Pradedamas įgyvendinti kapinių skaitmeninimo projektas

Parašyta: 2023-10-31 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Spalio 16 d. buvo pasirašyta finansavimo sutartis dėl Trakų rajone pradedamo įgyvendinti projekto „Vilniaus apskrities unikalios skaitmeninės kapinių duomenų bazės sukūrimas, jos atvėrimas gyventojams ir laidojimo viešųjų paslaugų bei duomenų administravimo procesų skaitmeninimas“ (Nr. 02-022-P-0014).

Jungtinės veiklos būdu įgyvendinamu projektu siekiama perkelti į elektroninę erdvę visų Trakų ir Švenčionių rajonuose esančių 233-ų kapinių inventorizavimo duomenis ir susijusias viešąsias paslaugas, pagerinant su kapinėmis susijusių paslaugų teikimą, atveriant visus duomenis gyventojams, skaidrinant laidojimo ir kapinių administravimo procesus.

Trakų rajone planuojama suskaitmeninti 110-ies kapinių duomenis. Projektas bus vykdomas iki 2026 m. balandžio 30 d.

Kapinių suskaitmeninimas – tai galimybė jas apžiūrėti, aplankyti ne tiesiogiai atvykus į kapines, o internetu (reikalingas kapas randamas virtualioje erdvėje). Vienas svarbiausių dalykų – suskaitmeninimas padeda pagerinti suinteresuotų gyventojų aptarnavimo kokybę: ieškantiems tam tikro kapo ir pateikusiems užklausą kapinių prižiūrėtojai galės operatyviai atsakyti, išduoti leidimus laidoti, suteikti kitas reikalingas paslaugas.

Išsamesnė informacija apie projektą skelbiama Trakų rajono savivaldybės interneto svetainės skiltyse „Projektų žemėlapis“ (https://www.trakai.lt/projektu-zemelapis/737/list) ir „Naujienos“ (2023 m. spalio 23 d. pranešimas „Pradedamas įgyvendinti kapinių skaitmeninimo projektas“).

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite