Projektas „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ Rūdiškių gimnazijoje

Parašyta: 2023-08-22 | Kategorija: Gimnazija, Istorija, Kelionės, Naujienos, Projektai, Renginiai, Rūdiškės, Seniūnijos, Trakai |

Trakų r. Rūdiškių gimnazija dalyvavo projekto ,,Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija” konkurse ir laimėjo galimybę organizuoti stovyklą ,,Pažink mūsų valstybės istoriją, kultūrą, amatus” Rūdiškių bendrabutyje gyvenantiems ukrainiečių vaikams.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, atitinkantį vaikų pažinimo, lavinimosi, saviraiškos poreikius, padėti plėstis jų gebėjimams, sudaryti sąlygas užsiimti ugdančiomis, vaikams įdomiomis veiklomis.   Antrą dieną prie mūsų stovyklautojų prisijungė grupė vaikų ir dvi mokytojos iš Ukrainos – Ivano Frankivsko, kurie atvyko į Lietuvą savaitei atostogų.

Keliaudami ne tik po Trakų, bet ir Vilniaus, Kernavės ir kitas Lietuvos istorijai ir kultūrai svarbias vietas, vaikai pažino Lietuvą, jos istoriją, etnografinius regionus. Lankydamiesi muziejuose, praplėtė savo kultūrinį akiratį. Dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, atlikdami kūrybines užduotis, lavino kūrybiškumo įgūdžius. Stovykloje vaikai ne tik dalyvavo įvairiose veiklose, edukacijose, kurių metu susipažino su Lietuvos istorija, kultūra, amatais, Trakų rajono apylinkėmis, bet ir turėjo galimybę mokytis lietuvių kalbos.

Mūsų programoje neapsieita  ir  be pramogų. Vaikai lankėsi Birštone ir išbandė save ilgiausioje ir stačiausioje rogučių trasoje Lietuvoje, pramogavo „Vandens batutų parke”, maudėsi ežeruose, žaidė žaidimus ir pramogavo gamtoje su Rūdiškių gimnazijos vaikais. Stovykloje visi vaikai buvo įtraukti į įdomią ir turiningą veiklą, tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius neformalioje aplinkoje.

Vaikų veiduose švytėjo gera nuotaika bei džiugios emocijos ir turiningai kartu praleistas laikas visiems paliko daug įspūdžių ir gražių emocijų. Prasminga dovanoti vaikystės džiaugsmą vaikams, patyrusiems karo išbandymus ir skausmą.

Angelina Jalynskaja

Projekto veiklos koordinatorė

Projekto organizatorių nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite