Medeiniečių laimėjimai respublikiniame konkurse

Parašyta: 2021-12-17 | Kategorija: Gimnazija, Kultūra, Mokyklos, Paluknys, Seniūnijos, Trakai |

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizavo 26-ąjį respublikinį Knygų pristatymo konkursą. Tai jaunimo skaitymo kultūrą puoselėjantis renginys, stiprinantis ryšį su literatūra, ugdantis kūrybiškumą, saviraišką, meninius ir komunikacinius gebėjimus.

Šiais metais renginyje dalyvavo daugiau nei 200 konkursantų, tarp jų – ir Paluknio „Medeinos“ gimnazijos mokiniai Adomas Martinkevič (5 kl.) ir Miglė Martinkevič (4 kl.). Medeiniečiai pristatymui pasirinko jautrią vienos žymiausių XX a. trečiojo dešimtmečio Amerikos moterų žurnalisčių knygą „Helenos Keler istorija“. Ši knyga – tikrais faktais paremtas pasakojimas apie septynmetę mergaitę Heleną, gyvenančią tamsoje ir tyloje, ­– nematančią, negirdinčią ir nekalbančią. Ilgainiui, padedama savo mokytojos, Helena įveikia didžiausius gyvenimo iššūkius ir tampa įkvepiančiu drąsos pavyzdžiu visam pasauliui. Paminėtina, kad šiais metais leidyklos „Alma litera“ išleistą Lorenos A. Hickok knygą „Helenos Keler istorija“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistai išrinko gruodžio mėnesio knyga.

Adomas ir Miglė, paskatinti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Liudmilos Maksimec bei palaikomi savo tėvelių, parengė ir konkursui pateikė maždaug 5 minučių trukmės vaizdo įrašą – toks formatas buvo nurodytas konkurso nuostatuose. Vertindama pristatymus komisija vadovavosi keturiais kriterijais – knygos pasirinkimo, turinio, emocinio įspūdžio ir vaizdo įrašo kokybės bei raiškos.

Gruodžio 10 dieną paaiškėjo, kad medeiniečiai konkurse užėmė I vietą ir pelnė solidų prizą – žaidimų konsolę „Nintendo Switch“. Be to, Adomas ir Miglė pateko tarp trijų publikos numylėtinių, kurių pristatymai konkurso organizatorių „Facebook“ paskyroje surinko daugiausia „patiktukų“. Visos konkurso organizatorių dovanos laimėtojus pasieks artimiausiu metu.

https://www.facebook.com/KPKonkursas/videos/3057951961113098/

Vitalija Dovydėnienė

Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotrauka – Rimos Martinkevič


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite