Rūdiškių bibliotekoje liejosi šiltos eilės

Parašyta: 2023-08-01 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Rūdiškių bibliotekoje įvyko psichologės, poetės Laimos Petronienės poezijos terapijos renginys „Špokai dziedulio liepoj“, kuriame skambėjo tarmiška kūryba. L. Petronienė eiles kurti pradėjo dar paauglystėje. Savo kūrybą ji užrašinėjo į knygeles, kurių per gyvenimą susikaupė nemažai. Tose knygelėse buvusios eilės ir sugulė į poezijos knygas. Anot poetės, gražiausios eilės gimsta tėviškėje, o ji kilusi iš Dzūkijos, sodybos Varėnos rajone. Renginys skirtas Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti.

Laima Petronienė – kūrybingas žmogus. Ji kuria poeziją ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, o taip pat dzūkų tarme. Yra išleidusi šešias įkvepiančias poezijos knygas suaugusiems: „Tai – kaip sodų žydėjimas, „Tu – tai viskas“, „Tik prisimink – juk tu esi šviesa“, „Gimei, kad mylėtum“, „Meldžiu neužmiršk“, „Tau kalbėsiu“ bei poezijos knygelę vaikams „Myliu mamą, myliu tėtį“. Poetė kartu su bardais organizuoja įvairius poezijos ir muzikos vakarus, jos įgarsintų kūrinių galima rasti Youtube kanale.

Renginio metu L. Petronienė pirmiausiai išsiaiškino, kiek salėje yra dzūkų, ir patikrino, ar susirinkusieji dzūkai moka dzūkišką tarmę. Pasirodo, esame tikri dzūkai, atsakėme į visus klausimus. Pirmus kūrinius poetė skaitė dzūkų tarme, vėliau – pasidalindama įžvalgomis, savo mintimis.

„Kaip dažniausiai kiekvienas laimingas žmogus, taip ir aš turėjau praeiti tam tikrą savo gyvenimo kelio atkarpą, kurioje buvo ir kančių, ir nusivylimų, ir netekčių, ir neįgyvendintų lūkesčių, – sako autorė. – Tačiau aš visuomet viduje turėjau kirbančią liepsnelę, kad kažkas čia ne taip, kad gyvenimas gali būti laimingas. Aš visuomet ilgėjausi Namų… Ir parėjau į Juos – į savo Širdies namus. Todėl esu labai laimingas žmogus. Beieškodama savęs, aš įsitikinau, kad niekur kitur laimė negyvena, tik mumyse. Ji teka iš mūsų vidaus į gyvenimą ir tuomet pats paprasčiausias gyvenimas tampa nuostabus. Mums tereikia atsisukti į savo vidų ir prisiminti, kas mes esame iš tikrųjų. Apie tai ir mano kūryba.“

Renginio metu šalia poezijos skambėjo tibetietiško dubens ir kalimbos meditaciniai garsai. Klausėmės, žavėjomės, meditavome. Poezija ir muzika užbūrė mus visus, pripildė širdis gerumo ir šilumos.

Nuoširdžiai dėkojame poetei už nuostabiai praleistą laiką.

Renginį finansavo Trakų rajono savivaldybė.

Laima Franckevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vedėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite