Paslaugų gyventojams plėtra ir bendradarbiavimas – spalio mėnesio prioritetai

Parašyta: 2023-11-03 | Kategorija: Komentarai, Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Andrius Šatevičius, Trakų rajono savivaldybės meras. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

Spalio mėnuo savivaldybei buvo aktyvus – profesinės šventės, sėkmingai įsibėgėjantys mokslo metai, pasiruošimas žiemos sezonui bei kalėdiniam laikotarpiui ir reguliarus dėmesys darbo kokybei ir paslaugų plėtrai.

Trakų rajono savivaldybei – dar viena krivūlė

Spalio 6 d. Lietuvos savivaldybių asociacijos jau 18-ąjį kartą organizuotoje ,,Auksinių krivūlių“ apdovanojimų ceremonijoje atsiimta Teisingumo ministerijos savivaldybei skirta „Auksinė krivūlė“ už kokybiškai teikiamą pirminę teisinę pagalbą ir glaudų bendradarbiavimą su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba. Per pastaruosius dvejus metus tai jau antroji Trakų rajono savivaldybei skirta krivūlė ir labai svarbus visos savivaldybės komandos darbo įvertinimas.

Profesinių švenčių ir sveikinimų laikas

Spalio 2-ąją minima Angelų sargų diena – policijos profesinė šventė. Tradiciškai dalyvauta gražia tradicija tapusiose šv. Mišiose Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje. Po jų pasveikinti visi policijos pareigūnai, padėkota Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato viršininkui Sigitui Šemiui už rezultatyvų tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Spalio 5-ąją Savivaldybės komanda sveikino Trakų rajono savivaldybės mokytojus bei darželių auklėtojus profesinės šventės proga. Aplankytos visos savivaldybės švietimo įstaigos, su jų kolektyvais aptartos švietimo aktualijos. Savivaldybės taryba savo ruožtu priėmė sprendimą nuo šio mėnesio dalinai padengti Trakų rajono savivaldybės švietimo įstaigų pedagoginių darbuotojų kelionės į darbą išlaidas. Sprendimas kompensuoti šias išlaidas priimtas rugsėjo 28 dieną vykusiame Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Šis kompensavimas yra vienas iš būdų ne tik motyvuoti iš toliau į darbą atvykstančius rajono pedagogus, pritraukti ne mūsų rajone gyvenančius kompetentingus specialistus atvykti dirbti į mūsų švietimo įstaigas.

Spalio 11 d. minima Vietos savivaldos diena. Savivaldybėje ir jos struktūroje dirbantys žmonės kasdien ir daug dirba tam, kad gyvenimo kokybė savivaldybėje gerėtų. Tačiau savivalda yra ir gyventojai, bendruomenė, su kuriais savivaldybė kasdien bendradarbiauja, išklauso jų patarimus ir siūlymus, sulaukia palaikymo, įvertinimo, įkvėpimo ir kritikos.

Trakų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė šventė 10-ies metų jubiliejų. Prieš dešimtmetį Universitetas pradėjo savo kilnią ir prasmingą misiją Trakuose.

Spalį taip pat minėta Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Senjorų diena pasitikta jos išvakarėse – pasveikintas folkloro ansamblis „Radasta“ 35-erių metų veiklos jubiliejaus proga.

Spalio 14 d. Grendavėje vykusi Grendavės krašto rudens šventė nepaliko abejingų. Mugėje susirinko ne tik grendaviškiai, bet sulaukta ir svečių.

Rajono plėtrai svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas

Susitikta su kultūros ministru Simonu Kairiu. Klausimų savivaldybė turėjo ne vieną, tačiau pagrindinis – jau dešimtmetį gvildenamas siūlymas įtraukti minimalų miesto mokestį į Trakų istorijos muziejaus bilietą. Papildomas euras ar jo dalis, įskaičiuoti į bilieto kainą, galėtų padėti gražinti miestą – simbolinis mokestis ateityje galėtų virsti miestui ypač reikalingais darbais: jį tvarkant, gražinant, plėtojant infrastruktūrą. Pabrėžta, kad mokestis neturėtų būti taikomas vaikams ir senjorams, taip pat Trakiečio kortelės turėtojams.

Susitikta su Kultūros paveldo departamento direktoriumi Vidmantu Bezaru. Dar kartą aptartas Lentvario dvaro sodybos teritorijos klausimas. Pirma, dėl neatidėliotinų darbų – parke esančių avarinės būklės paveldo objektų – grotos, uolų, krioklių sutvarkymo ir bendros parko vizijos. Savivaldybė savo ruožtu inicijavo parko perėmimą iš Nacionalinės žemės tarnybos. Taip pat aptarti savivaldybės lūkesčiai dėl rengiamos Trakų istorinio nacionalinio parko schemos, pastatų, esančių Trakų senamiestyje, rekonstrukcijos galimybių, apžvalgos bokšto Trakuose įrengimo idėja.

Vyko pasitarimas dėl Trakų „Žalgirio“ irklavimo bazės (Birutės g. 24) projekto, kuriame dalyvavo ir objekto savininkas, ir projektą rengiantys architektai. Savivaldybė savo ruožtu nepritarė pateiktiems pirminiams projektiniams pasiūlymams. Kaip žinia, į šio projekto sprendinius sureagavo, savo pastabas teikė ir gyventojai. Savivaldybė pabrėžė, kad būtina atsižvelgti į visas pastabas, savininkų ir architektų vizija turi sutapti ir su gyventojų, ir su savivaldybės, ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos lūkesčiais. Šis objektas ir visa teritorija turi būti pritaikyti kokybiškam gyventojų, svečių laisvalaikiui ir poilsiui, sporto bendruomenės poreikiams, sprendiniai turi būti kompleksiški. Architektai koreguos projektą pagal visas išsakytas pastabas ir vėl teiks viešam svarstymui.

Komanda dalyvavo Trakų rajono savivaldybės inicijuotame Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Vilniaus miesto savivaldybės vadovų pasitarime, kuriame prie bendro stalo aptartas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 ruože Vilnius–Trakai planuojamas keturių juostų kelias. Būtina įvertinti Vilniaus miesto teritorijoje vykstančią logistikos centrų – pramoninės zonos, gyvenamųjų namų kvartalų plėtrą, saugų ir dinamišką automobilių ir padidėsiantį sunkiasvorių transporto priemonių judėjimą, gyventojų saugumą. Šis projektas turi būti priskirtas prie valstybinės reikšmės projektų ir sietis su Trakų aplinkkelio įrengimo projektu. Pasitarimo metu nutarta per dvi savaites Vilniaus miesto savivaldybei ir LAKD įsivertinti ir atlikti skaičiavimus, kiek kainuotų ir koks būtų realus teritorijų planavimo dokumentų, specialiojo plano, techninio projekto parengimo ir žemės perėmimo visuomenės poreikiams, statybos rangos darbų lėšų poreikis, terminai, ir pateikti informaciją Susisiekimo ministerijai.

 

Plečiamos gyventojams teikiamos paslaugos

Reaguojant į gaunamus pacientų prašymus, Trakų ligoninėje įkurtas skausmo diagnostikos ir gydymo kabinetas. Jame bus konsultuojami ir gydomi pacientai, kuriems pasireiškė įvairūs lėtinio skausmo sindromai, kurių nepavyksta kontroliuoti kitais būdais.

Nemokamai pratęsiamas Trakiečio kortelės galiojimas dar vieneriems metams. Trakiečio kortelės naudotojų gretos vis didėja. Naudojimosi aktyvumas – taip pat. Nuo kortelės paleidimo pradžios (2022 m. kovo mėnesio) iki šių metų spalio 1 d. kortelę jau yra įsigiję 3 254 gyventojai. Kortelės turėtojams garantuojamas ne tik nemokamas viešasis transportas keliaujant Trakų rajono ribose, bet ir nuolaidos paslaugoms.

Imamasi darbų įgyvendinant planuoto Lentvario miesto baseino idėją. Trakų rajone neturime įvairaus amžiaus grupių asmenų reikmėms pritaikyto miesto baseino. Savivaldybė siekia užtikrinti galimybes ne tik vaikų plaukimo pamokoms ar treniruotėms, kurios vyktų savo rajone, bet ir sudaryti sąlygas profesionalams. Taip pat baseinas prisidėtų prie aktyvaus laisvalaikio suaugusiesiems ar visai šeimai praleidimo bei taptų dar vienu nauju traukos centru. Planuojama įrengti ne tik baseiną, bet ir SPA centrą, pirčių kompleksą, galbūt ir sporto klubą. Ir visa tai įgyvendinti didžiausiame rajono mieste – Lentvaryje. Savivaldybės komanda susitiko su Lazdynų baseino vadovu Vytautu Janušaičiu, kuris pasidalino savo patirtimi. Po konsultacijų jau artimiausiu metu bus pradėtas rengti investicijų projektas.

Aptartas Trakų rajono sveikatos centro kūrimo modelis

Savivaldybės taryba yra pritarusi Trakų rajono sveikatos centro steigimo inicijavimui. Vykusiame darbo grupės posėdyje apsvarstytas galimas ir tinkamiausias Trakų rajono sveikatos centro veikimo modelis. Svarstyta galimybė Sveikatos centrą kurti struktūriniu – funkciniu bendradarbiavimo būdu, prie antrinio lygio paslaugas teikiančios Trakų ligoninės prijungiant Onuškio, Rūdiškių ir Aukštadvario pirminės sveikatos priežiūros įstaigas. Po šių įstaigų prijungimo ligoninei bus suteiktas naujas Trakų rajono sveikatos centro pavadinimas. Pasiūlytam modeliui bendru sutarimu pritarė visi sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. Akcentuota, kad net pasikeitus struktūrai, Onuškyje, Rūdiškėse ir Aukštadvaryje pirminės ambulatorinės asmens sveikatos paslaugos bus teikiamos visa apimtimi ir po reorganizavimo vietose. Lentvario ambulatorijos ir Trakų PSPC paslaugos bus plečiamos nekeičiant struktūros. Galutinį sprendimą priims Savivaldybės taryba.

Kuriant Sveikatos centrą yra sudaroma galimybė į Trakų rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas pritraukti daugiau ES ir kitų fondų lėšų, skirtų atnaujinti materialinei bazei, infrastruktūrai ir investuoti į žmogiškuosius išteklius asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Reorganizacija sustiprins dienos stacionarą, ambulatorines ir dienos chirurgijos paslaugas, užtikrins savivaldybės gyventojams būtiniausią kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų paketą, kuris rajono gyventojams pagerins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, sveikatos rodiklius. Pacientui bus aišku, kur kreiptis, esant poreikiui gauti visą bazinį paslaugų paketą arčiau namų, sergantiesiems keliomis ir daugiau ligų bus sudaroma galimybė gauti specialistų konsultacijas ir priežiūrą vienoje įstaigoje. Taip pat bus kuriamos naujos būtinos Trakų rajonui paslaugos – ambulatorinės vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos, cukrinio diabeto slaugos paslaugos bei psichiatrijos dienos stacionaras.

Reguliarus dėmesys darbo kokybei ir paslaugų užtikrinimui

Vyko reguliarus pasitarimas su seniūnais. Aptarti spalį vykę Trakų rajono savivaldybės seniūnaičių rinkimai, artėjantis kalėdinis laikotarpis. Seniūnai pristatė, kaip kiekviena seniūnija jam ruošiasi, kokie yra numatomi renginiai. Taip pat aptarta kelių priežiūra, vykdomi daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai, apšvietimo poreikis, kapinių priežiūra ir pasiruošimas lapkričio 1-ajai, Visų Šventųjų dienai.

Pasitarimo su skyrių vedėjais metu kiekvienas padalinio vedėjas pristatė savo skyriaus einamuosius darbus, vykdomų projektų eigą.

Su UAB „Trakų paslaugos“ komanda kalbėta apie erdvių ir kelių priežiūrą žiemos metu. Aptartas turimos ūkio technikos atnaujinimo poreikis ir pasiruošimas žiemos laikotarpiui.

Vyko Strateginio veiklos plano (SVP) koordinatorių pasitarimas. Aptartas SVP programų vykdymas, lėšų panaudojimas ir poreikis iki metų pabaigos.

Susitikta su rangovu UAB „EMA Via“ dėl vykdomo Trakų miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto. Aptarta, kaip sekasi įgyvendinti planuotus darbus, Savivaldybės komanda pateikė pastabas dėl artėjančio kalėdinio laikotarpio – poreikio kuo skubiau pakeisti apšvietimą centrinėje miesto gatvėje, senamiestyje. Darbus rangovas turi baigti iki metų pabaigos.

Ukrainos palaikymas išlieka svarbus

Asociacijos „Po mažą žingsnį“ viceprezidentas Martynas Kiseliauskas susitikimo metu padėkojo Trakų rajono žmonėms už įsitraukimą į asociacijos organizuotą akciją ,,Milijonas vaistinėlių Ukrainai“. Artėjant tamsiajam laikotarpiui asociacija organizuoja naują iniciatyvą, kurios metu Ukrainos gyventojams bus renkami atšvaitai. Daugiau informacijos apie akciją paskelbsime jau netrukus.

Verslas – savivaldybės partneris įgyvendinant idėjas

Rugsėjo 2 d. Lentvario (Graužio) ežero pakrantėje vyko vasaros uždarymo renginys LENTVARIS FEST. Šis pasisekimo sulaukęs išskirtinis renginys nebūtų įvykęs be komandos ir rėmėjų, todėl įteiktos mero padėkos ir simbolinės dovanos prisidėjusiems verslininkams. Už sėkmingą bendradarbiavimą ir suteiktą finansinę paramą vasaros uždarymo renginiui LENTVARIS FEST: DRAKONŲ LAIVŲ LENKTYNĖS padėkota Lentvaryje veikiančioms įmonėms – UAB „Nemuno banga“ ir UAB „Retal Lithuania“. Padėkas atsiėmė UAB „Nemuno banga“ personalo vadovė Ana Janulevičienė ir UAB „Retal Lithuania“ vadovas Andrius Rakštys. Už sėkmingą bendradarbiavimą, šio renginio organizavimą, gyventojų aktyvaus laisvalaikio skatinimą ir sveikos gyvensenos puoselėjimą mero padėka įteikta UAB „Jėgos ekspertai“ sporto klubui „Iron Hood“ vadovams – Viktorijai ir Daniel Zinkevič. Sporto klubo komanda visuomet prisideda prie savivaldybės organizuojamų renginių.

Rajoną kuria jo gyventojai

Didžiojoje dalyje Trakų rajono savivaldybės seniūnaitijų jau įvyko seniūnaičių rinkimai. Gyventojai išrinko seniūnaičius trisdešimt šešiose seniūnaitijose.

Seniūnaičiai jau išrinkti Paluknio seniūnijos Paluknio I, Madžiūnų, Pakrempės, Mamavio, Rūdiškių seniūnijos Ismonių, Žėronių, Tiltų, Rūdiškių, Šklėrių, Onuškio seniūnijos Onuškio, Vaickūniškių, Tolkiškių, Dusmenų, Aukštadvario seniūnijos Mackantiškių, Čižiūnų, Ubiškių, Totoriškių, Karapolio, Bijūnų, Aukštadvario, Trakų seniūnijos Žaizdrių, Naujasodžio, Trakų miesto Pietinės bei Šiaurinės, Markutiškių, Varnikų, Užugirio, Babriškių, Grendavės seniūnijos Grendavės, Gruožninkų, Panošiškių, Senųjų Trakų seniūnijos Senųjų Trakų I, Senųjų Trakų II, Šventininkų, Rubežiaus, Senojo Tarpupio seniūnaitijose. Kitose seniūnaitijose vyks antras rinkimų turas, kandidatams surinkus vienodą balsų skaičių, arba pakartotiniai rinkimai.

Apdovanoti konkurso „Gražiausiai tvarkoma Trakų rajono sodyba ir aplinka 2023“ nugalėtojai ir dalyviai. Padėkota šeimoms, bendruomenėms, įmonėms, organizacijoms, kuriantiems gražią, darnią ir patogią gyventi aplinką, puoselėjantiems kūrybiškumą ir turtinančią bendrystę.

Trakų rajono savivaldybėje lankėsi Aistė Perminaitė, daugeliui žinoma kaip automobilių ir motociklų sporto lenktynininkė, kurios šiam sportui neabejinga šeima yra įkūrusi „Auto Moto Parką“, esantį Onuškio seniūnijoje. Šiais metais Aistė savo jėgas išbandė Breslau ralyje Lenkijoje, dar vadinamame Europos Dakaru. Aistė 5 dienas trukusiame ralyje intensyviai varžėsi su 169 dalyviais iš skirtingų pasaulio šalių. Nepaisant sunkumų, sėkmingai finišavo ralyje ir bendroje įskaitoje buvo trisdešimt šešta. Padėkota Aistei už Trakų vardo garsinimą.

Pasiruošimas kalėdiniam laikotarpiui

Vyko pasitarimai dėl artėjančio kalėdinio laikotarpio. Sutarta, kad Trakai taps kalėdinių žvaigždžių miestu. Tad artėjant kalėdiniam laikotarpiui, kviečiame Trakų miesto gyventojus, švietimo įstaigas, verslininkus kartu puošti savo įstaigas ir namus – aplinką – kalėdinių žvaigždžių tema tam, kad miestas įgytų savitą ir darnią reikšmę. Šiemet numatoma daug renginių ir veiksmo mieste, pėstiesiems pritaikytoje Karaimų gatvėje. Priešais Trakų Salos pilį esančioje apžvalgos aikštelėje visą žiemą veiks čiuožykla, Trakų meno mokykloje vyks kūrybinės dirbtuvės „Kalėdų fabrikas“, Karaimų gatvėje – mugė. Šiemet taip pat numatome įgyvendinti naują Kalėdų eglių alėjos idėją Karaimų gatvėje, todėl visas švietimo įstaigas, įmones, organizacijas, bendruomenes kviečiame dalyvauti iniciatyvoje ir paruošti eksponuoti savo žvaigždėmis nušvitusią eglutę ar kalėdinę instaliaciją. Registruotis galima iki lapkričio 18 d., o eglutes pastatyti nurodytose vietose bus galima iki lapkričio 28 d. Kalėdų eglutės įsižiebs kartu su pagrindine miesto egle gruodžio 1 d.

Andrius ŠATEVIČIUS,

Trakų rajono savivaldybės meras


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite