Prezidentas: vizų į ES ribojimas Rusijos piliečiams būtų veiksminga ir teisinga priemonė

Parašyta: 2022-09-05 | Kategorija: Naujienos, Politika, Trakai |

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Liuksemburgo Ministru Pirmininku Xavieru Betteliu. Susitikime daugiausia dėmesio skirta dvišaliams santykiams, bendradarbiavimui NATO, Rusijos karo Ukrainoje klausimams.

Susitikime Prezidentas pabrėžė, kad svarbu išlaikyti vienybę ES lygmeniu sankcijų Rusijai ir paramos Ukrainai klausimais. Pasak Lietuvos vadovo, privalome sustabdyti Rusiją ir siekti režimo atsakomybės už karo nusikaltimus, nes tai yra ne tik Ukrainos, bet ir visos Europos saugumo klausimas.

„Europa jau priėmė nemažai svarbių sprendimų, siekdama pažaboti Rusijos agresiją Ukrainoje, tačiau jie nėra pakankami ir privalome judėti toliau. Karas turi tapti nepakeliama našta agresoriui. Turistinių vizų į ES ribojimas Rusijos piliečiams būtų veiksminga ir teisinga priemonė dabartiniame kontekste“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas dėkojo Ministrui Pirmininkui už produktyvų bendradarbiavimą saugumo srityje – Liuksemburgo dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje ir finansinę paramą NATO oro policijos misijai Lietuvoje. Prezidentas akcentavo, kad, siekiant saugumo visoje Europoje, būtina efektyviai įgyvendinti Madrido viršūnių susitikime priimtus sprendimus ir toliau stiprinti NATO rytinį flangą.

Šalies vadovas su Liuksemburgo Ministru Pirmininku aptarė dvišalį bendradarbiavimą. Prezidentas teigė įžvelgiantis bendradarbiavimo potencialo tarp aukštą pridėtinę vertę ir inovacijas kuriančių įmonių finansinių technologijų, energetikos, gyvybės mokslų srityse.

Prezidento komunikacijos grupė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite