Samninkų kaimo festivalis dar ilgai džiugins bendruomenę

Parašyta: 2023-07-13 | Kategorija: Grendavė, Kultūra, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Akimirkos iš Samio festivalio

Yra žmonių, kurių rankos, rodos, laiko visą pasaulį, o širdis sušildo gimtąją žemę. Toks yra Antanas Nedzinskas, lygiai prieš 10 metų atsikėlęs gyventi į  Grendavės seniūnijos Samninkų kaimą, kuriame gimė ir augo jo mama  Stasė Okunevičiūtė – Nedzinskienė.

Antanas yra gerai žinomas bendruomenėje.  2008 m. jis tapo jauniausiu  Lietuvos Respublikos Seimo nariu,  nuo 2020 m., o dabar jau ir antrą kadenciją jis yra išrinktas  Trakų rajono savivaldybės tarybos nariu.

Grendavės seniūnijos  Samninkų kaimo sodyboje dar yra išlikusių senosios trobelės atskirų fragmentų, tačiau darbštus ir nagingas Antanas stipriai išplėtė savo senelių sodybą. Kaimo pamiškėje pastatyta keletą naujų pastatų,  kuriuose ne kartą rinkosi vietinė bendruomenė.

Akimirkos iš Samio festivalio  

Samio festivalis Antano sodyboje organizuojamas jau trečią kartą. Festivalio pavadinimas kilęs pagal  kaimo pavadinimą – Samninkai. Šiais metais  yra išskirtinė Antano Nedzinsko privačiomis lėšomis organizuoto festivalio  proga –  jo gyvenimo Grendavės seniūnijos  Samninkų kaime dešimtmetis. Liepos mėnesio  pirmąjį šeštadienį  ne tik  Grendavės, tačiau ir aplinkinių seniūnijų  gyventojai, kraštiečiai, svečiai rinkosi į minėtą  festivalį.

Akimirkos iš Samio festivalio  

Festivalio dalyvius sveikino ir organizatoriui dėkojo LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas.  Įrengtoje lauko scenoje savo pasirodymu stebino mažos mergaitės iš aplinkinių kaimo sodybų, panorusios būti aktyviomis festivalio dalyvėmis,  Alytaus miesto senjorų ansamblis, kuriame aktyviai dainuoja  Antano tėvas, jau gerokai peržengęs aštuoniasdešimtųjų metų slenkstį.

Akimirkos iš Samio festivalio  

Vietinę bendruomenę džiugino ilgamečio lietuvių žurnalisto, dainų autoriaus ir atlikėjo, gitaristo, country muzikos Lietuvoje pradininko, aktyvaus Lietuvos Sąjūdžio dalyvio Vytauto Babravičiaus – Simo dainos. Gerai visuomenei žinomas nuo Sąjūdžio įkūrimo laikų,  patriotiškai savo Tėvynę mylintis  scenos mohikanas Vytautas Babravičius dovanojo susirinkusiems net  2 val. koncertą be pertraukos. Čia skambėjo jo patriotinės dainos „Lietuvai“, „Sodžiaus jovarai“, „Tau, jaunyste“, „Tyliai leidžiasi pavargusi saulė“, „Gimiau laisvei“, „Nemunui“  ir daugelis kitų. Tai žmogus, kurį galima būtų pavadinti vienu žodžiu – „Legenda“.

Akimirkos iš Samio festivalio  

Festivalio pabaigoje visus nuotaikingai linksmino legendinio ansamblio „Nemuno vingis“ siela, vestuvių  muzikantas iš Prienų rajono Balbieriškių miestelio Romualdas  Kuncevičius.  O Lietuvos kino ir teatro režisieriaus, VŠĮ „Monoklis“ vadovo Antano Gluskino dėka po atviru dangumi buvo rodomi filmai.  Ūkininkė Rasa Griežė pristatė  platų savo gamybos sūrių asortimentą, kaimo vaikai ugdė verslumo gebėjimus ir prekiavo ledais. Vidunaktį sodybos atokesnėje vietoje degė laužas, o susirinkusieji dar ilgai šoko ir dainavo.

Akimirkos iš Samio festivalio  

Samio festivalis šiemet buvo ypatingas. Už šią gražią iniciatyvą, paaukotas nuosavas lėšas ir didžiules pastangas  nuoširdžiausią ačiū tariame festivalio iniciatoriui, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariui Antanui Nedzinskui. Jo dėka vietiniai gyventojai, kraštiečiai, svečiai labai mielai bendravo tarpusavyje ir ilgai nesiskirstė.  Tik tokiu būdu atsiranda naujos pažintys,  džiaugiamės prasmingai praleistu saulėto šeštadienio vakaru.

Jadvyga Dzencevičienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite