Patarimai ieškantiems darbo: kaip atrasti vietą, kurioje gera dirbti?

Parašyta: 2021-02-05 | Kategorija: Darbo skelbimai, Naujienos, Seniūnijos, Trakai |

Jonas Politika

Kaip realizuoti save, ugdyti kompetencijas ir jaustis laimingam darbe – tai klausimai, į kuriuos atsakymų ieško dažnas iš mūsų. Atrankų vadybininkės Gintarė Kvedaraitė ir Marta Talandytė, bendrovėje „Vilniaus baldai“ padedančios rasti darbą šimtams žmonių, atskleidžia, kokiais kriterijais reikėtų vadovautis, ieškant sau tinkamo darbo bei darbovietės. O štai bendrovėje daugiau nei 40 metų elektriku dirbantis Jonas Politika sako, kad didžiausia motyvacija dirbti yra ne tik mėgstama veikla, bet ir žmogų supanti komanda.

Specialistams svarbiausia tobulėjimo galimybės

Akcinėje bendrovėje „Vilniaus baldai“ dirba daugiau kaip 800 darbuotojų, iš kurių net 231 yra ilgamečiai – dirbantys dešimtmetį ir ilgiau. Darbuotojai tokie lojalūs būna tuomet, kai atranda jiems išties tinkamą darbą ir darbovietę, sako G. Kvedaraitė, šioje bendrovėje atrenkanti specialistus ir viduriniosios grandies vadovus.

Skirtingiems žmonėms svarbūs individualūs dalykai, tad ieškant darbo atrankų vadybininkė pataria pirmiausia įsivardyti, ko tikimasi iš veiklos ir darbdavio. „Pastebime, kad specialistams svarbu augti kaip savo srities profesionalams, taip pat – kaip asmenybėms. Todėl rekomenduojama atsižvelgti, ar toje kompanijoje sudarytos sąlygos lankyti mokymus, keisti profesiją ar kilti pareigose“, – sako G. Kvedaraitė.

Štai, pavyzdžiui, „Vilniaus baldai“ daug investuoja į darbuotojų ugdymą: ne karantino metu kviečiami įvairūs lektoriai, kurie rengia mokymus ir dalijasi žiniomis.

Darbininkams svarbios ir papildomos naudos

M. Talandytė, padedanti bendrovei rasti gamybos srities darbuotojų, tokių kaip įrenginių darbininkai ar operatoriai, taip pat teigia pastebinti, kad jiems aktualus tobulėjimas ir naujų įgūdžių įgijimas. Pavyzdžiui, norintys tapti įrenginių operatoriais ir neturintys šio darbo patirties, gali mokytis bendrovės įkurtoje Operatorių akademijoje.

„Vilniaus baldai“ plečiasi, turime du padalinius, tad norintieji turi lanksčias galimybes daryti karjerą ar keisti profesiją. Pastebime, kad daugumai ieškančiųjų darbo svarbu žinoti, jog esant poreikiui jie turės galimybę augti. Tai reiškia, kad įrenginių darbininkas gali daryti vertikalią karjerą ir tapti komandos vadovu. Arba, esant poreikiui, jis gali persikvalifikuoti dirbti kitose tarnybose“, – teigia M. Talandytė.

Gamybos srities darbuotojams taip pat aktualu, kokias papildomas naudas suteikia kompanija. „Tarkime, įsidarbinantys pas mus domisi, ar pasirūpinsime jų kelione į darbą; ar draudžiame darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų, ar suteikiame kitų socialinių garantijų. Be to, didelėse bendrovėse gamyba vyksta pamainomis, tad žmonės įsivertina ir darbo slenkančiuoju grafiku galimybes“, – sako atrankų vadybininkė.

Jos teigimu, „Vilniaus baldai“ užtikrina patogią darbuotojų kelionę į darbą, dalinai kompensuoja dienos pietus naujajame fabrike veikiančioje „Maisto galerijoje“. Darbuotojai taip pat draudžiami nuo nelaimingų atsitikimų, gali naudotis įvairiomis sveikatinimo programomis ir pan.

Todėl ir skaitant darbo pasiūlymus ji pataria atkreipti dėmesį, kokias naudas siūlo būsimas darbdavys, taip pat, kokie yra reikalavimai kandidatui ir kokios bus jo atsakomybės. „Kurdami darbo skelbimus stengiamės į juos detaliai įtraukti viską, kad būsimas darbuotojas žinotų, ką gali gauti ir ko iš jo bus tikimasi“, – sako M. Talandytė.

Kad darbas sektųsi gerai

Tai, kaip seksis dirbti naujame darbe, didele dalimi priklauso nuo paties žmogaus. G. Kvedaraitės teigimu, specialistui, norinčiam pasiekti profesinių tikslų ir pritapti komandoje, svarbu atsižvelgti į vertybes, kuriomis vadovaujasi jo darbovietė: „Pavyzdžiui, „Vilniaus baldai“ yra išsigryninę tris vertybes: komanda, atsakomybė ir profesionalumas. Tai reiškia, kad bendraujantis, besidalijantis informacija, atsakingai žvelgiantis į darbą, turintis darbinės patirties ar atitinkamą išsilavinimą darbuotojas visuomet čia pritaps ir galės siekti savo karjeros tikslų.“

M. Talandytė priduria, kad tas pats galioja ir gamybos srities darbuotojams: „Kiekviena darbo pozicija yra labai svarbi ir tik dirbantys drauge pasiekia bendrą tikslą. Tad jei darbuotojas yra atidus, kruopštus, linkęs bendrauti ir išklausyti kolegas, dirbti jam tikrai seksis.“

Atrado savo pašaukimą

Kaip atrasti pašaukimą ir realizuoti save darbe, gali papasakoti ir ilgametis bendrovės darbuotojas Jonas Politika. „Vilniaus balduose“ jis dirba jau beveik 41-erius metus ir nė akimirką nesudvejojo dėl savo pasirinkimo. „Atėjau čia atlikti praktikos, taip ir likau. Daug atrodo pirmi penkeri metai, o paskui laikas prabėga, sukiesi darbų bei šeimos verpete“, – paaiškina budintysis elektrikas.

J. Politika, kaip ir kiti elektrikai, dirba pamainomis. „Kolegos iš ankstesnės pamainos perduoda darbus, tuomet atliekame mazgų remontą, pagal grafiką suplanuotas profilaktikas ir reaguojame į skubius iškvietimus. Mūsų tikslas – užtikrinti, kad gamyba vyktų kuo sklandžiau“, – paaiškina elektrikas.

J. Politikos teigimu, kiekvienas žmogus savais keliais ieško laimės, o jis laimę rado čia: „Niekada nesigailėjau, kad nesidairiau svetur, nors pasiūlymų iš kitų įmonių esu sulaukęs ne vieno. Mačiau aplinkoje žmonių, kurie daug blaškėsi. Vieni atrado save, o kiti taip ir bandė vieną specialybę po kitos, nerasdami savo vietos. Manau, kad kai nesiblaškai, gali geriausiai atsiskleisti, išmokti naujų dalykų, gauti didesnį atlygį.“

Svarbiausia – komanda

J. Politikos teigimu, tai, kad jis bendrovėje išdirbo tiek metų, lėmė keletas priežasčių. Pirmiausia, vyrui patiko jo darbas, nes čia reikalingas nuolatinis žinių tobulinimas ir smalsumas. Taip pat – tobulėjantys įrenginiai, su kuriais tenka dirbti.

Vis tik svarbiausia, anot elektriko, yra komanda: „Metus kartu dirbančio jauno kolegos kartą paklausiau: kas tave motyvuoja čia dirbti? Jis atsakė tą patį, ką pasakyčiau ir aš: komanda. Su kolegomis gerai sutariame, palaikome vieni kitus ir esant reikalui skubame padėti. Manau, prioritetas turėtų būti žmonės, su kuriais dirbi. Mūsų komanda bėgant metams šiek tiek keičiasi, tačiau jos branduolys, tos žarijos, vis dar smarkiai rusena, o ir nauji kolegos sklandžiai įsilieja į gretas.“

Elektriko teigimu, dauguma kolegų pagal amžių galėtų būti jo vaikai, tačiau drauge jie randa vieni su kitais kuo pasidalyti. Šis bendravimas, galėjimas ko nors išmokti iš kitų, vyrui yra paspirtis, skatinanti kasdien su šypsena ateiti į darbą.

Todėl ir ką tik dirbti pradėjusiems žmonėms J. Politika pataria būti drąsiems, smalsiems ir nebijoti klausti: „Jeigu ko nežinote, klauskite, gilinkitės, domėkitės. Informacijos srautas internete begalinis, tačiau tam tikrų niuansų jame nerasi – visa tai galima sužinoti iš šalia esančių kolegų, kurie jau yra su tuo susidūrę ir išsprendę. Galimybių tobulėti rasite visada – tereikia jomis pasinaudoti.“

Darbo ir karjeros galimybės „Vilniaus balduose

Šiuo metu ieškome:

 • Įrenginių darbininkų
 • Įrenginių operatorių
 • Gamybos įrenginių priežiūros technikų-šaltkalvių
 • Elektrikų-automatikų
 • Automobilinio krautuvo vairuotojų
 • Pamainos vadovų
 • Kokybės kontrolierių

Jums siūlome:

 • Kiekvieną mėnesį mokamą kintamą priedą prie bazinio atlyginimo
 • Galimybę į darbą ir atgal vykti bendrovės užsakytais autobusais
 • Dalinai kompensuojamą maitinimą Trakų rajone esančiame padalinyje
 • Užkandžių dienas
 • Draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir įvairias sveikatinimo programas
 • Galimybes mokytis, tobulėti ir siekti karjeros

Daugiau informacijos rasite adresu www.vilniausbaldai.lt/karjera

Susidomėjusius kviečiame rašyti el. paštu darbas@vilniausbaldai.lt arba skambinti telefonu +370 687 55 955.

Užs. Nr. 98


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite