Pareigūnų išgelbėto šuns šeimininkei, Trakų rajono apylinkės teismo sprendimas

Parašyta: 2016-07-13 | Kategorija: Naujienos, Policija, Teismas, Trakai |

unnamed

Elektrėnų savivaldybės gyventojai tikriausia prisimena įvykį, kai šių metų vasario mėnesį, viename interneto naujienų portalų, neprisistačiusi mergina apkaltino pareigūnus smurtu, nepagarbiu elgesiu ir nepagrįstais kaltinimais dėl gyvūno nepriežiūros, kai į jos butą atvyko pareigūnai, gavę iškvietimą dėl triukšmo.

Vasario 23 d. į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatą kreipėsi Elektrėnų, Šviesos gatvės, vieno namo gyventojai, kurie informavo, kad  viename iš butų be priežiūros paliktas šuo kuris loja ir kaukia. Atvykę pareigūnai bute be priežiūros rado paliktą ,,Haskio“ veislės mišrūną, be maisto ir vandens. Jie pasirūpino šuniu, pavedžiojo jį lauke, o vėliau išvaduotą augintinį perdavė gyvūnų prieglaudai ,,Penkta koja“.

2016 m. liepos 4 d. Trakų rajono apylinkės teismas (toliau – Teismas) išnagrinėjo  šuns šeimininkės (gim. 1994 m.) administracinio teisės pažeidimo bylą ir pripažino, kad 21 metų Elektrėnų sen. gyventoja pažeidė Lietuvos Respublikos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 str.2 d., 17 bei 20 str. 2 d. 4p. ir padarė administracinį teisės pažeidimą numatytą Lietuvos Respublikos administracinio teisės pažeidimo kodekso (toliau – LR ATPK) 90 str. 1 d. Už  žiaurų elgesį su gyvūnais, taip pat jų kankinimą, numatyta bauda nuo penkiasdešimties iki vieno tūkstančio eurų su gyvūno konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Teismas skiriant nuobaudą atsižvelgė į tai, kad mergina su teisės pažeidimu sutinka ir  gailisi,  ir skyrė jai 50 eurų administracinę baudą.

Šis Trakų rajono apylinkės teismo nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite