Naujas leidinys istorinių sodų gerbėjams

Parašyta: 2023-12-28 | Kategorija: Gamta, Istorija, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai, Užutrakis |

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, apibendrinusi 2018-22 metais vykdytus Užutrakio dvaro vaismedžių sodo gaivinimo ir tvarkymo darbus, istorinių sodų gerbėjus ir puoselėtojus 2023  gruodžio 1 dieną pakvietė į leidinio „Užutrakio dvaro vaismedžių sodas – gyvoji istorija“ pristatymą.

Leidinyje įdomiai ir suprantamai  pristatomi išsamūs senojo Užutrakio dvaro vaismedžių sodo tyrimai. Pateikiama informaciją apie Užutrakio dvaro sodyboje puoselėtą tradicinę sodininkystę ir jos vietą to meto žmonių gyvenime, atskleidžiamas istorinio paveldo dvarų sodybose trapumas sparčiai kintančiame pasaulyje  ir gyvos tradicijos svarba, lemianti objekto autentiškumą ir išsaugojimą. Leidybą parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir LR seimo narys Kęstutis Vilkauskas.

Siekiant atradimais pasidalinti didesniame bendraminčių rate, Užutrakio dvaro sodybos rūmuose surengta  konferencija „Istoriniai vaismedžių sodai Europos kultūriniame kraštovaizdyje“.

Beveik 70 klausytojų iš visos Lietuvos susipažino su Lietuvoje atliekamais pomologiniais tyrimais, sužinojo vaismedžių genėjimo ypatumus ir įsitikino jų svarba, gyvai diskutavo apie senųjų Lietuvos sodų padėtį Europos sodų kontekste, mezgė sodų tyrimams reikalingus ryšius, dalijosi savo atradimais, įspūdžiais ir prisiminimais apie neužmirštamą vaikystės obuolio skonį.

Andželika Kriaučiūnienė,

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos Kraštotvarkos ir Užutrakio dvaro sodybos skyriaus vadovė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite