Netvarkingos supynės sąlygojo jų savininko neturtinės atsakomybės kilimą

Parašyta: 2014-02-28 | Kategorija: Naujienos, Teismas |

Trakų rajono apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės G. J. ieškinį atsakovui G. P. dėl  30 000 litų neturtinės žalos atlyginimo.
Teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą, nustatė, kad G. J. 2013 m. rugpjūčio 5 d., svečiuodamasi atsakovui G. P. priklausančioje kaimo sodyboje prie Dekio ežero, besinaudodama sodyboje esančiomis sūpynėmis patyrė sužalojimus galvos, veido ir pečių srityse. Sužalojimai buvo patirti, kai G. J. ir jos draugę J. nepažįstamiems vaikinams įsupus supynėmis, supynės griuvo, G. J. su drauge nukrito nugara, o sūpynių viršutinė dalis nukrito G. J. ant veido ir pečių.
Teismas, įvertinęs byloje esančią medžiagą, nustatė, kad sūpynės nebuvo pritaikytos tinkamam jų naudojimui, nes nebuvo įkastos į žemę ar kitaip pritvirtintos. Supynes įsupus, jos judėdavo, o įspėjamųjų ženklų nesisupti sūpynėmis nebuvo. Teismas atmetė atsakovo G. P. argumentus, kad G. J. sužalojimus patyrė elgdamasi neatsargiai, kadangi  G. P. nepateikė teismui jokių tai patvirtinančių duomenų.
Spręsdamas dėl priteistinos neturtinės žalos dydžio, teismas atsižvelgė į tai, kad  G. J. sveikata buvo sutrikdyta nesunkiai, jos patirti buities nepatogumai buvo laikini. Be to, G. J. nepateikė įrodymų apie savo nedarbingumo laipsnį ir kad dėl patirtos traumos ji negalėjo užsiimti kirpėjos profesija, pablogėjo jos santykiai su sutuoktiniu ir vaiku. Teismas G. J. patirtą neturtinę žalą įvertino 4000 litų.
Teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs, jis per per 30 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.
Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Irma Sanvaitytė,
Trakų rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja, atstovė spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite