Paluknio bibliotekoje – popietė jaunimui

Parašyta: 2022-08-17 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Paluknys, Seniūnijos, Trakai |

2022-ieji yra paskelbti jaunimo ir savanorystės metais ir tai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir problemas Lietuvoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą, palengvinti jaunimo įsitvirtinimą darbo rinkos procese ir kitose veiklose.

Tad Trakų VB Paluknio padalinio bibliotekininkė, atliepdama Seimo iniciatyvoms, surengė diskusijų popietę Paluknio seniūnijos jaunimui, norėdama paskatinti jaunus žmones drąsiau kalbėti apie savo poreikius bei problemas, aktyviau įsijungti į savanoriškas veiklas ir taip turėti galimybę ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Į popietę susirinkęs jaunimas išklausė bibliotekininkės Danutės Nekulsian pasakojimą apie jaunų žmonių galimybes burtis į jaunimo organizacijas ir sužinojo, kaip prisijungti prie savanorystės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kalbėdama bibliotekininkė pabrėžė tai, jog savanoriavimo patirtis lavina asmeninius įgūdžius, skatina socializaciją bei savirealizaciją ir tampa patirtimi bei ateities kapitalu, kurį vėliau, ypač jaunimas, gali pritaikyti ir darbo rinkoje bei stojant į aukštąsias mokyklas.

Bibliotekininkė pateikė nemažai pavyzdžių, kai jaunimas daug pagelbėjo savanoriaudamas ligoninėse, slaugos ir globos įstaigose, vakcinacijos punktuose, švietimo įstaigose, rūpinantis vieni kitais, užtikrinant viešąją tvarką, susitelkiant ir prisidedant prie koronaviruso iššūkio įveikimo ir pasekmių mažinimo. Buvo kalbėta apie tai, kad savanoriška veikla labai svarbi skatinant Lietuvos pilietinės visuomenės susitelkimą, pilietiškumo ugdymą bei stipresnės ir tvaresnės Lietuvos kūrimą ir pripažįstant tai, jog savanorystė ugdo atsakomybės jausmą bei turi didelę teigiamą įtaką fizinei ir psichinei sveikatai.

Bibliotekininkė atkreipė dėmesį į tai, kad savanoriška veikla yra svarbi nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklos dalis, kurios skatinimui bei palaikymui būtinas ilgalaikis pasitikėjimu grįstas abipusis bendradarbiavimas ir koordinavimas tarp įvairių institucijų ir įstaigų tiek nacionaliniu, tiek savivaldos lygmeniu.

Išklausę bibliotekininkės pasakojimo diskutavome apie tai, kaip jaunimas gali prisidėti prie įvairių iniciatyvų Europos Sąjungoje ir Lietuvoje, apie savanorystės, pilietinių įgūdžių ugdymą ir įtaką visuomenei, apie sunkumus, su kuriais susiduria jaunimo organizacijos, jaunimo vaidmenį sprendžiant globalius iššūkius ir kitus susijusius klausimus.

Popietės pabaigoje bibliotekininkė suteikė daug vertingos informacijos apie stojimą į jaunimo organizacijas, kaip ir kur registruotis savanorystei, pagal kompetenciją atsakė į užduodamus teminius klausimus, nurodė oficialius internetinius puslapius, kur galima sužinoti daugiau apie jaunimo organizacijas ir savanorystę.

Esame dėkingi bibliotekininkei už labai turiningą, įdomią ir naudingą popietę.

Paluknio jaunimo vardu – Adriana Kurkulionytė ir Gabija Šedžiūtė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite