR Seimo narė

Užs. Nr. 460


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite