LR Seimo narės Editos Rudelienės šios savaitės įvykių apžvalga

Parašyta: 2021-09-09 | Kategorija: Naujienos, Seimas |

 

LR Seimo narė Edita Rudelienė

Rugsėjo 8 d.

Rugsėjo 8 d. prezidentūroje vyko Regionų forumas, kuriame kartu su kitų partijų atstovais diskutavome visoms savivaldybėms svarbiais klausimais. Liberalų sąjūdžio vardu pasisakiau:

  • jog savivaldybės turėtų būti finansiškai savarankiškesnės ir turi turėti didesnes galimybės skolintis. Šiuo metu savivaldų iniciatyva savarankiškai investuoti yra apribota itin griežtų skolinimosi limitų. Taip užkertamas kelias pritraukti užsienio investicijas, savivaldybės negali pasinaudoti ES teikiama parama, negali savarankiškai vystyti plėtros projektų. Fiskalinės drausmės taisyklių išimtys ir galimybė daugiau pasiskolinti galėtų būti taikomos ne tik centrinei valdžiai, bet ir savivaldybėms.
  • pritartume, kad savivaldybėms patikėjimo teise būtų perduota valdyti valstybinę žemę miestų ir miestelių teritorijose. Taip būtų užtikrintas aiškesnis atsakomybių atskyrimas – miestų teritorijoje liktų vienas šeimininkas – Savivaldybė. Būtų trumpesnės sprendimų priėmimo ir derinimo procedūros, greitesnis savivaldos projektų įgyvendinimas, eliminuojant papildomo sutikimo procedūrą. Savivalda būtų labiau motyvuota įveiklinti teritorijas, pritaikant jas gyventojų poreikiams, pritraukiant investicijas. Džiaugiuosi, kad šiuo klausimu aktyvios diskusijos ir darbai jau vyksta. Tikimės, kad artimiausiu metu Seimą pasieks įstatymų paketas ir ten pritarsime planuojamai žemėvaldos reformai.

Ypač aktualus klausimas savivaldybėms – tiesioginiai merų rinkimai. Tokia rinkimų forma pasiteisino, užtikrino stabilumą, didesnį gyventojų pasitikėjimą savivalda, todėl siekiant atliepti gyventojų lūkesčius merą privalome rinkti tiesiogiai. Skirtingoms partijoms, turint skirtingas nuomones dėl merų įgaliojimų, pirmiausia svarbu žengti pirmą žingsnį ir Konstitucijoje įtvirtinti tiesioginius merų rinkimus, neapibrėžiant mero įgaliojimų ir santykio su savivaldybės Taryba. Antras žingsnis – diskusija dėl mero funkcijų parlamente, pakeitimų Vietos savivaldos įstatyme. Tikiuosi, kad tam užteks politinės valios, daugumos Konstitucijoje įtvirtinant rinkėjams priimtiną mero rinkimo būdą ir bendro sutarimo dėl mero funkcijų paieškai. Mano asmenine nuomone, meras nėra tik vykdomosios valdžios atstovas. Pirmiausiai, jis turi atstovauti pasitikėjimą išreiškusiems gyventojams.

Edita RUDELIENĖ,
LR Seimo narė
Užs. Nr. 634


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite