Paluknyje minėjome Žemės dieną

Parašyta: 2022-03-22 | Kategorija: Gamta, Gimnazija, Jaunimas, Naujienos, Trakai |

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Ši data pasirinkta ne atsitiktinai, nes būtent kovo vduryje yra pasaulinis pavasario lygiadienis. Kovo 20–21 dienomis dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės planetos kampeliuose, o mūsų Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje ši pavasario šventė yra minima jau daugelį metų – ne žodžiais ar dainom, o darbais Žemei… Šią šventę kasmet organizuoja jaunieji miško bičiuliai (vadovė biologijos mokytoja Danuta Pansevič).

Ir šiemet  gimnazijos jaunieji miško bičiuliai, šeštos klasės mokiniai  Žemės dienai paminėti iškėlė Žemės vėliavas, kurios plevėsuos prie Paluknio seniūnijos, „Medeinos“gimnazijos visą mėnesį, primindamos apie besitęsiančią Žemės dieną, kuomet galima dovanoti mūsų planetai pačius gražiausius  darbus…  Žemės dienos šventės atidarymo metu dalyvius pasveikino Paluknio seniūnė Jolanta Gardžiulienė, „Medeinos“ gimnazijos direktorius Vytautas Gustas, Trakų rajono ūkininkas Vladyslav Kravčun.

Iškėlę vėliavas, mokiniai keliavo į mišką, kur kabino inkilus grįžtantiems paukščiams. Inkilus dovanojo Trakų rajono ūkininkas Vladyslav Kravčun. Ūkininkas mokė, kaip teisingai iškelti inkilą, paaiškino, kad inkilai turi būti gaminami iš natūralių medžiagų – neobliuotų, nedažytų lentų, kad paukščių jaunikliai galėtų lengviau įsikabinti, inkilai yra geriau užimami, jei landa atsukama į rytų ar pietų pusę. Mokiniai, kabindami inkilus, įgijo ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių.

Šia gražia, tradicine iniciatyva kviečiame kiekvieną žmogų susimąstyti ir savo veiksmais prisidėti prie klimato kaitos padarinių mažinimo, paukščių populiacijos didėjimo, tai galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi, kiekvieną dieną.

Biologijos mokytoja Danuta Pansevič

Šventės organizatorių nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite