Pristatytas karaimus įamžinantis atvirlaiškis bei proginis datos spaudas

Parašyta: 2022-08-29 | Kategorija: Karaimai, Naujienos, Trakai |

Karaimus įamžinantis atvirlaiškis

Liepos 18-oji buvo svarbi diena Lietuvos karaimų bendruomenei. Tądien įvyko net ik tarptautinis karaimų suvažiavimas, bet ir buvo pristatytas karaimus įamžinantis atvirlaiškis bei proginis datos spaudas.

2022-ieji yra paskelbti Karaimų metais. Šiemet švenčiama 625-erių metų sukaktis, kai Vytauto Didžiojo kvietimu karaimai įsikūrė Lietuvoje ir tapo integrali mūsų daugiatautės šalies istorijos ir kultūros dalimi.

Visą liepos 18-osios dieną Trakų pašte vyko antspaudavimas spaudu, skirtu karaimų tautinei mažumai ir jos jubiliejui pažymėti. Proginiame spaude yra matomas Karaimų metų logotipas, sukurtas atsižvelgiant į šios tautinės mažumos ornamentiką. Taip pat jame atsispindi šiai tautai svarbių simbolių – Trakų Salos pilies, maldos namų – kenesos, karaimų herbo ir Gediminaičių stulpų – vieno svarbiausių Lietuvos valstybingumo simbolių – kontūrai. Taip pat spaude yra minimi ir Trakai, kurie neretai yra įvardijami kaip karaimų Meka. Čia kasmet į tarptautinę vasaros karaimų kalbos ir kultūros stovyklą atvyksta jų tautiečiai, gyvenantys skirtingose pasaulio valstybėse.

Trakų pašto darbuotoja Niolija Malachovskienė rodo proginį spaudą, skirtą pažymėti jubiliejinius Karaimų metus

Taip pat Trakų pašte buvo pristatytas ir atvirlaiškis, kuriame galima išvysti karaimų herbą ir augalinius ornamentus, juos pagal tradicinius šaltinius sukomponavo jaunasis karaimų dizaineris Garri Babadžan.

AB Lietuvos paštas jau ne pirmą kartą skiria dėmesį karaimų tautai ir / ar Trakams. Prieš aštuonerius metus, t. y. 2014-aisiais buvo išleistas pašto ženklas, kuriuo pagerbtas filologas, orientalistas, Krymo, vėliau – Lenkijos karaimų vyriausiasis dvasininkas, žymus Lietuvos karaimų dvasinis ir kultūros veikėjas Hadži Seraja Chanas Šapšalas (1873–1961). Antrasis tais pačiais metais pasirodęs pašto ženklas buvo skirtas Vilniaus kenesai. 2018 m. buvo minimas Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, stebuklingojo paveikslo vainikavimo 300-ies metų jubiliejus (1718 m.). Ta proga buvo išleistas pašto ženklas, įamžinantis šią reikšmingą sukaktį.

Karaimus įamžinančiu atvirlaiškiu bei proginiu datos spaudu domėjosi ir LRT žurnalistai

Iš viso per metus AB Lietuvos paštas išleidžia maždaug 20–25 pašto ženklus.

 

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite