Nuo Aukštadvario iki Amerikos

Parašyta: 2023-06-09 | Kategorija: Aukštadvaris, Gimnazija, Kultūra, Naujienos, Onuškis, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Aukštadvario ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijų moksleiviai su mokytojomis, Trakų jaunimo laisvalaikio ir turizmo centro darbuotojomis bei Aukštadvario regioninio parko kolektyvu šventė Pasaulinę Aplinkos apsaugos dieną, sukviesdami į renginį ,,Nuo Aukštadvario iki Amerikos”.

Aukštadvario regioninio parko lankytojų centro kiemelyje visus su Pasauline Aplinkos apsaugos diena pasveikino Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Aukštadvario regioninio parko grupės patarėjas Remigijus Noreika, ekologas Talvydas Špiliauskas, kultūrologė Rita Balsevičiūtė. Gamta yra kiekvieno ir visų mūsų turtas, be kurios žmogus negali nė dienos gyventi. Taigi, moksleiviai pasiruošė žygiui iš anksto nutarę surinkti pakeliui rastąsias šiukšles.

Žygis pėsčiomis prasidėjo nuo Albinavos duobės. Albinavos duobė- tai dar vienas gamtos darinys, susiformavęs po paskutiniojo ledynmečio. Senoliai mums palikę spalvingus padavimus apie apvalią duobutę, kurios vietoje kažkada stovėjo didelis dvaras. Pakeliui į Amerikos kaimą suradome senos sodybos pamatus ir pastebėjome buvusio gėlių darželio augančias viendienes lelijas ir rudbekijas. Bekeliaudami radome dar vieną seną sodybą. Paaiškėjo, kad tai senasis Salomenkos vienkiemis, kažkada buvęs Radomislio dvaro priklausinys. Radomislio ir kai kuriuos aplinkinius dvarus valdė Vaclovas Andrijanas Žižnevskis. Jis buvo pagrindinis Užuguosčio Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios fundatorius.                                        

Netrukus atėjome prie labai įspūdingo gamtos objekto – Amerikos lobo. Jis pavadintas šalimai esančio Amerikos kaimo vardu. Lobas- griovys su abipusiai stačiais šlaitais, apaugusiais skruoblais, liepomis ir kitais lapuočiais medžiais. Šis įdomus geologinis darinys tęsiasi bene 700 metrų, apačioje slėpdamas pelkutes su retais augalais, poilsiaujančiais žinduoliais, vabzdžiais, paukščių balsais. Nereikia trikdyti darnos, todėl pastovėję ir pailsėję leidomės atgal į Albinavą.

Albinavos dvarvietėje ekologas Talvydas Špiliauskas su Aukštadvario jaunųjų miško bičiulių būrelio vadove Česlova Pociūniene surengė gamtosauginę viktoriną ,,Saugok ir pažink gamtą”. Jos metu buvo nagrinėjami gamtosauginiai klausimai: gamtos teršimas, šiukšlių rinkimas ir rūšiavimas, retųjų augalų bei gyvūnų apsauga ir kiti klausimai.

Labai gerai į klausimus atsakinėjo Onuškio Donato Malinausko jaunieji miško bičiuliai, vadovaujami Almos Žukauskienės, tačiau nepasidavė ir Aukštadvario gimnazijos bičiuliukai. Už teisingus atsakymus moksleiviai gavo simbolinius prizus, kuriuos atvežė Trakų jaunimo laisvalaikio ir turizmo centro darbuotojos. Dzūkijos kulinarinį paveldą – šaltą ,,Žebroko sriubą” bei lašinius su garšvomis pristatė mokytoja Rasa Žuklienė ir kultūrologė Rita Balsevičiūtė.

Organizatoriai dėkoja moksleiviams už šiukšlių rinkimą, loginį mąstymą, sprendžiant aplinkosaugos klausimus.

Česlova Pociūnienė

Aukštadvario gimnazijos JMBB ,,Verkniukai” vadovė

Rita Balsevičiūtė

Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų kultūrologė

Nuotraukos Česlovos Pociūnienės


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite