Nuskambėjo plačiai Aukštadvario bendruomenės 20 metų jubiliejus

Parašyta: 2022-12-17 | Kategorija: Aukštadvaris, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

2022 m. gruodžio 10 d. Aukštadvario krašto žmonės paminėjo Aukštadvario bendruomenės  įkūrimo 20 metų jubiliejų. Ta proga Trakų r. Aukštadvario gimnazijoje surengta įspūdinga šventė.

 Aukštadvario kraštas – tai Dzūkijos perlas, išsiskiriantis gamtos ir kultūros paveldu, šio krašto papročiais ir tradicijomis, stipria Aukštadvario bendruomene, kuri buvo įkurta 2002 metais. Bendruomenė vienija 113 narių, yra aktyvi, nuolat inicijuoja, vykdo ir įgyvendina projektus, rengia šventes, edukacijas, kitus renginius ir užsiima švietėjiška veikla. 2002 metais aktyvūs Aukštadvario šviesuoliai  Birutė Lapinskienė, Jadvyga Dzencevičienė, Vilė Lauruševičienė, Teresė Mikutavičienė, Kazys Venckus, Talvydas Špiliauskas ir Vytautas Nairanauskas inicijavo Aukštadvario bendruomenės įkūrimą. Šią iniciatyvą lėmė daug aplinkybių: tai žmonių telkimas bendro gėrio kūrimui, geresnės gyvenimo kokybės siekimas, svarbiausių socialinių, kultūrinių poreikių tenkinimas, atstovavimas bendruomenei vietos savivaldos ir valstybės institucijose, noras dalyvauti  projektinėse veiklose. Iškilmingoje jubiliejinėje šventėje prisiminimais apie bendruomenės kūrimą ir pirmus jos veiklos žingsnius pasidalijo iniciatorės ir buvusios tarybos pirmininkės Birutė Lapinskienė ir Jadvyga Dzencevičienė.

Nuo 2002 m. Aukštadvario bendruomenės tarybai vadovavusiems pirmininkams Birutei Lapinskienei, Jadvygai Dzencevičienei, Reginai Budrevičienei, Janinai Stadalnykienei, Vytautui Zalieckui, Laurai Žilionytei ir Dovilei Daudaitei įteiktos simbolinės dovanėlės, padėkota už jų prasmingą  visuomeninį darbą.

Šventės dalyvius sveikino gausiai susirinkę svečiai: LR Seimo nariai Edita Rudelienė ir Kęstutis Vilkauskas,  Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Dovilė Daudaitė, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Jadvyga Dzencevičienė, Aukštadvario seniūnė Ramunė Bartkevičienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vyr. ekologas Talvydas Špiliauskas ir Ema Staliulionienė, Alytaus r. Eičiūnų ir Aukštadvario sportuojančių moterų bendruomenė, asociacija „Aukštadvario žiburiai“. Jubiliejiniame renginyje taip pat dalyvavo Trakų r. tarybos nariai Vygandas Lenkauskas, Nerijus Šiaulys, Trakų r. Aukštadvario gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas ir kt.

Jubiliejinę šventę savo pasirodymais džiugino Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus vaikų šokių kolektyvas „Gandriukas“ (vadovė Akvilė Prakapienė), Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“ (vadovė Rimutė Blikertienė). Skambias melodijas dovanojo Trakų r. Aukštadvario gimnazijos merginų vokalinis ansamblis (vadovė Aldona Stankevičienė),  bendruomenės pirmininkas Vytautas Dzencevičius su dukra  Gabriele, dainuojamosios poezijos atstovas Aurimas Liudvinovičius, Trakų  kultūros rūmų Aukštadvario padalinio etnografinis ansamblis „Verknė“ (Vadovas – Vaidas Lengvinas). Jubiliejinį renginį vainikavo nuostabaus choro „Sonora“ (vadovė Valerijai Skapienei) atliekami adventiniai ir kalėdiniai kūriniai ir  ugnies šou „Žalvarinis“.

Aukštadvario bendruomenės tarybos pirmininkas Vytautas Dzencevičius tarybos vardu padėkojo visiems Aukštadvario krašto žmonėms, Aukštadvario bendruomenės nariams, svečiams ir visiems, kurie prisidėjo prie bendruomenės steigimo, puoselėjimo bei gyvavimo visą šį  praėjusį 20 metų laikotarpį.  Kadangi Aukštadvario bendruomenė yra visuomeninė organizacija, todėl visi renginiai yra vykdomi ir finansuojami bendruomenės narių ir rėmėjų pastangomis ir lėšomis. Todėl nuoširdų ačiū tariame rėmėjams: Trakų rajono savivaldybei, Aukštadvario bendruomenės nariams – profesoriui  Mečislovui Rondomanskui, Jolantai Žepnickienei, Lioniginui Kudarauskui, Janinai ir Arūnui Suraučiams, UAB ,,Busnex“ vadovui Simonui Ramanauskui, MB ,,Remtecha“ vadovui Dainiui Kacilauskui, UAB ,,Motecha“ vadovui Algimantui Ramaneckui bei pardavimų direktoriui Dariui Suraučiui, UAB ,,Autoerdvės“ vadovui Dainiui Narkevičiui. Dėkojame Aukštadvario gimnazijos direktoriui Arūnui Valančiauskui ir visam personalui už suteiktas šventei patalpas ir pagalbą. Ačiū mažiesiems šokėjams ir jų vadovei Akvilei Prakapienei, Aukštadvario gimnazijos ansambliui ir vadovei mokytojai Aldonai Stankevičienei, liaudiškų šokių kolektyvo ,,Nava“ šokėjams ir vadovei Rimutei Blikertienei, Aukštadvario etnografinio ansamblio ,,Verknė“ narėms ir jų vadovui Vaidui Lengvinui, Gabrielei ir Aurimui už jų dainas, Vilniaus mišriam chorui ,,Sonora“ ir choro vadovei Valerijai Skapienei, visiems bendruomenės nariams, kurie prisidėjo ir padėjo suorganizuoti šią šventę ir buvo kartu su mumis.

Vakaro pabaigoje Žalvarinė ugnies šou programa ir nuostabus tortas tapo puikiu Aukštadvario bendruomenės gimtadienio šventės akcentu. Aukštadvariečiai ir jų svečiai vaišinosi kava, tortu, ragavo suneštines vaišes  ir kūrė planus ateičiai. Tegul išsipildo visi išsakyti linkėjimai, burtai, tegul ateities darbai dar labiau leis gražinti mūsų mielą Aukštadvarį, džiuginti kiekvieną gyventoją ir atvykstantį svečią.

   Jau nuo ankstyvo ryto ir renginio metu Aukštadvario gimnazijos priešsalėje vyko  smulkiųjų amatų pristatymas – mugė, kurią organizavo Aukštadvario bendruomenės narė  Rasa Savickienė. Džiaugiamės, kad mugėje dalyvavo apie 20 kūrėjų: siuvėjai,  mezgėjai, bitininkai,  papuošalų gamintojai ir kiti tautinio paveldo kūrėjai. Į mugę atvyko ir savo amatus pristatė  Kaišiadorių daugiafunkcinis centras „Faustinos dirbtuvės“, Grigiškių neįgaliųjų draugija, Kauno Šilainių bendruomenės centras. Visiems tariame nuoširdų ačiū ir lauksime Jūsų kituose renginiuose.

Violeta Nairanauskienė

Aukštadvario bendruomenės tarybos pirmininko pavaduotoja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite