Rusija – teroristinė valstybė

Parašyta: 2022-10-15 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) ketvirtadienį priėmė rezoliuciją „Tolimesnis Rusijos Federacijos agresijos eskalavimas prieš Ukrainą“, kurioje Rusiją pripažino teroristine valstybe.

Lietuvos atstovas Emanuelis Zingeris, ETPA rudens sesijoje inicijavęs skubius debatus  „Rusijos agresijos prieš Ukrainą politinės pasekmės“, pastebi, kad juose pagrindinis dėmesys buvo  skiriamas Rusijos agresijos nusikalstamai veiklai – nepateisinamiems veiksmams prieš taikius Ukrainos gyventojus, fiktyviems referendumams, sutrikdytai maisto grandinei ir nusikaltimams žmogiškumui.

ETPA vadovybė atkreipė dėmesį, kad E. Zingeris, tris dešimtmečius nuolat pažymėdamas,  kad reikia sutelkti dėmesį į Rusiją, kaip į galimą agresorę ir nedemokratinę šalį, buvo teisus. Todėl, įvertinant Lietuvos atstovo darbo tęstinumą, neseniai Paryžiuje vykusiame ETPA Politinių reikalų ir demokratijos komiteto posėdyje Seimo delegacijos ETPA vadovas E. Zingeris buvo patvirtintas temos „Rusijos agresijos prieš Ukrainą politinės pasekmės“ pranešėju.

Seimo delegacijos ETPA vadovas Emanuelis Zingeris

„Rusija, užpuldama Ukrainą, pažeidė visas tarptautines konvencijas ir sugriovė pokarinę saugumo architektūrą Europoje. Matome, kad okupuotose Ukrainos teritorijose taikomi teroristiniai valdymo metodai, siekiant aneksijos, organizuojami fiktyvūs referendumai, dalinami valstybės agresorės pasai. Todėl Europos Taryba svarsto visas įmanomas galimybes, kaip reaguoti į Rusijos agresiją prieš demokratinį pasaulį“, – sakė E. Zingeris.

Anot jo, Rusija turi būti sustabdyta ir visi Vakarų demokratijų kariniai bei humanitariniai rezervai turi priklausyti Ukrainai.

„Moralinę teisę atstatyti Ukrainą turės tos šalys, kurios padėjo ir padės jai laimėti šią kovą,“ – tęsė pranešėjas.

Apie ETPA patvirtintą rezoliuciją pasisakė ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis

„Šiais metais pamatėme, kad Rusija sąmoningai atmeta bet kokį realų dialogą su mumis. Rusija nori kalbėti tik teroro kalba. Šis faktas turi būti pripažintas visais lygmenimis: politiniu, teisiniu ir mūšio lauke Ukrainoje – remiant mūsų gynybinius pajėgumus. Esu dėkingas už tai, kad PACE gali tapti pirmąja tarptautine organizacija, kuri Rusiją įvardija būtent taip – teroristine valstybe“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Aštuntą mėnesį mūšio lauku virtusios valstybės lyderis akcentavo Ukrainos pasiūlytą kelią į taiką.

„Tai europietiškas kelias. Dialogo kelias ir principai. Sutartų Ukrainos ir žmonijos apsaugos sprendimų įgyvendinimo būdas ir nuolatinis karo kainos didinimas agresoriui. Karo kaltininkų patraukimo atsakomybėn ir žalos atlyginimo būdas. Tai kelias į pergalę.

EPTA dalyviai

Jis yra daug trumpesnis nei atrodo. Bet tik su sąlyga, kad dialogas dėl jo bus nuoširdus tarp visų, kurie tikrai vertina laisvę, ir kad žodis „dialogas“ neužmaskuotų noro užmerkti akis prieš karą“, – sako V. Zelenskis, pridurdamas, kad PACE sprendimas yra galingas atsakas bei politinis signalas visoms valstybėms – Europos Tarybos narėms ir visoms pasaulio valstybėms, informuojantis, kad nėra apie ką kalbėti su šia teroristine grupe, sukėlusia baisiausią karą Europoje per 80 metų.

„Pasaulis mato, kas vyksta. Jis žino farso, kurį Rusija, prisidengdama fiktyviais referendumais, surengė okupuotoje teritorijoje, kainą. 143 JT valstybės narės palaikė rezoliuciją, kuri gina pagrindinius JT Chartijos principus ir smerkia Rusiją už nusikalstamą bandymą aneksuoti mūsų teritoriją. Tai rekordinis Ukrainą šiandien remiančių valstybių skaičius. Bet tikiu, kad bus daugiau. Mes neatsipalaiduojame! Mes nugalėjome priešą! Laikomės saugos taisyklių! Ir mes darome viską, kad sustiprintume Ukrainą!“, – vėliau pareiškė V. Zelenskis.

Organizatorių nuotraukos

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite