LRT laida „Duokim garo“ lankė Trakus. Kviečiame žiūrėti laidą!

Parašyta: 2023-09-09 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Renginiai, Rūdiškės, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

LRT laida „Duokim garo“ lankėsi  Senuosiuose Trakuose, kur savo dirbtuvėse dienas leidžia ir su medžiu kalbasi Dalia ir Jonas Ališauskai, jų rankose gimsta įvairiausi meno kūriniai ir buičiai mieli darbai iš medžio,  Aukštadvario regioniniame parke. kur galima aptikti ne tik jotvingių paliktus ženklus, Lavariškių piliakalnį ir garsiąsias Velnio duobes, bet ir šaunias gaspadines, kurios gamina nuo senų laikų šiuose kraštuose garsėjančius kakorus.

O Didžiojoje LRT studijoje viešės Trakų krašto kolektyvai: Rūdiškių kultūros centro folkloro ansambliai „Grikucis“ ir“Diemedis“, Trakų kultūros rūmų folkloro ansamblis „Radasta“ ir Trakų kultūros rūmų  Aukštadvario padalinio folkloro ansamblis „Verknė“  Taip pat tradicinę muziką smagiai grieš Mockevičių šeima. Liaudiškus šokius šoks Lentvario kultūros rūmų šokių grupė „Lendvarė“ ir Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio šokių grupė „Nava“.

Specialiai šiai laidai sukurtą dainą Trakams atliks aktorius Giedrius Arbačiauskas, savo kūrybos dainas dainuos Aleksandras Makejevas ir Greta Dūdytė. Taip pat laidoje dalyvauja Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio liaudiškos  muzikos kapela „Samė“, Trakų kultūros rūmų lenkų dainų ir šokių ansamblis „Troczanie“.  Karina Firkavičiūtė su grupe “Nalšia“ ir pianistu Rytu Linge atliks karaimų dainas, o Almira Parmaksizoglų ir Liutauras Milišauskas – totorių.

Laida sekmadienį, 16.45 val. per LRT TELEVIZIJĄ

Lrt.lt inform.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite